Autor Wątek: dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś  (Przeczytany 9238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« dnia: Czerwiec 23, 2008, 21:54:07 pm »
Już kiedyś pisałam o tym tutaj ale dzisiaj znowu byłam zmuszona wejść na stronę VETserwis-u bo szukałam artykułów na temat chorób serca u psów i tak z ciekawości zajrzałam co piszą o królikach i czy coś zmienili od mojej ostatniej wizyty.
Oto link do artykułu:

http://www.vetserwis.pl/krolik.html

Chodzi mi konkretnie o fragment dotyczący diety królika.

Cytuj
Prawidłowa dieta powinna zatem składać się z siana (do którego królik powinien mieć stały dostęp), z ziaren zbóż (z wyłączeniem owsa, ponieważ jest on otoczony ostrymi łuskami, które mogą kaleczyć dziąsła i powodować groźną chorobę) oraz granulatów z suszonych roślin. Jako podwieczorek podajemy liść cykorii (sałata i inne nowalijki najlepiej z własnej uprawy balkonowej), marchewkę, buraka, jabłko, banana, liście mniszka lekarskiego, perzu czy krwawnika. Od czasu do czasu można także zaserwować naszemu ulubieńcowi suchy chleb, biały ser, orzechy, migdały, siemię lniane oraz inne tego typu produkty spożywcze.
   W sklepach dla zwierząt a nawet w większych sklepach spożywczych można kupić teraz gotowe mieszanki dla gryzoni oraz karmy dla królików. Bardzo dobrym uzupełnieniem diety naszego podopiecznego będą też dostępne w kilku wariantach smakowych kolby, zawierające mieszankę zbóż, warzywa, owoce, miód.


Wytłuściłam co "ciekawsze" fragmenty tekstu. Co mnie zaskoczyło: na dole strony jako autorka podana jest Milena Wojtyś. Z tego co wiem, to jest ona jedną z najbardziej wychwalanych tutaj lekarzy weterynarii. Jak to możliwe że zaleca taką dziwną "dietę"? Czy ktoś to może wyjaśnić? A może ten serwis posługuje się bezprawnie jej nazwiskiem?

Sen

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2008, 22:01:26 pm »
Dziwne.
Mi dzisiaj kuzynka wmawiała, że królik powinien jeść dużo owoców i że mieszanki nie są szkodliwe  :co_jest
I do niej nic nie dociera.
Jeśli to weterynarz pisała to coś, uświadamiając w piękny sposób społeczeństwo, to nie powinna być godna polecenia. Suchy chleb? Ser? Kolby? Żałosne :/ Jeśli to pisała ona. Może i choroby dobrze leczy, ale jak tak komuś doradzi w żywieniu to pięknie nie będzie.

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2008, 22:39:11 pm »
ze co :wow serio dziwne :oh:
dlugo pani wojtys nie znam ale takich rewelacji nie zdarzylo mi sie slyszec z jej ust   :hmmm
galeria owcy --->oisforowca

naomi19

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2008, 11:56:23 am »
Myślałam, że to jakas dawno nie aktualizowana strona, a artykuł sprzed kilku lat, ale nie. 2007 rok, wrzesień.
pani doktor zaleca jeszcze kostki wapniowe, aby króliki mogły ścierać (!) sobie na nich zęby oraz podawanie twardych pokarmów co też podobno ściera zęby...

Nie zgodzeę się, ale to tylko moja opinia, że im wieksze zwierze tym wiekszy kłopot w domu i odwrotnie. Mały króliczek może zrobic w domu większy sajgon, niż dobrze ułożony dog niemiecki  :lol

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2008, 12:10:39 pm »
Słuchajcie wierzyc mi sie nie chce, ze to Pani Milena napisała absolutnie cos tu jest nie tak. Biały ser?!!!!!! ło Matko :dobani
Słuchajcie jak  ktoś z Warszawy to może przy wizycie popyta pania doktor, moze ona o tym nic nie wie i ktoś sie podszył? Naprawdę wierzyć mi się nie chce.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Majewa

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2008, 14:35:43 pm »
Cytat: "naomi19"
Mały króliczek może zrobic w domu większy sajgon, niż dobrze ułożony dog niemiecki :lol


Hehehe skąd ja to znam  :P   :lol

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 24, 2008, 15:56:54 pm »
Ja niestety nie chodzę do lecznicy, w której przymuje Pani Milena Wojtyś, ale wet w mojej miał u niej praktyki i uczył się pod jej bacznym okiem. Jest on jak najbardziej za dobra dietą królików, czyli granulat, sianko, zielenina itd, żadnych paskudstw typu kolby, chleb czy ser ( !! ). Zawsze kiedy ma jakieś wątpliwośc konsultuje to z tą własnie wetką. Nie wiem, chyba to jakieś nieporozumienie, nie chce mi się wierzyć :wow
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 24, 2008, 18:04:46 pm »
ja bede jechala niedlugo na szczepienie
ale az glupio mi bedzie pytac  :oh:
galeria owcy --->oisforowca

Dominikfue

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 24, 2008, 19:15:15 pm »
co za....  :oh:  Jak będę w Warszawie to zajdę do pani pseudo-weterynarza i uświadomię jej kilka kwestii :bejzbol  Ciekawa jestem ilu ludzi przez ten kretyński art. zaczęło karmić królika białym serem i orzechami. Tylko mięsa i czekolady na tej jej liście brakuje.

Elzbietonka

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 24, 2008, 19:37:53 pm »
Cytat: "Dominikfue"
Tylko mięsa i czekolady na tej jej liście brakuje.

Zapomniałaś o chipsach  :nie_powiem

Jak przeczytałam ten artykuł, to aż normalnie wierzyć się nie chce...
Że też takie coś mógł wet napisać...
To ja, mniej doświadczona czegoś takiego w życiu kicolkowi bym nie podała...

Tej weterynarz nie znam... Nie wiem czy kompetentna czy nie...
Ale taki artykuł to normalnie  :bejzbol

naomi19

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2008, 22:54:41 pm »
Nie no bez przesady. Artykuł jest w miarę dobry, ale jak dla przeciętnego weterynarza (niestety). Ale dr Wojtyś to sława w dziedzinie królików, stąd trochę większe wymagania :)

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 25, 2008, 00:03:14 am »
Bez urazy, ale to że jest Copyright na dole nie oznacza, że autorem artykułu jest ta osoba. Najczęściej oznacza to, że jest to właściciel serwisu, szaty graficznej itd. (sama tworzę strony www i często umieszczam copyright firmy w serwisach, w których później klienci różne rzeczy wypisują) więc nie wyciągajcie od razu takich wniosków wg najlepszym rozwiązaniem to zwrócić się z zapytaniem do samej zainteresowanej - ja nie chciałabym w internecie przeczytać o sobie, że napisałam to i to, zwłaszcza, że wymieniacie kogoś z imienia i nazwiska.

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:27:23 am »
Danae, zgadzam sie z tym co napisałaś i myśle, ze naparwde by było dobrze powiedzieć o tym pani doktor, to bardzo dobry weterynarz i mi sie nie chce wierzyc, że mogła coś takigo napisać.
bunny_wrrr, jak moze sz to powiedze, ze na forum wybuchla dyskusja czy ktoś sie fałszywie nie podpisał po artykułem i tyle. Bo jak ktoś to zrobił nielegalnie to naprawde wyrządził krzywde Pani doktor.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:04:00 pm »
No wlaśnie, dlatego napisałam że to dziwne. Wprawdzie nie znam tej pani ale jakby ktoś podpisywał się pod stroną że jeste jej właścicielem to sory ale ja bym sprawdziła co ktoś wypisuje w serwisie którego jestem włascicielem. Tym bardziej że podpisana jest z imienia i nazwiska i nie widzę powodu dlaczego nie miałabym dać tutaj tego tematu. Sprawę po prostu trzeba wyjaśnić. Może faktycznie ktoś się podszył pod nią. Fajnie by było dziewczyny jakbyście ją o to zapytały. To żaden wstyd zapytać. Nie mówię żeby rzucac jakieś oskarżenia tylko zapytać czy ktoś się pod nią nie podszywa.
Raz napisałam do tej pani w sprawie królika, który nie chciał w ogóle pić, a ona mi odpisała że królik nie musi pić. Teraz się zastanawiam czy to na pewno była ona i czy ktoś z tego serwisu, kto nie zna się na królikach sam udzielił takiej odpowiedzi.

esculap

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:19:11 pm »
Cytat: "cytryna27"
Raz napisałam do tej pani w sprawie królika, który nie chciał w ogóle pić, a ona mi odpisała że królik nie musi pić.


Mój Kicek nie pije w ogóle. Codziennie wymieniam wodę na świeżą  i jest nieruszona.

tusia94

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2008, 18:25:36 pm »
Cytat: "esculap"
Mój Kicek nie pije w ogóle. Codziennie wymieniam wodę na świeżą i jest nieruszona


Może dostaje dużo zieleniny, warzyw i owoców ;) A dostaje siano? Bo po sianie przeważnie króliką chce sie pić ;) :>

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:28:24 pm »
Jesli nie dostaje duzych ilosci pokarmu soczystego to predzej czy pozniej jego "niepicie" moze doprowadzic do choroby. Kroliki muszą dostarczac do organizmu odpowiednie ilosci wody, niewazne czy  w postaci pokarmu, czy czystej wody, ale muszą.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:42:15 pm »
Jeżeli chodzi o to picie (mały off top) to dziwne wydaje mi się, żeby królik nie wypił ani kropli wody - mój mimo iż dostaje dużo zieleniny to i tak żłopie 100-200 ml dziennie, ale może to tylko mój taki opój jest  :lol

Dominikfue

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 26, 2008, 09:44:18 am »
Mój Klusek czasami nic nie pije przez 2-3 dni a czasami wręcz opija się do granic swoich możliwości. Trochę się tym przejmuje i często ma postawioną wodę w miseczce i w poidełku. Ale wygląda na to, że wszystko jest ok.

esculap

  • Gość
dziwny artykuł o królikach pani Mileny Wojtyś
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 27, 2008, 23:28:04 pm »
Cytat: "tusia94"
Może dostaje dużo zieleniny, warzyw i owocó


Dostaje. Ale tyle samo co inne zwierzęta. Myślę, że jego zapotrzebowanie na płyny jest po prostu mniejsze i sama soczystość mu wystarcza.

Cytat: "Danae"
dziwne wydaje mi się, żeby królik nie wypił ani kropli wody


Mi też ;)