Autor Wątek: A bazylia ???  (Przeczytany 5507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
A bazylia ???
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:46:44 pm »
Moge dac Hermie do jedzenia bazylie ( rosnie w ziemi ) ?  :hmmm

Linka

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:56:16 pm »
A po co od razu nowy temat :oh:

Oczywiście ze można - to zioło jest dozwolone dla królików
 :icon_rolleyes

Dominikfue

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:56:52 pm »
jasne. Króliki bardzo lubią świeżą bazylię : ) Tylko uważaj żeby nie podać jej spryskanej jakimiś chemicznymi środkami.

Majewa

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 20:05:36 pm »
ja króliczkom daje co dziennie po  3-4 listki bazylij bo jak bym im dawała " do woli " to nie nastarczyłabym z kupowaniem   :oh:

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
A bazylia ???
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:36:55 pm »
Moj je codzien gałązkę ;) , a wet mi mówił, że mozna nawet po 2 dziennie podawać. Nawet Zuzala ma w swojej ofercie suszoną bazylię, wiec jest ona jak najbardziej pozadanym ziołem w króliczym jadłospisie :)
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2008, 11:22:12 am »
A jak wprowadzać bazylię do diety? Bo wczoraj kupiłam i dałam Śnieżce 1 listka. Dzisiaj spojrzałam na bobki - normalne, więc znowu dostała listek. Po ilu dniach mogę zwiększać ilość listków?
A... Ma ktoś rady co do hodowania bazylii? Bo nie chcę, żeby zwiędła...

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
A bazylia ???
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:55:44 pm »
moja mama kupiła taką hipermarketową, w doniczce. słabo rosła, więc wsadziła ją do skrzynki balkonowej i latem bazylia rosła sobie na balkonie, a jesienią w domu na parapecie. i bardzo ładnie się rozrosła.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Sen

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 05, 2008, 12:57:04 pm »
Aha, doniczkę muszę dopiero kupić, bo to jest właśnie taka bazylia marketowa :/

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
A bazylia ???
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 05, 2008, 15:28:51 pm »
na jedną taką podłużną skrzynkę balkonową idealnie jest rozsadzić 2-3 doniczki "marketowej" bazylii - powinna się ładnie przyjąć, rozrosnąć pokaźnie i zakwitnąć  :lol  niestety w tych doniczkach, w jakich ją sprzedają bazylia długo nie wytrzymuje i trzeba ją wtedy szybko zużyć.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Rabbitkaaa

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 18, 2008, 07:38:34 am »
Albo sobie można kupić nasionka i zasadzić :) Pamiętać by podlewać itd. a jak ktoś chce to można przesadzić i sobie zrobić "pole bazyliowe" w ogródku, tyle, że na jeden sezon. Wtedy bazylia świeża i wiadomo niczym nie spryskana :D

Sen

  • Gość
A bazylia ???
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 18, 2008, 09:16:26 am »
Cytat: "Jadwinia"
na jedną taką podłużną skrzynkę balkonową idealnie jest rozsadzić 2-3 doniczki "marketowej" bazylii - powinna się ładnie przyjąć, rozrosnąć pokaźnie i zakwitnąć  :lol  niestety w tych doniczkach, w jakich ją sprzedają bazylia długo nie wytrzymuje i trzeba ją wtedy szybko zużyć.


Ja miałam bazylię ok. 3 tygodni w tej doniczce w jakiej była sprzedana  :lol
Na początku więdła, potem jak podlałam to zrobiła się ładna. Teraz jest już w większej doniczce i ładnie rośnie :)
Marketową mam jeszcze pietruszkę i rukolę. Jak dostane kieszonkowe na sierpień to kupie znowu doniczek i znowu jakiś roślin  :rotfl2  :lol  :diabelek