Autor Wątek: Zbyt kaloryczna?  (Przeczytany 3816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Doma

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« dnia: Lipiec 14, 2008, 11:57:28 am »
Znowu rozchodzi się o mojego małego upiora-Kłapcia. Odkąd do mnie trafił nie zjada wszystkiego ceko. Po prostu trochę go podgryza i tyle :/  (chodź były okresy kiedy zjadał prawie wszystkie) Dostaje półtora łyżeczki granulatu 2 razy dziennie (jak był mniejszy miał nieograniczoną ilość),. zieleninę w południe i suszki, no i oczywiście sianko. Bruno je prawie to samo i zjada wszystkie witaminowe kupy. Nie mam już pomysłu, co zrobić, by zaczął je zjadać. Czekam na wasze odpowiedzi.

Sen

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:08:21 pm »
Może ogranicz granulat do dwóch płaskich łyżek dziennie? Bo z tego co piszesz wychodzą trzy łyżki, może ma za dużo witamin?
A w jakim on jest wieku? Je już warzywa albo zieleninę?

Doma

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:15:32 pm »
5 miesiecy 13 dni, więc jeszcze jest mały, 2 łyeczki to je Bruno, a on ma ponad rok...Przecież pisałam że je zielenine, z warzyw to tylko selera i marchew...

Sen

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:22:08 pm »
Nie doczytałam o tej zieleninie  :oh:
Noto nie wiem, 5 miesięcy i dwa tygodnie to nie znowu taki maluszek, przychodzi mi do głowy ograniczenie granulatu, ale niech lepiej wypowie sie ktoś bardziej doświadczony.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:42:06 pm »
ogranicz lub zupelnie teraz wycofaj warzywa korzeniowe
moj Funiol np. w okr."zieolonego"nie dostaje warzyw wcale,rzadko tylko marchewke
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Doma

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 12:42:21 pm »
Pisząc mały miałam na mysli młody :lol

[ Dodano: Pon Lip 14, 2008 12:43 pm ]
Cytat: "reniaw"
ogranicz lub zupelnie teraz wycofaj warzywa korzeniowe
moj Funiol np. w okr."zieolonego"nie dostaje warzyw wcale,rzadko tylko marchewke


Ok, dzięki za rade :przytul

fieldfare

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:00:12 pm »
Mam podobny problem - czasami w klatce znajduje nawet kilka rozdeptanych ceko.
Łata jest u nas od ponad miesiąca, wcześniej jadła głównie mieszankę Animalsa/Vitapolu i jakieś warzywka/owoce jak marchewka, jabłko + siano.
Przestawiłam ja na granulat CC, siano, zieleninę: liście babki, liście malin, liście mniszka, raz dostała 3 liście szczawiu. Czasami dostaje marchewkę, brokuła, kalafiora.
Podejrzewam, że przekarmiłam ja granulatem  :/
Ile ona może/musi tej zieleniny dziennie wsunąć, żeby sie najadła, ale nie przejadła?

Sen

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2008, 15:19:03 pm »
fieldfare, zalezy od króliczki. Podaj jej po trochy każdego dozwolonego do jedzenia codziennie warzywa i sprawdź, czy zjada wszystko czy zostawia.
Np. jeden kwiatek z całego brokuła.
A czy Łata je np. natke pietruszki czy marchewki? Króliki bardzo lubią :)
A granulatu dawaj dwie płaskie łyżki, a jak je faktycznie dużo zieleniny to łyżkę.

Nuna

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:08:15 pm »
Moje jedza glownie zielenine, pol reklamowki dziennie na dwa lepki, do tego marchewka z natka, dwie galazki leszczyny lub czegos innego, siano i po lyzce granulatu wieczorem. Nigdy nie zostawiaja cekotrofow.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2008, 16:40:58 pm »
To mój jest jakiś żarłok  :rotfl2  mój sam je pół reklamówki zieleniny. Do tego 1-2 łyżki granulatu, siano, suszki - uwielbia. Cekotrofów nie zostawia  :lol

Gina

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2008, 21:29:35 pm »
Ja teraz też mam strasznego żarłoka, który rzuca się na jedzenie za każdym razem i je tak niesamowite ilości iż patrząc na nią niejednokrotnie się zastanawiam gdzie to mieści :rotfl2
Problemów trawiennych nie ma, zjada wszystkie ceko i nie grubnie, więc się nie martwię.
Wracając z targu taszczę siatkę jedzenia dla nas i dwie siatki zieleniny dla kicajka. Ludzie zawsze się na mnie dziwnie patrzą :P

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 9:34 pm ]
Aha Doma coś mi się kojarzy, że Kłapcio trafił do Ciebie jako maluszek. Mam rację czy coś pomieszałam?
Bo może problem tkwi w tym, że był zbyt szybko zabrany mamie?
Choć z drugiej strony to zawsze jest sprawa indywidualna. Musisz poobserwować po czym te ceko zostają. Czy po granulacie, czy po zieleninie.

Przy Psotku musiałam być np bardzo ostrożna z zieleniną. Czasami dostawał po niej lekkiej biegunki.

fieldfare

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2008, 22:13:15 pm »
Kochani - dzięki  :*
Ceko zniknęły... przynajmniej ja ich już nie oglądam  :jupi
Zastosowałam sie do Waszych rad: wyłączyłam korzeń marchwi, znacznie ograniczyłam granulat i baaardzo zwiększyłam dawkę 'zielska' liście: babki, mniszka, malin poziomek oraz koniczyny.

Doma

  • Gość
Zbyt kaloryczna?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2008, 09:40:39 am »
Cytat: "Gina"
Ja teraz też mam strasznego żarłoka, który rzuca się na jedzenie za każdym razem i je tak niesamowite ilości iż patrząc na nią niejednokrotnie się zastanawiam gdzie to mieści :rotfl2
Problemów trawiennych nie ma, zjada wszystkie ceko i nie grubnie, więc się nie martwię.
Wracając z targu taszczę siatkę jedzenia dla nas i dwie siatki zieleniny dla kicajka. Ludzie zawsze się na mnie dziwnie patrzą :P

[ Dodano: Wto Lip 15, 2008 9:34 pm ]
Aha Doma coś mi się kojarzy, że Kłapcio trafił do Ciebie jako maluszek. Mam rację czy coś pomieszałam?
Bo może problem tkwi w tym, że był zbyt szybko zabrany mamie?
Choć z drugiej strony to zawsze jest sprawa indywidualna. Musisz poobserwować po czym te ceko zostają. Czy po granulacie, czy po zieleninie.

Przy Psotku musiałam być np bardzo ostrożna z zieleniną. Czasami dostawał po niej lekkiej biegunki.


Nie to nie ten. To Junior był za wcześnie zabrany. Kłapek miał ok. 3 miesiace jak do mnie trafił