Autor Wątek: napinanie się przy siusianiu  (Przeczytany 5778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« dnia: Sierpień 24, 2008, 11:43:31 am »
czy może ktoś odpowiedzieć na takie pytanie-czy jeżeli królik napina się przy siusianiu ..ale NIE ZA KAŻDYM RAZEM , czy jest to oznaka choroby układu moczowego?może ktoś z was miał już taki przypadek? króliczek czasami zdaje się mieć problem z wysiusianiem się a mocz leci potem z takim impetem że aż dudni w kuwecie
PS> pozdrawiam wszystkich fanów ucholi

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:46:09 am »
Na pewno nie jest to normalne. Może mieć kamicę, piasek albo zapalenie czegoś. Na wszelki wypadek poszłabym do weta. Wcześniej możesz spróbować "złapać" sik do badania - niełatwe, ale jak się zaczaić - możliwe :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:50:01 am »
dziękuję za szybką poradę-a te siusiu to muszą być pewnie złapane w jakieś specjalne naczynie?

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2008, 11:53:17 am »
Dobrze w coś sterylnego - w laboratoriach "ludzkich" można zapytać o pojemniczki - niektóre dają. A jak nie to do wygotowanego słoiczka :)
...dudnienie w kuwetę mnie strasznie zafrapowało  :lol ...
Pozdrawiam, a króliczkowi życzę dużo zdrówka - daj znać, jak sprawa się ma :)
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:01:16 pm »
:bukiet ,dzięki-lece do apteki, odezwe się ..pa

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2008, 12:54:57 pm »
nie wiem co masz na mysli "dudnienie' przy sikaniu?
moj Funil jak sika to tez slychac i to mocno :hahaha

czy krolik oprocz tych obj. jakos inaczej sie zachow.,je bobkuje,nie jest osowialy??
kamica,czy problemu z ukl. mocz. daja charakterystyczne obj.,uchol cierpi i to zaraz widac
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:07:38 pm »
''dudnienie przy siusianiu''? to tak jakby raptem odkręcić kran na cały regulator, duże ciśnienie, jeżeli tak siusia to pomimo wyściółki w kuwecie mocno słychać, nie zdarza sie to za każdym razem , więc nie wiem czy warto o tym wspominać wetowi, wciąż szukam przyczyn zgrzytania i ślimaczących sie oczek..Pusio je normalnie, ma apetyt, nie jest osowiały , dużo pije wody

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:13:22 pm »
A to jeszcze zgrzyta i łzawią mu oczy?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:17:04 pm »
w jakich oklicznosciach zgrzyta zebami,bo piszesz,ze nie jest osowialy
z moczoem dalabym sobie spokoj,to norm.,ze tak oddaje mocz
probleme sa oczka,ma zaropiale?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:23:41 pm »
tak, ma taki lepki wyciek, więc podejrzenie padło na ząbki- ale miał robione zdjęcie RTG i wyszło że wszystko jest ok. a do oczek lekarz przepisał krople Tobrex a potem Gentamicin, ale po kroplach to było bez zmian, albo nawet trochę gorzej , odstawiono wszystko więc teraz przemywam oczka świetlikiem a zgrzytanie się nasiliło , jak brał przez jakiś czas Baytril to zgrzytanie trochę osłabło, teraz znowu sie nasiliło...naprawde już nie wiem..gdzie jest przyczyna zgrzytania i mokrych oczu? skoro to nie zęby to co..?

[ Dodano: Nie Sie 24, 2008 1:29 pm ]
zgrzyta kiedy przysypia, oczka wpół zamknięte, czyli drzemie, brzuszkiem z reguły przywiera do podłogi pewnie jest mu ciepło, i tak przysypia - pierwszy wet u którego byłam stwierdził że może ma takie hobby...no dobra, ale co z oczkmi?a pozatym króliś nie może zgrzytać tak dużo! rozumiem , podczas pieszczot, ale w innych sytuacjach?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:39:56 pm »
co do zebow to sie nie wypowiem,spr. wetow,kroliczych w Twojej okolicy

a moze kanaliki lzowe ma zapchane :(

jak zgrzyta przy spaniu i glaskaniu to jest ok,je norm.rozumiem,ze zgyta tylko przy drzemkach?

z jakiego powodu bral antybiotyk?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2008, 13:59:46 pm »
zanim zrobiono mu zdjęcie RTG zębów to wet od razu stwierdził że to zęby i zaaplikował Baytril mówiąc że pewnie zrobił mu się ropień,,no bo oczki też miały taki wyciek białawy, nie wiem czy wet znał się na króliczkach bo nawet płeć żle określił...a potem poszedł na urlop, więc poszukaliśmy innego , który zrobił zdjęcie i stwierdził ze jest ok z zębami, kanaliki też miał przeczyszczone, pod narkozą, ale zaciekawiłaś mnie z tym zgrzytaniem, ja myślałam że zgrzytanie to oznaka bólu,nie mówię tu oczywiście o pieszczotach, ale je normalnie, jest ciekawski, nie wydaje się cierpieć, owszem oczy...no i to zgrzytanie, czy przejść nad zgrzytaniem do porządku dziennego i nie martwić się tym??

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2008, 14:08:49 pm »
a głośno zgrzyta? bo moje jak przysypiają to tak sobie mamroczą pod nosem, cichutko - i to jest ok ...
a brzuszka nie ma twardego?? (piszesz że przyciska brzuch do podłogi...może ma zator, wzdęcie)

pozdrawiam i powodzenia
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2008, 14:15:32 pm »
zgrzyta dość głośno, czasami jak go zawołam po imieniu to przestaje, myślę że zatoru nie ma, brzuszek ma miękki, bobkuje normalnie ( tak przynajmniej mi się zdaje - bo to mój pierwszy króliczek, więc nie mam takiego doświadczenia)

Sen

  • Gość
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2008, 14:17:46 pm »
A nie ma czegoś z zębami?

Offline iza

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2008, 14:21:37 pm »
miał robione zdjęcie RTG, które wykazało , że nie ma zmian w zębach. a czy ze stresu króliki mogą zgrzytać?? może ktoś wie?

Sen

  • Gość
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2008, 14:23:21 pm »
Ja czytałam, że królik może zgrzytać, jak go coś boli czy jest chory.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2008, 18:10:11 pm »
pierwszy wet. zdecydowanie nie byl "kroliczy",na slepo leczyl
zgrzytanie zebami wyst. z bolu i przy glaskaniu,

wiem,ze dziewczyny mialy problemy z zebami ucholi,mimo ze bad. wyszly ok.,ja bym sie kierowala,ze Twoj uchol ma cos z zebami lub kanaliki zle "przepchane' a tak tez sie zdaza

niech wypowiedza sie ososby,ktorych uchole mialy problemy z zebami
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
napinanie się przy siusianiu
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2008, 17:17:01 pm »
iza, wracając do tego napinania się przy sikaniu.... To może byc oznaka problemów z ukł. moczowym, to jest sygnał, więc zrób badanie moczu. Ono pokaże czy nie ma zapalenia, czy liczba weglanów wapnia nie jest przekroczona, czy nie ma zbyt duzej ilosci kryształow wapnia w moczu, co może swiadczyć o kamicy, lub piasku. Jesli kroliś się napina to ma problemy z oddawaniem moczu, może rzeczywiscie tam cos blokuje... To objawy, których nie mozna lekcewazyć, bo kamica to bardzo bolesna, przewlekła choroba... Mocz łapie się z czystej kuwety sterylna strzykawką do pojemniczka takiego jak dla ludzi, lub słoiczka wyparzonego. Napisz jakie były wyniki i jak się ma uszolek. Trzymam kciuki :przytul  !!
Trunia ['] na zawsze w moim :heart