Autor Wątek: Królik Baranek z Tychów szuka domu  (Przeczytany 7816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

juune

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:13:39 pm »
Szukam dobrego domu dla Królika Baranka, który mieszka z nami od kilku miesięcy. Moja córka dostał go od kogoś komu się on znudził (był prezentem dla małych dzieci). Koko jest przemiłym królikiem, miał być miniaturką ale jest dość duży. Nauczyłam go załatwiać swoje potrzeby w kuwecie, więc biega zazwyczaj swobodnie po mieszkaniu. To samiec, roczny, wykastrowany, biały w czarne łatki, bardzo przyjacielski i towarzyski. Nie gryzie, praktycznie nie tupie. Nie jest jednak jedynym zwierzakiem w naszym domu i nasza kotka go niespecjalnie toleruje. Nagminnie goni go po mieszkaniu i wskakuje mu na grzbiet, co królik z kolei źle znosi, nie potrafi się bronić, chyba jest zbyt łagodny. Przykro patrzeć na to jak się stresuje, dlatego podjęliśmy decyzję o szukaniu dla niego nowego kochającego domku. Nie wiem jak tu zamieszcza się zdjęcia ale chętnie podeśle na maila. Mój adres juune@tlen.pl

Dominikfue

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:21:36 pm »
Jeśli chcesz żeby króliczek znalazł dobry domek oddaj go przez SPK. Tutaj znajdzuje się stronka adopcyjna:
http://www.adopcje.kroliki.net/
Swoją drogą - chętnie zobaczę zdjęcia : )

juune

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:38:06 pm »
Dzięki za informacje, zdjęcia wysłałam :)

Dominikfue

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:46:57 pm »
Wiadomość dla wszystkich chętnych : ). Przyszły już do mnie zdjęcia Koko. Uszatek wygląda tak:







Dodam jeszcze, że Tychy z tego co wiem są niedaleko Katowic .

Majewa

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2008, 15:51:13 pm »
eh co za cudo  :lol

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2008, 17:40:59 pm »
Przepiękny poprostu ;)  :jupi Szkoda, że ja nie moge  go przygarnąć, eh...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2008, 18:19:05 pm »
sliczny

daj go na adopcyjna,tam znajdzie dobry domek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kiniusia

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2008, 18:55:19 pm »
jaki grubasek :heart

swinka fici

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2008, 15:42:08 pm »
czy kroliczek jeszcze jest???

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2008, 23:20:52 pm »
"swinko fici" , Ty chyba nie jesteś zainteresowana opieką nad Koko. Przecież nie mogłaś zabrać tamtego dużego uszolka ze sklepu , bo masz świnki.... Pisałaś jednak że " świnka Cię blokuje" i chcesz ją oddać , by zabrac króliczka. Nie żal ci jej? Nie przywiązałaś sie do niej? Może potem krolik będzie blokadą by zabrać np. bezpańskiego psa....
Sorki że jestem taka ostra , ale mam w domu 7 kochanych zwierzaków ( wszyskie znudziły się poprzednim właścicielom).
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

swinka fici

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 21, 2008, 20:15:01 pm »
ok ok rozumie--ja tylko pytam!!! nie powiedzialm ze chce go wziasc TERAZ!!!tylko pytam!! a co do krolika ze sklepu--faktycznie nie moglam go wziasc bo mam 2 swini i procz zwierzakow mam prace ,studia dzienne ,prace mgr,zycie osobiste i wspolpracuje z fundacja ktora zajmuja sie konmi. i nie wyobrazam sobie miec 7zwierzakow w domu-bo nie bylabym w stanie im zapewnic wystarczajaco duzo czulosci(bo zeby wyglaskac,pobawic sie z kazdym to musialabym chyba nic nie robic )..bo doba ma 24h tylko! poza tym swinke wzielam z mysla do adopcji!!i nie mam w tym nic zlego!!wy tez bierzecie kroliki zeby je podleczyc i oddajecie do adopcji. nie przywiazlam sie--bo obieclam ze znajde jej dobry dom jak tylko ja wylecze!! nawet jej nie nazwalam-specjalnie! mam tylko pokoj,nie dom z ogrodem gdzie moga mieszkac moje konie,swinki,psy i kroliki!! zreszta powiem wam szczerze ze mam uprzedzenie do takich fundacji-nie fundacji -obojetnei czy ratuja konie ,swinki,czy psy..bo juz wiele razy widzilam jak co niektorzy dzialaja..co niektore to sa nawet zbyt bogate i gardza pomoca..
a co do krola w sklepie--no comments--bo prosilam o pomoc-nie moglam go wziasc-ale zanim wykombinowalam ze zaplace za niego w sklepie i poprosze zeby mi go zatrzymali to niestety zostal kupiony --i nic mna to nie poradze. zreszta sami mi powiedzieliscie ze prawo nie jest lamane i ze "to tylko nakreca  biznes"-co moim zdaniem nie jest prawda do konca..i ze na karme jest za drogi--z czym w ogole bym sie nie zgodzila...mogliscie mi sami ten pomysl podsunac-to wy sie znacie w suemi na "walce ze sklepami zoologicznymi"nie ja:(
a pytac na forum zawsze mozna(wiele z ogloszen nie jest aktualnych)-gdybym brala krolika stad to na zawsze-na stale..wy mozecie miec 7zwierxkow,18zwierzkow a czepiacie sie osoby ktora ma 1 swoja swinke o ktora dbam jak o wlasne dziecko, i uratowalam ze sklepu swine chora ktora zostala by oddana na karme, i ktorej chce znalesc kochajcy dom..troche to nie fair...i dlatego wole dzialac sama. :bukiet pozdrawiam serdecznie

naomi19

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2008, 12:33:11 pm »
swinka- to nie tak, ja w temacie o króliku nie cciałam powiedzieć, że robisz źle, ja podziwiam Cie za serce, które okazujesz zwierzakom, tylko wykupywanie ich ze sklepu wg mnie nie jest najlepszym pomysłem, ale to tylko moje zdanie. Mogę być na forum jedyna osobą, która tak twierdzi- nie wiem :)

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2008, 19:05:12 pm »
Ja tez nie chcialam zrobić Ci przykrości. nie znam po prostu Twojej sytuacji. Ja mam psiaka ze schronu, 3 adoptowane króle i 2 świnki którym mialam szukać domku ( kupione na allegro za 1zł) by nie kupił ich chodowca węży. Okazało się jednak że jedna ze świnek ma nioperacyjny nowotwór i zamartwicę na przedniej łapce.Doczeka więc u mnie spokojnej starości . Druga jest zdrowa ale... tak pcha się na ręce że.... już nie mam serca jej oddać, tym bardziej ze jest zżyta z tą chorą.
Nie poradziłabym sobie ze zwierzakami gdyby nie córka i syn . Syn regularnie sprząta klatki ,a córka głaszcze, czesze, karmi i pomaga mi w zmianie opatrunków śwince.
Chyba dlatego "świnko fici" , tak na Ciebie naskoczyłam , bo nie podałaś swojego wieku, myślałam że jesteś rozkapryszoną nastolatką :-) Sorki.
Za dużo złych rzeczy widzę i dlatego tak reaguję. W poniedziłek zwróciłam gospodarzowi uwagę ze psa nie wolno trzymać na półmetrowym łańcuchu przy budzie. Ten wszedł do obory, wziął na widły gnój i... wrzucił mi go prosto na dach samochodu.
Pojechałam prosto na policję.  Dzisiaj tam przeżjeżdżam , psa nie widzę, buda pusta. Gospodarz twierdzi ze pies uciekł..... a ja mam wyrzuty sumienia.... co on zrobił z tym psem???  ;(   Może nie powinnam interweniować?
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

swinka fici

  • Gość
Królik Baranek z Tychów szuka domu
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2008, 20:45:55 pm »
nie ma sprawy-nie sprawilyscie mi przykrosci--jestem tylko troche impulsywna osoba..ja mam wyrzuty co do krolika--moglam wczesniej wpasc na to zeby zadzwonic do szefowej tego sklepu...co do rolnikow itp --to jest maskra.............no comments
a ja mam tylko siebie bo mama psioczy ze swinki smierdza i brudza choc bardzo kocha mja swinke i zwierzeta tylko niestety nalezy do osob ktorej np.zapach koni przeszkadza,,dla mnie to przyjemnosc,,niestey na mojego faceta tez nie ma co liczyc... :bejzbol  
bardzo mi sie spodobala  Koko i szczerze cchialabym przygarnac spokojnego kroliczka zeby toterowal inne zwierzaki tez..poza tym--caly czas myslalam o  kroliku, ale ta swinka potrzebowala pomocy wiec musialam ja wziasc-takich rzeczy czasem sie nie wybiera,tak los przynosi ....pozdrawiam serdecznie Was :bukiet