Autor Wątek: krew z noska;(  (Przeczytany 3020 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewelinaz90

  • Gość
krew z noska;(
« dnia: Czerwiec 15, 2008, 15:36:54 pm »
dzisiaj mój króliczek wyskoczył mi z rąk i uderzył w klatke.. po chwili zobaczyłam że z noska leci mu krew..;( co mam robić?? i czy od tego może mu się coś stać lub juz sie stało?? dodam jeszcze że zachowuje sie normalnie.. kica sobie po pokoju.. ale jest bardziej spokojny niz zwykle... prosze o odpowiedz!!;(

Sen

  • Gość
krew z noska;(
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2008, 16:02:27 pm »
Jeśli leci krew to najlepiej iść do weterynarza, bo mógł sobie coś uszkodzić. Ta krew leci ciagle, czy tylko po tym uderzeniu ?
A swoją drogą, dlaczego królik wyskoczył z rąk?

ewelinaz90

  • Gość
krew z noska;(
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2008, 16:14:00 pm »
nie leci mu ciągle.. tylko tak na nosku pojawiła sie krew.. wytarłam mu chustęczką i teraz juz nie ma.. ale mimo tego sie martwie..
wyjęłam go z klatki bo chciałam mu posprzątać i poprostu wyskoczył mi z rąk.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
krew z noska;(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2008, 16:19:43 pm »
Może rozciął sobie skórę? Jeśli przestało lecieć, to najprawdopodobniej sobie rozciął. Popatrz czy nie widać ranki. Mocno uderzył?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

ewelinaz90

  • Gość
krew z noska;(
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2008, 16:40:08 pm »
sprawdzałam ranki żadnej nie ma... nawet sprawdzałam czy może to z buzi.. albo czy w ząbki sobie nic nie zrobił ale wszstko było w porządku...    
spadł mniej więcej z ok 70 cm.. na kratki w klatce.

Gina

  • Gość
krew z noska;(
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 15, 2008, 23:36:44 pm »
Jeśli krew już nie leci, a jakieś większej ranki nie widać to powinno być wszystko w porządku. Najprawdopodobniej w wyniku uderzenia nadział się na włsne ząbki i lekko naciął wargę- stąd krew. Jeśli tylko będą jakieś inne niepokojące objawy idź do weta.

Pamiętam jak mojemu bratu spadł Psotek z rąk na płytki w kuchni. A że brat jest wysoki była to znaczna odległość. Biedak złamał sobie zęba w bardzo dziwny sposób. Jeden z górnych siekaczy złamał się w połowie, ale co dziwne nie odpadł tylko wygiął się do środka pyszczka. Ależ byłam wściekła na brata. Tymbardziej, że nie dało się tego zęba uciąć :/ Na szczęście nic poważniejszego z tego nie wynikło, a złamana część zęba sama odpadła po jakimś czasie i nie przeszkadzała królikowi w jedzeniu.

ewelinaz90

  • Gość
krew z noska;(
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:15:31 pm »
Mała zachowuje sie normalnie;) dziękuje za rady;)  o to dobrze że nić poważniejszego mu sie nie stało.. jednak imie Psotek dopasowałam świetnie;) hehe;) pozdrawiam;**

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
krew z noska;(
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 16, 2008, 12:40:28 pm »
Ja bym poszła do weta. Czasami pewnych rzeczy nie widać gołym okiem.
Trzeba pamietac że uszate dobrze potrafią ukryć choroby i wygladają jakby były zdrowe.