Autor Wątek: OXBOW Papay + annans  (Przeczytany 6965 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
OXBOW Papay + annans
« dnia: Luty 22, 2010, 19:41:14 pm »
Sprobuje zaraz znalesc po polsku o tym, na razie po szwedzku
http://www.husdjursbutiken.se/catalog/product_info.php?products_id=294&osCsid=c83eadb36810b6b06b6a238c9a70055d

i po ang:
http://www.oxbowanimalhealth.com/products/type/detail?object=1702

Ale do czego zmierzam:
Tlumaczenie ze szwedzkiego:
tabletki do żucia papai są ze świeżych ananasów i papai, jest zdrowe przekąski naturalnych odpowiednie dla królików i szynszyli.

Papaya Tabletki są naturalnym źródłem papaina i bromelaina. Enzymy te mogą pomóc w złagodzeniu żywności i kłębków sierści w żołądku.

Zawiera 200 tabletek.

Tlumaczenie z ang:
*** TERAZ DOSTĘPNE !!!*** Oxbow's Papaya Fruit Plus zawiera measureable stężenie aktywnych enzymów. Wykonane ze świeżych papai i ananasa (źródła naturalne enzymy trawienne papaina i bromelaina), Papaya Fruit Plus zawiera gwarantowany poziom aktywnych enzymów, które są obecnie na wyższym poziomie, niż można osiągnąć poprzez podawanie samej ilości naturalnych owoców. Weterynarze często zaleca papai i ananasa jako suplementy do pomocy w królik proces trawienia. Zaprojektowana specjalnie dla małych zwierząt, Papaya Fruit Plus nie zawiera cukrów prostych, takich jak sacharoza lub syrop skrobiowy i sztuczny kolor i środków konserwujących. Spróbuj tego wielkiego uzupełnienie degustacja jako pomoc szkoleniowa lub leczeniu nagradzać swoje specjalne domowych. Rozmiary: 90 ct.

Co myslicie o tym?


Jeszcze extra dostalam jedno opakowanie tego (jedno i tak zamowilam): http://www.shopping.com/xPO-Oxbow-Small-Pet-Rabbit-Oxbow-Critter-Berries-Treats


Szwedzki sklep mi to wyslal za darmo (te z ananasa + te drugie) dlatego ze czekalam dluzej niz powinnam na przesylke  :bukiet

Chucky123

  • Gość
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2010, 19:45:35 pm »
http://www.swiatkrolika.eu/zdrowie-k10.html
 cos takiego jest podobne..(2 buteleczka)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2010, 19:47:37 pm »
Cytat: "Chucky123"
http://www.swiatkrolika.eu/zdrowie-k10.html
 cos takiego jest podobne..(2 buteleczka)

Tak al tam jest 90 a ja mam 200 tabletek i inne opakowanie :D

Ale sie bardziej pytalam co sadzicie niz gdzie mozna znalesc :P

Chucky123

  • Gość
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2010, 19:52:08 pm »
no tak jak zwykle cos pomieszam :D

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2010, 20:54:33 pm »
Tyle osob ogladalo i co? nikt nie odpowie?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 22, 2010, 21:18:00 pm »
Tusiatko, pozwolę sobie skopiować fragment z uszatej, ponieważ te tabletki zawierają papainę i bromelainę:

Środki enzymatyczne pomagające w trawieniu mogą być pomocne w zmiękczaniu i rozdrabnianiu zbitej materii w układzie pokarmowym, składającej się z pokarmu i sierści (co, przypominamy, jest symptomem, nie przyczyną problemu). Enzymy proteolityczne (rozpuszczające białka) mogą byc pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Papaina (znajdująca się w owocach papai) i bromelina (z ananasa) może pomóc rozbić śluz utrzymujący razem blokadę i w ten sposób umożliwić powolne usunięcie blokady. Nie ma jednak dowodów na to, że enzymy te są w stanie rozpuścić keratynę, która jest głównym białkowym składnikiem włosów. Papaina i bromelina są dostępne w formie proszku w wiekszości sklepów ze zdrową żywnością i powinny być rozpuszczone w wodzie lub Pedialyte na krótko przed uzyciem, aby nie straciły mocy. Tabletki papajowe są niewiele więcej niż słodkim smakołykiem, zawierają bardzo mało aktywnego enzymu. Sok ananasowy z puszki jest bezużyteczny, gdyż jest zagotowany, co zmienia właściwości enzymu i go sprawia, że jest nieaktywny. Nawet świeży sok z ananasa nie jest tak pożądany, jak enzym w proszku, gdyż ma dużą zawartość cukru, co jest ostatnią rzeczą, którą chcesz obciążyć i tak już osłabione jelita królika.
Źródło: www.uszata.com

Cytuję to, bo generalnie jestem przeciwna wszelkim dropsom witaminowym, cudownym tabletkom, napojom służącym nie wiadomo czemu - wydaje mi się, że to po prostu marketingowa ściema i tyle. Oprócz granulatu nie daję królikom przetworzonego jedzenia ani chemicznych dodatków i - odpukać - są zdrowe i wesołe :) Jeśli miałabym wybrać między świeżym ananasem a tabletką, kupiłabym ananasa :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 22, 2010, 21:25:33 pm »
Dzieki!

No wlasnie wiesz tu zmyla chyba to ze oxbow czyli zdrowe jedzenie dla krolika. Peppar jeszcze nie dostawal nigdy ananasa

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 22, 2010, 21:37:15 pm »
:) Moje nie lubią ani ananasa, ani kiwi. Papayi nie dawałam - pewnie też by nie tknęły  :diabelek

A Oxbow obok dobrych produktów ma też w ofercie jakieś ciastka ;) więc trzeba zawsze być czujnym ;)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Tocha

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5626
  • Płeć: Kobieta
  • Tam dom Twój gdzie królik Twój... I bobki jego ;)
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2010, 22:37:05 pm »
Chyba kazda firma ma w ofercie jakies takie wydziwiasy :) Moze to miala byc taka owocowa, bardziej 'naturalna' wersja past odklaczajacych? hmm

Offline juta

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2348
OXBOW Papay + annans
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2010, 22:57:26 pm »
W obliczu bobków połaczonych w sznureczek, a w dodatku wielkości główki szpilki, w sytuacji gdy jedzący to samo drugi króliś miał boby jak wielki zając, zdecydowałm się podawać:
http://www.husdjursbutike...b6a238c9a70055d
które otrzymałam od króliczego weta, jako antidotum na zatkanie.
Podaję od około 4 tygodni, zgodnie z zaleceniem weta - że działają jeśli podawane są po 2szt. na raz. Faktycznie, bobki są lepsze, a króliś nie tyje.
Mam nadzieję, że podając - podjęłam słuszną decyzję :>
Króliczki poszukują Wirtualnych Opiekunów!
http://forum.kroliki.net/index.php/topic,13054.220.html