Autor Wątek: Przygarnę młodego króliczka/króliczkę  (Przeczytany 40427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #140 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:14:58 pm »
Mam świnkę morską i na siano, żwirek, trociny (nie będę ich jednak stosować przy króliku :P) nie mam uczulenia. Ani na sierść psa ani świnki też nie .Jedyne, co mi się ostatnio dało we znaki, to pyłki i tylko pyłki. Więc jak na razie nie mam powodów do obawy ;)

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #141 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:21:51 pm »
To super :icon_biggrin . BTW, gdzie świniaczek ma swoją klatkę :)  ??  Jest w Twoim pokoju, bo nie pisałas nic, że należy do jego umeblowania :P ... Pochwal się nim tutaj :lol  http://forum.kroliki.net/topics61/1817.htm?start=210#51699
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #142 dnia: Sierpień 12, 2008, 18:57:43 pm »
Cytat: "Śledziu69"
Jednak z tego co wiem, Dukat jest dość grzecznym króliczkiem.

Na razie ;) ja tylko chciałam ci dobrze poradzić, ale zrób jak chcesz. Mi nie chodzi o ciebie tylko o twoich rodziców....
P.S szkoda, ze jednak sie nie udalo z zagrodka...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #143 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:04:53 pm »
Jeśli się da, to ustaw obok łóżka klatkę 100, kołdra jak pisałaś się zatrzyma.
A tak z innej beczki:
Ile królik będzie mógł biegać po pokoju?

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #144 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:07:09 pm »
Sen - właśnie tak chcę zrobić, mama powoli się przekonuje ;)
Na początku będzie wypuszczany tylko pod moim nadzorem, jeśli jeszcze będą wakacje, to praktycznie cały dzień. Później chciałabym żeby podczas mojej obecności biegał po całym domku, a gdy mnie nie ma i w nocy - tylko po moim zamkniętym pokoju. Czy do takiej wolności wystarczy mu 100-tka? :(

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 7:08 pm ]
Karusia - nie, świniak nie ma klatki w moim pokoju, tylko w przedpokoju :)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #145 dnia: Sierpień 12, 2008, 19:10:00 pm »
Zależy jaki bedzie twoj krolik i czy spokojne bedziesz go mogla wypuszczac bez nadzoru..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #146 dnia: Sierpień 12, 2008, 22:30:35 pm »
Oj, Ciapusia, ty pesymistko :P :*

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 8:51 am ]
Posłuchajcie, według mnie byłoby najlepiej tak http://img178.imageshack.us/my.php?image=plan6qn5.png tylko gdybym tak postawiła (tu może nie widać, nie do końca są tu zachowane proporcje) szafa zagrodziłaby przednie wejście do klatki. I stąd moje pytanie: czy królik może nauczyć się wchodzić/wychodzić górnym wejściem klatki? Górne wejście w wybranej klatce ma 58cm x 33cm. Wiem, że wygodniej byłoby mu wychodzić przednim wejściem, ale w takiej sytuacji istnieje tylko to jedno wyjście.

Offline Lena

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 564
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #147 dnia: Sierpień 13, 2008, 09:58:37 am »
Może jakoś by dał rade ale to chyba to troszkę ryzykowne :(

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #148 dnia: Sierpień 13, 2008, 10:52:21 am »
No coż, inne wyjście to zdejmować górę klatki i zostawiać tą samą kuwetkę. Ale wtedy nie będzie miał sianka (w paśniku) ani wody (w poidełku)... Chyba, że już postawię tą 80-tkę przy drzwiach, bo nie chcę ryzykować, że przy którymś wychodzeniu z klatki Maluch sobie coś zrobi :(

PS Dostałam nieoficjalne (na szczęście) informacje, że dziewczyna u której teraz Dukat jest w domku tymczasowym ma zamiar go adoptować... Mam nadzieję, że to nieprawda... A jak prawda, to chyba bym się załamała... :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #149 dnia: Sierpień 13, 2008, 11:10:17 am »
Cytat: "Śledziu69"
Oj, Ciapusia, ty pesymistko :P :*

Realistko, realistko :P
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #150 dnia: Sierpień 13, 2008, 12:37:13 pm »
Heh :)

PS To prawda, że ktoś też stara się o Dukata :( teraz moja mam wypełnia w pracy formularz... Ech... Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze... :(

PPS Przepraszam, że Was zanudzam...Chcę tylko powiedzieć, żu Dukacika raczej nie będę miała... Weźmie go jakaś starsza pani, a jak nie to ta dziewczyna, u której jest w domku tymczasowym... :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #151 dnia: Sierpień 13, 2008, 13:04:12 pm »
Śledziu69, ależ Ty nas nie zanudzasz ;), jesteśmy bardzo ciekawi którego królisia wybierzesz, my naprawdę bardzo cieszymy się, jesli ktos zaadoptuje uszatka ze strony adopcyjnej, więc trzymamy cały cza kciuki aby każdemu się udało! Czy sprawa Dukata jest już przesądzona ??  Nie martw się, przecież jest jeszcze wiele uszatych serduszek, chociażby Prema, ona tez naprawdę jest śliczna :lol

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 1:13 pm ]
Śledziu69,  nie chciałabys krolisia w wieku 1 roku ??  W pierwszym poście pisałaś, że na takiego też mogłabyś się zdecydować, takich jest więcej ;)

A tak na marginesie mnie bardzo podoba sie ten nowy Muffinek :D
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/muffin-warszawa.html
Eh, cudności, lwiątko kochane :heart , ale dla Ciebie zbyt dorosły  :/

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 1:17 pm ]
Pojawiła się nowa kroliczka Perełka, w wieku 5 miesięcy  ;) , tylko to lewek
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/perelka-warszawa.html
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #152 dnia: Sierpień 13, 2008, 13:23:50 pm »
No właśnie się zastanawiam nad Premką ;) jutro albo pojutrze pewnie wypełnię formularz adopcyjny, jak już się na nią zdecyduję i wyślę go jak najszybciej, żeby uniknąć takiej samej sytuacji jak z Dukatem. Tylko trochę boję się, że zrobię to za szybko i trochę na siłę... Ale znów boję się, że znów będę się za długo zastanawiać i ktoś mi ją gwizdnie :( chociaż teraz, jak oglądam jej zdjęcia na stronie adopcyjnej, to jest taka śliczna :) mam nadzieję, że tym razem pójdzie dobrze, trzymajcie kciuki :) :krolik

Ciapusia - teraz jest szansa, że wezmę samiczkę :P :*

PS Co do klatki, to chyba w końcu zostanę przy 80-tce. Królik będzie codziennie wypuszczany, jeśli będzie grzeczny, to będzie cały czas latał, a ja nie będę musiała już się bać, że przy wychodzeniu górnym wejściem sobie coś zrobi :)

Karusia - no właśnie za lewkami za bardzo nie przepadam :bukiet

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 1:46 pm ]
Hem, hem, hem, z Premy raczej też nic nie będzie - http://forum.kroliki.net/topics9/3982.htm?highlight=prema . Na dwa króliczki warunków nie mam, a przykro byłoby mi je rozdzielać :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #153 dnia: Sierpień 13, 2008, 13:52:25 pm »
Śledziu69, a ja czytając gdzieś Twoje posty w tym temacie zauważyłam, ze cieszyłaś się, bo dotychczasowa włąscicielka mamy i Premy powiedizałą ze niekoniecznie muszą isc razem, ze w czasie dojrzewania pewnie i tak trzeba byłoby je rozdzielić... Czy tak nie było :) ??

Wiem, kazdy ma inny gust, ja uwielbiam lewki :P

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 1:55 pm ]
http://www.adopcje.kroliki.net/adopcje/mamaplussynek.html

Do adopcji razem lub osobno ;)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #154 dnia: Sierpień 13, 2008, 13:56:39 pm »
Bo tak było... Ale teraz to już nie wiem, czy to prawda czy nie. Jestem w kontakcie z pośrednikiem adopcyjnym, więc może się uda :)
Mam jeszcze jedną propozycję na innym forum -> http://www.forum.kroliki.com/viewtopic.php?p=97807&sid=94b6181398a481b0a0540e208c1ac2c0 .
Na początku napisałam dziewczynie, instrukcję socjalizacji :DD i powiedziałam, że jeśli by się nie udało, to niech dopiero wtedy oddaje królika... Oo

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 2:00 pm ]
Wiem... Ale cały czas mam opory, żeby je rozdzielać... Zwłaszcza po tym, jak przeczytałam że Lakshmi straciła już tyle swoich dzieci... :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #155 dnia: Sierpień 13, 2008, 14:08:13 pm »
Nie wiem jak to jest naprawdę, ale nie sądzę by kroliczki dogadywały się tak jak teraz gdy Prema dorosnie. Bedzie to dla niej nie matka, ale konkurencja prawdopodobnie. Zwierzeta nie są jak ludzie, że opiekują sie swoimi dziecmi przez całe zycie... Ale zobaczymy, może tu bedzie inaczej, gdzies dawniej czytałam, ze dwie samiczki z tego samego miotu, lub mama z córką potrafia zyć w zgodzie bez problemu, ale czy tak jest naprawdę i w każdym przypadku to nie wiem...

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 2:12 pm ]
Już sie boje pisac :> , ale on jest poprostu do sprzedania z powodów niezrozumiałych :( , tylko daleko :(
http://www.allegro.pl/item416167963_kroliczek_krolik_3miesieczny_szczepiony_polecam_.html
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #156 dnia: Sierpień 13, 2008, 14:18:02 pm »
Matko... A gdzie w ogóle są Tychy...? :DD
Ale ładniusi :)

A co do Premy... Jeśli to by była prawda, że są do rozdzielenia ,to bym się nie zastanawiała. Ale jeśli istnieje szansa, że ktoś weźmie obie, to nie chcę im niszczyć tej szansy :(

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #157 dnia: Sierpień 13, 2008, 14:35:27 pm »
Tychy są na Sląsku :/ ... Ale krolis przesliczny poprostu, jak mozna takiego słodziaka oddawać :( .

Dowiedz sie wszystkiego o kroliczkach Premie i Lakshmi ;), szansa ze ktos wezmie obie teraz pewnie jest niewielka, a ich sprawa jest pilna, trudno naprawdę powiedzieć czy ktoś taki sie trafi, chyba ze już teraz ktos ma je na oku...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Śledziu69

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #158 dnia: Sierpień 13, 2008, 14:54:13 pm »
Nom... Możliwe, że ktoś myśli tak samo jak ja 'Nie wezmę jednej, szkoda mi je rozdzielać, będę miała wyrzuty sumienia jak tej drugiej nikt nie zaadoptuje' :P więc jak tylko dowiem się o nich czegoś więcej, to biorę :D

Gina

  • Gość
Przygarnę młodego króliczka/króliczkę
« Odpowiedź #159 dnia: Sierpień 13, 2008, 20:45:53 pm »
Cytat: "Śledziu69"
Matko... A gdzie w ogóle są Tychy...?

 :lanie: Nie spać na lekcjach geografii.