Autor Wątek: Bobki  (Przeczytany 21246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:53:33 pm »
Włókno czasami występuje pod nazwą błonnik. Jeśli nie ma składu procentowego to świadczy o tej karmie jeszcze gorzej.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:58:23 pm »
Jest tylko: ziarna zbóż - 65%, susz z zielonek - 24%, nasiona roslin strączkowych - 7%, nasiona roslin oleistych - 2%, produkty piekarnicze - 1,5%, warzywa - 0,5%.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 17, 2008, 23:01:35 pm »
Bardzo dziwny skład  :bejzbol

Dominikfue

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:31:17 am »
Ciapusia, Bardzo spory odsetek zbóż - to nie za dobrze. Ponadto, produkty piekarnicze  :oh: Poza tym, króliki nie powinny jeść mieszanek. Na stronie aseti jest na liście produktów zakazanych. Cytuję:

" karmy typu "Mieszanka" -króliki powinny jeść pokarm niskokaloryczny, wysokowłóknikowy i zjadać go w dużych ilościach, aby dochodziło do prawidłowego ścierania zębów.
Przyjrzyjmy się więc teraz składom mieszanek dla królików, które możemy kupić w sklepie. Jeżeli przeczytają Państwo etykietki, okaże się, że są to karmy wysokokaloryczne, wysokotłuszczowe, wysokobiałkowe i niskowłóknikowe.
Dlaczego tak się dzieje? Czy twórcy tych produktów nie mieli pojęcia o królikach?
Nie - po prostu mieszanki te nie zostały stworzone z myślą o króliczkach domowych. Karmione nimi są króliki na fermach, które służą "innym celom". Mają one albo szybko urosnąć i zostać przeznaczone na mięso, albo być królikami rozrodowymi i w kółko rodzić młode, mogą też być to angory, od których oczekuje się pięknego włosa.
Cechą wspólną tych trzech grup produkcyjnych jest to, że w krótkim czasie od ich organizmów oczekuje się wielkiego wysiłku. Stąd też taka karma (wysokokaloryczna, wysokotłuszczowa, wysokobiałkowa) , dostosowana do zadań, jakie się przed tymi królikami stawia.
Nie muszę chyba dodawać, że zwierzątka te nie żyją długo, nie zdążą się więc rozwinąć u nich skutki ujemne żywienia takim pokarmem.
Zatem mieszanki zborzowo-orzeszkowo-pestkowe (a także kolby i dropsy) nie powinny być stosowane (choć króliki bardzo je lubią), gdyż są one sztucznym wymysłem człowieka, niezgodnym z tym, co królik je w naturze i jak funkcjonuje jego przewód pokarmowy.
Skutkiem takiego żywienia jest wiele chorób wymienionych poniżej. Podawać je można (jeżeli w ogóle) tylko w bardzo niewielkich ilościach."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:47:31 am »
Ym.
Królik dorosły nie może jeść jakoś dużo granulatu, najlepiej dwie łyżki. Granulat jest miękki, na nim nie pościera ząbków. Dokładniej to na sianku ściera ząbki, bo czytałam tu gdzieś, że to nie zależy od twardości tylko długości przeżuwania, a zanim takie siano połknie musi długo gryźć.

Dominikfue

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:08:25 am »
A co sądzicie o tym nowym niemieckim granulacie, który ma stłumić zapachy bobków? Jak dla mnie to jakaś chemia nieziemska :/ Porównywalnie - to tak jakby podawać przez lata człowiekowi papkę, po której np robiłby kupę w kształcie serca o przyjemnym zapachu. Albo ta karma jest bardzo nie zdrowa, albo to jakaś bzdura kompletna. o.0

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:49:32 am »
Ciapusia skład procentowy na opakowaniu karmy Animals jest z boku, nie z tyłu ;)  Tam na pewno znajdziesz. Jest tam jak pamietam zdjecie pani patrzacej przez mikroskop, a ponizej skład. Poza tym z tego co zacytowałas wynika, ze jest to mieszanka uzupełniająca :> , a na głownej stronie pisze ze pokarm podstawowy :zdenerwowany . Juz sie kilka razy spotkałam z takimi bzdurami na karmach, ta pewnie nalezy do nich.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 18, 2008, 11:32:34 am »
Oh rzeczywiście :lol  Nie zauwazylam.... To tak: woda - 9%, popiół surowy - 2%, białko ogólne - 10%, włókno surowe - 5%, tłuszcz surowy - 3%.
I to na tyle. Ja naprawde wczesniej nia milam o tym pojecia.... mam nadzieje ze przez to nie bedzie zadnych komplikacji u mojego uszatego....
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 18, 2008, 12:09:41 pm »
5 % włókna  :bejzbol
To jest od frykasa czy mieszanki? Podaj skład i tego i tego.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #49 dnia: Czerwiec 18, 2008, 12:34:22 pm »
To co podałam to skład mieszanki, a jesli chodzi o Frykasy to niestety nie ma opakowania, al sprawdze to w najblizszym czasie.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 18, 2008, 12:48:05 pm »
Ona jadła 3,5 roku mieszankę po 5 procent włókna?  :nie_powiem
Bardzo, bardzo źle. Porównanie, Cuni Duo ma 21 % włókna  :(  Ja bym się nie męczyła z Vitapolem tylko jak najszybciej wprowadziła Cuni. A jadła jakieś zioła, suszonki? To też wprowadź, np. mniszek lekarski. Większość królików go lubi.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 18, 2008, 13:07:50 pm »
Dobrz wprowadzę :*  A co do karmy to ja naprawdę nie wiedziałam....
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Pixia

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 08, 2008, 09:27:06 am »
A więc moja Kropka nie zjada wszystkich ceko, z mieszanki zostawia te zielone pałeczki, które powinna wcinać. Z tego co obserwuję trochę ceko zjada ale po dłuższej chwili a a jak nie sprzątnę to po prostu się na nich położy. Ma 6 tygodni i czytałam że to może być również wynikiem zmiany pokarmu, odstawienia od matki. Czy powinno mnie to niepokoić? Jeśli to jest możliwe chciałabym jej oszczędzić dodatkowego stresu jaką jest wizyta u weta, przynajmniej narazie.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Bobki
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 08, 2008, 10:12:11 am »
Jeżeli nie zjada ceko to ma zbyt kaloryczną dietę - napisz dokładnie co jej podajesz i w jakich ilościach. Jak mój nie zjadał to przyznam, że nie szłam do weta od razu, zmieniłam dietę i ceko zniknęły. Na pewno trzeba się tym zająć, bo ja przyznam, że nie wyobrażam sobie życia z tymi śmierdzielami  :lol

Pixia

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 08, 2008, 11:02:31 am »
Tak wygląda jej karma Xtra Vital Premium Junior:


Zjada te wszystkie kolorowe kulki a te pałeczki zostawia.


Stąd mój niepokój, nie chciałabym niczego przegapić bo ona młodziutka.
I do tego dzisiaj jakaś taka smutna leży, nawet z klatki nie wyszła.  :(  :(

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 08, 2008, 11:57:30 am »
Moja króliczka tez kiedyś zostawiała ceko i to był mój błąd, bo zamiast granulatu dawałam jej mieszankę.... :oh:  A potem wynikły inne problemy z mojej głupoty, bo postanowiłam naprawić swój błąd i zmienic jej diete no i oczywiście zrobiłam to za szybko i moje mała zachorowała na zator :/
Teraz jest juz zdrowa i jeszcze raz powoli zmieniam jej ta dietę. Twój kicolek też powinien jeść granulat, a nie mieszankę(widziałam kiedyś granulat 'JUNIOR') więc lepiej teraz zacznij to wprowadzać, a nie jak królik będzie juz duży(mój błąd).
Sen masz racje... z tym sie nie dało wytrzymać... :oh:
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Bobki
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:30:01 pm »
Cytat: "Ciapusia"
A potem wynikły inne problemy z mojej głupoty, bo postanowiłam naprawić swój błąd i zmienic jej diete no i oczywiście zrobiłam to za szybko i moje mała zachorowała na zator

Zator się nie robi ze zmiany diety. Nawet zbyt szybkiej.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 08, 2008, 12:45:43 pm »
A mi wetka powiedziała, że stara karma miala tam czegoś mniej i jak gwałtownie przestawiłam małą na nową to jej organizm nie nadążał z strawieniem jej przez co karma sie zbierała:hmmm
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 08, 2008, 13:31:05 pm »
Wątpię. Raczej przez sierść. Szczotkowałaś ją?
Ja wczoraj podejrzewałam zator u Śnieżki bo nie chciała jeść i mało robiła bobków, ale dzisiaj apetyt lepszy i stosik bobków na wykładzinie ;)  Ale chyba coś z nią nie tak bo przez większość czasu siedzi pod biurkiem. Rzadko wychodzi :/
I kontakty sie psuły od szczepienia, możliwe, że Śnieżka zaczęła się bać?

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Bobki
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 08, 2008, 14:23:08 pm »
Pixia, w jakim czasie ona zjada tę miskę mieszanki?? Bo to chyba trochę za dużo jak na małego królika - stąd cekotrofy. To będzie tam chyba z 4-5 łyżek tak na oko po misce Ferplastu, którą też mam, albo i więcej. Zjada Ci w ogóle siano??