Autor Wątek: wodniste "coś" w nosie  (Przeczytany 3295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia:)

  • Gość
wodniste "coś" w nosie
« dnia: Lipiec 05, 2008, 14:32:34 pm »
Mojemu Misiowi już od dosyć dawna leci z noska coś wodnistego :( byłam najpierw w najbliższej klinice weterynaryjnej  w Korze w Fordonie, leczyli go na katar przez 4 dni dostawał antybiotyki i nie pomogło... pani powiedziała że on z tego wyrośnie w środe pojechałam do Fili na ul.Grobla 15 przez 3 dni dostawał antybiotyki na jakaś infekcję górnych dróg oddechowych (tak jest w książeczce) i nie pomogło... pan powiedział że czasami ma prawo coś troche lecieć i że to minie i mam być w piątek na szczepienia
co Wy o tym myślicie ?? można iść na szczepienia kiedy leci coś z nosa i po tygodniu od brania antybiotyków ??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2008, 20:46:03 pm »
absolutnie nie wolno szczepic jak ucholowi cos dolega,nie idz na szczepinie i zmien weta

spr. nie ma w twojej okolicy sprawdzonego weta,kroliczego?
skad dokl. jestes?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2008, 22:06:46 pm »
Bydgoszcz-Fordon sądząc z opisu. Dobry króliczy wet jest najbliżej w Toruniu :( ja chodzę do przychodni Wyżyny na Grzymały Siedlckiego, ale na choroby to nie wiem czy oni są 100% super...

Asia:)

  • Gość
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:06:32 pm »
chodze do weta polecanego przez SPK (to ten na Grobla) jak to możliwe że coś jest nie tak ??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2008, 12:12:40 pm »
nie wiem
wiem tylko jak leci z noska to nie zawsze to przeziebienie,trzeba to spr. na cale szczescie moj Funio jest zdrow ale wpadlabym w panike jakby mu cos dolegalo i pytalabym na forum,tym bardziej,ze jeszcze weta nie spr.jesli chodzi o chor.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2008, 13:29:45 pm »
Większość wetów zna się na standardzie - szczepionka, kastracja, sprawdzenie i podcięcie zębów itd. jak już jest choroba i trzeba postawić diagnozę to niestety większość bydgoskich się nie zna.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2008, 14:28:14 pm »
Popieram Danae: dobry wet jest w Toruniu. Ja również chodzę na Grzymały Siedleckiego do weta ale niestety nie są oni specjalistami i jestem pewna że dadzą twojemu królikowi znowu antybiotyk. Przykro mi to przyznać, ale w Bydgoszczy nie ma dobrego specjalisty od królików.
Uważaj bo jesli to jest przeziębienie to nieleczone może prowadzić do zapalenia płuc. Staraj się żeby w domu nie było przyciągów, pozamykaj okna, daj się królikowi trochę wygrzać. Ja swojemu daję ciepłą (ale nie gorącą) herbatkę z rumianku jak jest przeziębiony, czasem to pomaga lepiej niż antybiotyk.

Asia:)

  • Gość
wodniste "coś" w nosie
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2008, 15:08:34 pm »
ale on byl leczony na katar czy tam przeziebienie i nadal leci i nie ma innych objawów a leci mu to juz ze 2-3 miesiace !! wiec przeziebienie i inne infekcje musza raczej odpasc