Autor Wątek: Tupanie  (Przeczytany 7382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paollina

  • Gość
Tupanie
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 01, 2008, 15:03:27 pm »
Mój Klap ostatnio całą noc tupał ze strachu, bo jak przechodziłam obok pokoju (w nocy), w którym stoi jej klatka, przeszłam tak cicho i gwałtownie, że jak Klap mnie zobaczyła, to aż podskoczyła i tak wariowała całą noc..

Tusiak

  • Gość
Tupanie
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:17:33 pm »
Właśnie jak to jest w tym tupaniem? Tuśka ma rujkę i oprócz standardowych objawów często jak biegnie naokoło mnie i pomrukuje to przystanie żeby tupnąć. Albo jak ją skądś pogonię, przy czesaniu zdaży się więszy kołtun, albo jak ją głaskam i to w taki  sposób który do tej pory lubiła to też tupie. Więc jak to jest, królik tupie jak jest zły, wystraszony, czy ogólnie pobudzony? Bo już np moja mama, która na wsi dorastała i miała stado królików, tych mięsnych mówiła, że tupią tylko samce w okresie rui jak zalecają się do samic. A moja królika nie jest samcem :D

Aneczka

  • Gość
Tupanie
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 06, 2009, 15:28:09 pm »
Cytat: "Tusiak"
tupie jak jest zły, wystraszony, czy ogólnie pobudzony?

moga tupać ze wszystkich tych przyczyn.
Dla królików na wolności tupanie, to sposób porozumiewania się, tupiąc przekazują sobie informację o zbliżającym sie niebezpieczeństwie.

kessi

  • Gość
Tupanie
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2009, 22:54:55 pm »
Mojemu Milusiowi tez sie zdarza tupanie. Na poczatku reagowal tak na kazdy dziwny dzwiek w domu, poki sie nie zaaklimatyzowal. Pozniej robil to coraz rzadziej, zdarza sie ze cos go zaniepokoi w nocy, ale ja nigdy nic nie słysze. Widocznie ma duzo lepszy sluch. Wiem ze wtedy nie pomaga uspokajanie go, musze go wtedy zostawic w spokoju, bo zazwyczaj strasznie wtedy jest pobudzony i sapie.

karola

  • Gość
Tupanie
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 04, 2009, 18:22:54 pm »
Mój zawsze tupie kiedy jest zdenerwowany :*