Autor Wątek: Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!  (Przeczytany 8975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

korkowa

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« dnia: Lipiec 15, 2008, 14:01:24 pm »
Kopiuje z dogomanii, na prośbę Leny:
Znowu moja córka, znowu jej wszędobylskie oczęta, zawsze wyaptruje na dworze czy gdzieś kotek nie biega, albo piesek, albo....króliczek.Znalazła, przytargała do domu całego mokrego od deszczu, brudnego jak diabli!
Króliczek oswojony bardzo, ja nie wiem czy komuś zwiał czy celowo wywalony?Ale nikt go nie szukał, bo znalazłby z pewnością.Króliczek siedzi u mnie drugi miesiąc, albo trzeci?Już sama się pogubiłam....
Początkowo pomyślałam-a co mi tam, niech zostanie.Ale nie dam rady.I czasowo i miejscowo.Nie mogę zamykać go w klatce na nie wiadomo ile, bo ten biedak zachowuje się jak kot lub pies i on w tej klatce cierpi strasznie! Szukam dla niego tego jedynego, super domku, gdzie będzie sobie mógl żyć aż do śmierci.
Jest to samica, nie znam wieku, ale nie jest stara, bo ząbki śliczne, niepościerane zbytnio, białe.Nie boi sie moich psów, moich kotów też nie, gania sie razem z nimi po pokoju.
ZAŁATWIA SIĘ DO KOCIEJ KUWETY!Wiecie co?To niesamowite, ale nigdy nie znaleźliśmy na mieszkaniu ani jednego bobka króliczego, on załatwia się do kociej kuwety lub do kuwety z wiorkami, którą ma w swojej klatce
Jest superowy, nie niszczy (dwa kable przegryzł w ciągu tego czasu, ale to chyba mało?).Wywala się na łóżku i leży w pozycji "król lew".Żebra o żarcie-ale tego u mnie się nauczył od moich besti
Aha-grzebie w smieciach!Śmietnik absolutnie trzeba zamykać, bo przecież może sie zatruć, a gwarantuję, że on diety nie trzyma

Ostatnio ulubiona zabawa to bieganie wokół moich nóg.Raz w jedną stronę, potem w drugą, no istny wariat

Jest naprawdę ekstra.Ale domku szukamy.2 sierpnia wyjeżdżamy na wakcje, bardzo mi zależy żeby do tego czasu był już w swoim domku, tym jednym jedynym....








http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=115525
Prosimy o pomoc! :(
Kontakt:
505 497 467

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:09:53 pm »
Witam, króliczka jest u mnie na tymczasie, szukam dla niej odpowiedzialnego domku.W tym tygodniu zostanie wysterylizowana u dr Gierka w Katowicach.Zaszczepiona zostanie jak tylko będzie można.Niestety moja wiedza na temat króliczków jest maleńka i nie wiedziałam żeby zaszczepic, wstyd sie przyznać  :icon_redface  Ale obiecuję poprawę!

Sen

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:14:20 pm »
lena_zet,  dobrze, że króliczek ma sie dobrze :)
Nawet jeśli króliczek nie znajdzie domku stałego do 2 sierpnia może znajdzie sie przechowalnia dla niego :)
Zgłosiłaś juz króliczka do SPK?  Możesz tutaj Adopcje królików

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:20:26 pm »
Sen, dziekuję za informacje, zaraz i tam ogłoszę króliczkę.Proszę, poinformuj mnie na temat granulatów dla króliczków....co to takiego?Kupowałam mieszanki, kolby też czasami, ale wyczytałam tu, że absolutnie nie wolno  :oh:   Kurde, ja znam się na psach, kotach, papużkach, nawet dyskowcach już trochę, ale na króliczkach w ogóle  :hmmm   Zaczynam Was podczytywać i włos mi sie jeży na głowie ile złych rzeczy jej już uczyniłam, mam nadzieję, że ona mi wybaczy!

wiec co to takiego ten granulat?Ja do jedzenia daje jej  przede wszystkim sianko, ze 2 listki sałaty codziennie, ogórka świeżego małego zjada z wielkim smakiem codziennie, marchewkę z rzadka, owoce wszelkiego rodzaju kocha, więc daję jej codziennie kawałek bananka, brzoskwini, truskawki, a nawet arbuza ostatnio je.Paprykę uwielbia, ale boje się by nie zaszkodziła, wiec daję  maleńki kawałek.Uwielbia słone paluszki i precelki (normalnie wykrada nam z ręki!).Ogólnie to ona chyba wszystko lubi jeść....

Sen

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:23:27 pm »
lena_zet,  nie będę tutaj śmiecić postami o żywieniu, wyśle wiadomości na PW

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:27:24 pm »
Spokojnie wszystko będzie dobrze. Ja ma królika już 3,5 roku, a tez się ciągle uczę na błędach.... Kto da domek pięknej pannie???
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2008, 14:39:30 pm »
Hmmm, a ile ta panna waży?
B o wygląda jak jakaś rasa królika hodowlanego, albo ja mam zwidy  :oh:

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2008, 15:06:04 pm »
nie wiem ile waży, ale przy kastracji poproszę o zważenie małej :) Na moje "oko" wagowe to jakieś 2,5-3 kg, ale mogę się mylić.

Już ustalone-w czwartek o 13 kastracja maleńkiej  :niespodzianka

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 15, 2008, 20:53:14 pm »
Jak na moje oko to ona waży trochę wiecej niż 2,5-3 kg  :lol

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 15, 2008, 22:42:45 pm »
Na moje oko też więcej niż 3 kilo, sądząc po człowieku  :DD  mam nadzieję, że szybko znajdzie nowy dom. Najlepsze jest hasło "gwarantuję, że on diety nie trzyma".

Offline bell

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 78
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 15, 2008, 23:11:25 pm »
Króliczka przepiękna i z cała pewnością dużej rasy.Ten dr Gierek ma doświadczenie w sterylkach dużych króli ? Nawet w Wawie tylko dwóch ma w tym doświadczenie, trzeba bardzo uważać przy narkozie, bardziej niż u miniaturek. Dla mojej dużej królicy użyto narkozy stosowanej u ludzi, a dla Kreta i ich Mamy/ przy operacji oczu/ sprowadzono specjalną narkozę z Niemiec.
Może lepiej przed sterylką sprawdzić tego weta i jego metody ?

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 16, 2008, 09:02:46 am »
dr Gierek to najlepszy weterynarz jakiego znam i ufam mu bardzo, bardzo, bardzo.Widziałam jak składał do kupy kiedyś królika z przetrąconymi łapkami i to był faktycznie wielki królik, moja przy tamtym to kruszynka  :diabelek
Ona tak wygląda na wielką, bo na zdjęciach trzyma ją moja córka, nie żaden dorosły człowiek  :hmmm  Postaram się zrobić jakieś inne zdjęcia, np. przy moich psach lub kotach.Ona jest wielkości mojej kotki, która jest drobniutka.

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 1:07 pm ]
króliczka już na stole, zaraz sterylka  :niespodzianka

a waży 3,3 kg, to nie wiem-dużo to czy w normie??

[ Dodano: Czw Lip 17, 2008 1:11 pm ]
kroliczka już na stole operacyjnym  :niespodzianka

a waży 3,3 kg-to dużo czy w normie?

naomi19

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 17, 2008, 18:23:36 pm »
No troszkę ponad normę, ale jest ok ;)

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 17, 2008, 18:33:23 pm »
Ten dr. Gierek jest z kliniki małych zwierząt?? Powiedz jak sie czuje uchol po zabiegu(tez zamierzam tam wyterylizować Ciapulke).
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 17, 2008, 18:38:43 pm »
Cytat: "Ciapusia"
Ten dr. Gierek jest z kliniki małych zwierząt?? Powiedz jak sie czuje uchol po zabiegu(tez zamierzam tam wyterylizować Ciapulke).


hej:)
Dr Gierek nie pracuje w Klinice Małych Zwierząt.To wspaniały weterynarz mający swoją praktykę na Ceglanej w Katowicach.Ja mu ufam ponad wszystko, wielokrotnie uratował moje zwierzaki po sgłupich diagnozach w Klinice Małych Zwierząt.Od tamtej pory do Kliniki absolutnie nie jeżdżę, tylko do Gierka.
Ja go naprawdę polecam z czystym sumieniem, króliczka wysterylizowana, w pełni sił, dostałam zastrzyki do zrobienia w domu (jeden jutro, drugi pojutrze).Mam ją pilnować by nie biegała przez 3 dni co najmniej bo może się zrobić przepuklina.Dr Gierek ocenił ją na "młodą", więc niewykluczone, że jeszcze przybędzie na wadze.

Siedzi pierdoła w klatce teraz, bez jedzenia, bo dopiero na noc mogę jej dać troszkę sianka  :oh:

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 17, 2008, 18:51:42 pm »
Aha, a możesz podac dokładne namiary na tego doktora?? Ja się straszne boje tej sterylki... :(
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

naomi19

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 17, 2008, 19:25:52 pm »
Ciapusia- ja słyszałam bardzo pochlebne informacje na temat tego lekarza. Nie byłam u niego, ale dobrzy weci w mojej okolicy go nawet polecają (jeśli np nie potrafia poostawic diagnozy itp).

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 17, 2008, 19:34:22 pm »
O naomi ;) widze, że sie i tutaj spotykamy :rotfl2  Myślę, że właśnie do niego pójdę, ale najpierw muszę mieć o nim informację(bo ja nie z Katowic)
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 18, 2008, 08:50:26 am »
cześć ciapusia!
Gierek przyjmuje na Ceglanej, niedaleko Okulistyki (taki wielki i brzydki szpital).Najpierw zadzwoń i umów się na wizytę, wiem, że w poniedziałki i piątki jest w lecznicy do 19, ale zawsze warto zadzwonić i upewnić się czy czasami nie jest poza lecznicą.
Masz numer telefonu: 032 757-47-47.

Moja króliczka dzisiaj wygląda   całkiem normalnie, chciała oderwać przednie drzwiczki od klatki żeby z niej wyjść, ale niestety-jeszcze kilka dni musi siedzieć biedaczysko w zamknięciu  :(  Dałam jej kawałek papryki i ogórka, zjadła w sekundę.Sianka dołożyłam, ale suche wsypę dopiero jutro.Rana wygląda normalnie,aha, ponieważ klatka stała w kuchni a tam jakieś dwie muchy sobie latały to zaniosłam ją do łazienki, bo mam schizę, że mogą jej w ranie złożyć jaja  :zdenerwowany

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 18, 2008, 09:28:44 am »
Aha to bardzo dziękuję za info :*
A ile zapłaciłaś?? Ogólnie miły jest ten wet?? Ja sie kurcze straszne boje o Ciapule..
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

lena_zet

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 18, 2008, 09:36:14 am »
Cytat: "Ciapusia"
Aha to bardzo dziękuję za info :*
A ile zapłaciłaś?? Ogólnie miły jest ten wet?? Ja sie kurcze straszne boje o Ciapule..


Zapłaciłam 150 zł, w tym są zastrzyki do podania w kolejne 2 dni oraz ściagnięcie szwów.Gość jest miły, ale jednocześnie bardzo konkretny.Jeśli się na czymś nie zna lub nie potrafi odpowiednio zdiagnozować to kieruje gdzie indziej, nigdy nie naciąga na kasę.Swego czasu miałam sunię mastifkę, która była skazana na męczarnię z powodu ogromnej dysplazji.Jako jedyny wet (ja ją konsultowałam z połową polski, łącznie z Warszawą) postawił moją sunię na nogi-resztę życia mogła spędzić bez bólu i cierpienia-będę mu za to wdzięczna na zawsze, bo to był okres kiedy straciliśmy wszelkie nadzieje...

Nic się nie bój, to naprawdę dobry specjalista.Jest chirurgiem-ortopedą z dodatkową specjalnością-okulistyka.Więc na takich sprawach zna się b.dobrze.

[ Dodano: Pią Lip 18, 2008 9:38 am ]
aha, jeszcze jedno.Widzę, że dr Gierek jest na liście króliczych weterynarzy:
http://www.forum.kroliki.com/weterynarze.htm

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 18, 2008, 10:03:36 am »
Bardzo dziękuję :*  :bukiet
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Gina

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 20, 2008, 00:38:18 am »
No proszę, a byłam święcie przekonana że Gierek jest bardzo dobry w tematyce psów, a na królikach się nie zna.
Dobrze wiedzieć na przyszłość gdyby działo się coś poważnego z moją panną.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 04, 2008, 17:45:41 pm »
Jutro o 10 Ciapula idzie pod nóż :niespodzianka  :niespodzianka
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 04, 2008, 21:45:15 pm »
Będzie dobrze  :przytul Trzymam kciuki :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 04, 2008, 21:56:24 pm »
Dzieki :przytul  :*

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 12:01 pm ]
Ciapula na stole... ale sie boje :(  i tak pusto bez niej :(
Lena powiedz co z króliczką!

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 5:09 pm ]
I juz po zabiegu :jupi  Ale jest jeszcze otumaniona i trochę, a raczej bardzo się zatacza...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

nektarynka

  • Gość
Sosnowiec! Piękna krolica szuka odpowedzialnego domku!
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 25, 2008, 22:47:49 pm »
Zakochałam się w tym króliku :) Naprawdę :)
Czy ona jest jeszcze do adopcji?

[ Dodano: Wto Sie 26, 2008 1:15 am ]
Już na dogomanii wyczytałam, że ma domek :)