Autor Wątek: szybka konsultacja potrzebna  (Przeczytany 3774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

józwa

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« dnia: Czerwiec 21, 2008, 19:13:20 pm »
moja kroliczka ma podobno ropomacicze
podobno bo juz sama nie wiem w co wierzyc
nie miala zadnych objawow
skierowano mnie jak najszybciej na operacje
niestety musialam skorzystac z pomocy chirurga ktorego nie znam ale polecanego przez moja wet
w srode w nocy Ciupoptera miala miec operacje z narkoza wziewna
do operacji nie doszlo bo miala zapasc oddechowa podobno wywolana uczuleniem na jeden ze skladnikow premedykacji
podobno miala robione testy alergiczne ale jak zapytalam w jaki sposob to uslyszalam cos o rozdzkach i biopradach :co_jest
odratowali ja ale teraz odpoczywa i ma nastepny termin operacji na poniedzialek
niestety mam powazne watpliwosci
w jej karcie napisali ze dostala
dormitor 0,4ml
bioketan 0,3ml
z tego co sie dowiadywalam to dormitor to tzw glupi jas
a bioketan to wlasciwa narkoza
wedlug pani doktor ktora ja operowala dostala zapasci po podaniu glupiego jasia i do wlasciwej narkozy w ogole nie przystapili
co wiecej z tego co sie dowiadywalam to bioketan podaje sie dozylnie a nie wziewnie a jazaznaczylam ze chce narkoze wziewna
dawka z tego co sie dowiadywalam tez jest stanowczo za duza bo podobno podaje sie 1ml na 20kg zwierzaka
czy jest tu ktos kto sie zna i moze potwierdzic moje obawy ze prawie wykonczyli mi zwierzaka lub wrecz odwrotnie ?
a moze ktos ma kontakt z kims wiarygodnym z Oazy na przyklad(nie moge sie tam dodzwonic) i moze sie zapytac lub dac mi namiary??
mam czas do poniedzialku zeby podjac decyzje co do operacji wiec bardzo prosze o pomoc

i jeszcze jedno
testy alergiczne jakie jej robili nie byly na Bioketan tylko na Narkamon
gdzie w wawie mozna zrobic testy na srodki do narkozy? i jak sie je robi?

Nuna

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:09:09 pm »
Moze lepiej napisz tutaj, odpowiada lekarz :
http://www.lecznica-oaza.strefa.pl/forum/viewforum.php?f=87&sid=c23fa9698fa7f2c075b9e078eabaa254
lub wyslij maila do Oazy, adres gdzies na stronie.

józwa

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2008, 20:20:30 pm »
dzieki
zarejestrowalam sie na forum ale niestety nie  dostalam klucza aktywacyjnego

Majewa

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2008, 21:10:20 pm »
sprawdzałaś w spam ??

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2008, 22:19:45 pm »
Domitor,a nie Dormitor,moje uchole dostaly Domitor tylko nie wziewnie,a domiesniowo,Domotor stos. z Antisedanem(wybudzaczem),robili na tych narkozie pierwszy raz,ja oczywiscie nie wiedzialam o tym,no i cos przedawkowali,ze uchole odeszly w kilka dni po narkozie,
moja Bunia(suczka)tez byla znieczulana ale najpierw Ketamina,potem Domotorem,teraz od dwoch roznych wetow dowiedzialam sie,ze tez "zestaw' jest ok,tylko chyba przy krotkotrwalych zab.
kurcze przy narkozie wziewnej tez trzeba miec wprawe,w niektorych lecz. slyszalam,ze mimmo to,ze maja wziewna aparature to i tak stos. tradycyjna narkoze

tylko tyle moge Ci pomoc
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

józwa

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2008, 07:10:44 am »
tak
domitor
przepraszam za blad

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 7:12 am ]
wklejam jeszcze co odpowiedzialam reniaw na innym forum moze komus sie przyda:

reniaw napisał/a:
Domitor,a nie Dormitor,moje uchole dostaly Domitor tylko nie wziewnie,a domiesniowo,Domotor stos. z Antisedanem(wybudzaczem),robili na tych narkozie pierwszy raz,ja oczywiscie nie wiedzialam o tym,no i cos przedawkowali,ze uchole odeszly w kilka dni po narkozie,
moja Bunia(suczka)tez byla znieczulana ale najpierw Ketamina(wprowadzenie do narkozy,chyba glupi jas),potem Domotorem,


chyba wlasnie na odwrot
domitor -premedykacja
a bioketan czyli ketamina -wlasciwa narkoza
zobacz tutaj
http://www.biowet.com.pl/...fc37b2868b9c38f
zreszta tak tez mi mowila inna wetka i w karcie ciupoptery pod domitor
a masz moze jeszcze karte ktoregokolwiek z twoich operowanych zwierzakow?
moglabys przepisac co tam w niej napisali?
moze mi to jakos pomoze dojsc jak to bylo naprawde...

[ Dodano: 2008-06-22, 06:54 ]
z tego co wiem to nigdy nie stosuje sie 1 srodka usypiajacego tylko zawsze jest jakas premedykasja i potem narkoza wlasciwa
jesli to prawda co pisze to twoje uchole najprawdopodobniej oprocz domitoru mialy cos jeszcze

[ Dodano: Nie Cze 22, 2008 7:24 am ]
Cytat: "Majewa"
sprawdzałaś w spam

jest! :jupi
juz napisalam
dzieki :)

Majewa

  • Gość
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2008, 07:57:39 am »
nie mam za co

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
szybka konsultacja potrzebna
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2008, 17:11:27 pm »
jozwa jestem pewna co do narkozy,jesli chodzi o moja suczke bo dziwilam sie jak ja trzymalam do narkozy,ze sie tak prezy,wet. na to,ze tak dziala Ketamina,po tym zastrzyku Bunia zasypiala i ja oddawalam bo nie mogla patrzec jak wisi mi cialko na rekach z wysunietym jezyczkiem,co potem nie wiem i nie pytalam nigdy czym byla znieczulana potem,oketaminie dowiedz. sie przez przypadek,juz wole nie wiedziec

uchole natomiast dostaly Domitor najpierw,tez je tzrymalam,czekali az usna,do wybudzenia Antisedan,te dwa leki miala napewno,narkoza w zastrzyku,nie wziewna,cos musieli przedawkowac,mialy cos nie tak z ukl. nerwowym,nigdy nie podniosly lepka do gory,wygladaly jakby byly wciaz po narkozie

zab, Buni trwal 35 min.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein