Autor Wątek: Bobki  (Przeczytany 21087 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:08:47 pm »
Sałatę? Z tego co wiem to rzymską.
Co od pytania odnoszę się do mojej poprzedniej wiadomosci, bo wysłałyśmy w tym samym czasie.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Bobki
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:13:27 pm »
Ciapusia, weź Ty poczytaj dyskusje w dziale dieta - do wyboru do koloru - tematów multum. Dowiesz się więcej, niż Ci pewnie na codzień potrzebne  :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:15:00 pm »
Oczywiście. Siana ma pełno. Kolby dostaje bardzo, bardzo rzadko (ale nie wiedziałam, że sa szkodliwe), a teraz na pewno juz w ogóle ni będę jej ich dawać. Dropsy raz kupiłam i nie ma sie co przejmować bo Ciapula za nimi nie przepada. Z takich smakołyków to systematycznie dostaje jedynie te frykasy. Możecie je zobaczy w zoosklepach, albo w markecie. A czy granulat w Vitapolu może być??? I czy wymienione przez Ciebie granulaty są łatwo dostepne w sklepach??? Dzieki za pomoc.
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:21:18 pm »
Vitapol ma za mało włókna, za dużo białka.  
Niestety, te granulaty nie zawsze są dostępne. Ale polecam zamawianie na animalii, to naprawdę solidny sklep. Przy okazji można tanio kupić suszki.  
Frykasy są pełne chemii, lepiej ich nie podawać. Animals to w ogóle jedna z najgorszych firm. Lepiej go zamienic na suszonki.
Ale warto zapytać w zoologicznych, moze sprowadzą. Albo zamówić w internecie. Nie warto truć krolika.

esculap

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2008, 20:39:08 pm »
Cytat: "Ciapusia"
I czy mozna podawać królikom zwykłą sałatę


W sałacie kumulują się różne świnstwa stosowane do upraw. Jak masz własny ogródek to możesz podawać tyci tyci, bo może także wywoływać biegunkę.

[ Dodano: Pią Cze 13, 2008 8:43 pm ]
Cytat: "Ciapusia"
Boje sie, że zrobie cos zle i..... że Ciapuli z nami nie będzie


Na pewno skrócisz mu życie tymi Frykasami animalii.

Wystarczy że zastosujesz się do rad Sen i Bośniaka i będzie na pewno dobrze.

Nie zapomnij o wodzie!!!

I przypadkiem nie dawaj kostek wapiennych.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2008, 23:23:10 pm »
Ciapusia, nie przejmuj się, że królinka ma 3,5 roku. Ja zmądrzałam kiedy Szaruś miał ponad 2 i spokojnie przestawiłam go na zdrową dietę ;) . Najwazniejsze jest to zeby nie truc kroliczka dłużej, bo własnie taki sposób zywienia jak do tej pory może skrocic mu zycie, albo doprowadzic do wielu chorób. Dobrze, ze trafiłas do nas na forum :) . Teraz musisz uzbroic sie w cierpliwosc i powoli zmienic diete kroliczkowi. Dawałas mu juz kiedys granulat Vitapolu? Jesli chętnie go jadł, to może spróbuj najpierw od niego zacząć, potem wprowadzisz ten docelowy czyli jeden z tych które wymieniła Sen. Ja swojego przestawiałam kupujac mu najpierw mieszanke Prestige, taka nie zawierajaca ziaren, a potem granulat. Poszło gładko :P . Wazne zeby nie było drastycznie i zeby maluch nie odczuł bardzo tego braku ''przysmakow'' :> . Nie podawaj juz nigdy kolb, dropsów, ciasteczek. To mozesz odstawic od razu bez zastanowienia. A no i kostki wapiennej, jesli ja miał Twoj uszaty.
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 14, 2008, 09:15:22 am »
No i wywal Frykasy, zostaw tylko tą mieszankę, i faktycznie tak jak mówiła Karusia - najlepiej zacząć od mieszanki Prestige (firma Versele Laga) a jedną z mieszanek jest Cuni Crispy - domieszano tam granulat Cuni Duo, potem może łatwiej będzie przestawić. I wywal Frykasy, to chemia. (nie wiem, czy w Cuni Crispy są ziarna, ale jeśli są, to powybieraj, słonecznik także, można też to zasiac i podawać w formie kiełków) Ale w każdym razie potem powinno być prosciej z samym granulatem. Aha i kolby itp. zamień na suszone zioła i warzywa :)

[ Dodano: Sob Cze 14, 2008 9:39 am ]
http://animalia.pl/produkt,12116,105,Versele_Laga_Cuni_Crispy_pokarm_dla_kr%C3%B3lika_1kg.html  - oto mieszanka Cuni Crispy, znajduje sie w niej granulat Cuni Duo
http://animalia.pl/produkt,3572,105,Versele_Laga_Prestige_Premium_Pokarm_Indoor_dla_kr%C3%B3lika_800g.html - kolejna mieszanka Versele Lagi, musisz dokupić do niej granulat i mieszać (njpierw 3/4 mieszanki, potem 24 mieszanki, potem 1/4 mieszanki a potem sam granulat, oczywiście każdy etap powinien trwać kilka dni)
http://animalia.pl/produkt,3570,105,Versele_Laga_Prestige_Premium_Pokarm_Nature_dla_kr%C3%B3lika_1kg.html  - kolejna mieszanka tej firmy, przestawianie tak samo jak poprzednio
Cuni Crispy najlepiej podawać kilka dni, a potem tak samo jak w innych mieszankach (najpierw 3/4 mieszanki itd. )
Musisz powybierać słonecznik i zboża.
I jakie dokładnie dajesz warzywa? Wymień wszystkie. Sałata polecana nie jest. Królik powinien jeść dużo warzyw.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 16, 2008, 22:20:31 pm »
Myślę, że nie potrzebne sa aż takie zmany w jej diecie. Ona dosc dobrze oswaja się z nowymi wydarzeniami (np. 2 dni temu wymienilam jej klatke na duzy kojec i jest szczesliwa jak nigdy). Teraz mieszam jej granulat z karmą, ale mysle, że za pare dni w ogole odstawie ja od mieszanki. Ciapusia naprawde dobrze znosi takie zmiany(jak jedziemy w nowe miejsce na wakacje to pierwsze co ona chce zrobic to zbadac nowy teren jak najszybciej!!)Co do warzyw to dostaje: marchewke, rzodkiewke(liscie i korzonki), liscie z kalafiora, pietruszke, koperek i wlasnie salate(ale nie wiedzialam ze nie jest zdrowa). Oprocz tego: jablko, kaniczyne, mleczyka i swieza trawke.
Aha i jeszcze takie pytanko. Czy moge jej mieszac granulat z Vitapolu i Cuo Duni?? Bo ja jak najszybciej chcialam jej zmienic diete ale w zadnym z najblizszych zoosklepow nie bylo polecanych przez was karm, wiec kupilam z Vitapolu. Ale dzis bylam w M1(real) i w tamtejszyb zoosklepie "Nerro" zobaczylam Duo Cuni. Oczywiscie od razu kupilam ale teraz nie wiem czy moge je mieszac czy nie??
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 16, 2008, 22:26:13 pm »
Ciapusia, pewnie, ze mozesz ;) . Nic sie nie stanie, tylko zeby nie wybierala samego Vitapolu, cos czuje ze chyba tak bedzie, bo Duo Cuni zawsze jest na drugim miejscu jesli chodzi o gust uszatych :> , ale jest zdrowszy. Zobaczymy ;) moze Ciapka jest inna :lol
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 17, 2008, 09:30:33 am »
Heh, to fajnie że sie dobrze czuje ze zmianami, ale tu nie chodzi o to. Tutaj chodzi o układ pokarmowy, który jest bardzo delikatny i gwałtowne zmiany mogą skończyć się biegunką.
W czasie przestawiania (wyczytałam gdzieś na stronach SPK) powinno się podawać siano, wodę oraz ten granulat, który jest aktualnie zmieniany.
Nie wiem, czy jest sens podawania Vitapolu. Powinnaś mieszać jej stara mieszankę z granulatem, a po co dwa rodzaje? Jak jej zasmakuje bardziej Vitapol to będzie wybrzydzać.
Najpierw powinnaś podawać 1/4 granulatu, potem 2/4 granulatu, potem 3/4 i potem tylko granulat, zmniejszając go do ilości dwóch łyżek dziennie. Płaskich łyżek.  
Nie mozna gwałtownie wyeliminować mieszanki.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 17, 2008, 13:52:01 pm »
Tak tylko czy jak juz kupilam ten z Vitapolu to mam go teraz wyrzucic??? Moja Ciapula to straszny wybredniol - to fakt. Dlatego kupowalam jej wczeniej mieszanke z Animalsa bo nic innego nie chciala tknąć. Nawet tych najdrozszych. Ale dobrze zastosuje sie do waszych rad :*
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:01:23 pm »
Chodziło mi o to, że jak jej zasmakuje Vitapol to może być ciężko z Cuni Duo.
Jeśli będzie zostawiać granulat to nie dawaj jej potem niczego oprócz siana. W końcu ruszy. Może być ciężko po tym animalsie, to jedna z najgorszych karm jakie są w Polsce.

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:21:52 pm »
Naprawdę??? A dlaczego najgorsza??? Kurczę mam wyrzuty sumienia...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 17, 2008, 21:34:19 pm »
Bywało, że zwierzaki po tym chorują, karmy te mają zły skład i mnóstwo chemii.
Nie martw się, lepiej późno niż wcale. Ja od razu zaczęłam szukać stron o królikach, potem Wataha mi wszystko wyjaśniła, wyszkoliła i powiedziała o adopcjach. Miałam wielkie szczęście, że od razu kupiłam klatkę 100, granulat, siano, zioła itp. Prędzej czy później trafiłabym na forum ale Śnieżka dzięki temu wszystkiemu ma domek i bardzo ją kochamy.
Mieć kuzynkę z królikiem i doświadczeniem to szczęście, a nie każdy miał wcześniej kontakt z kimś kto sie zna na królikach. A sprzedawcom zależy na zysku a nie na zwierzętach, czasami zdarzy się ktos doswiadczony i doradzi. Ale niestety rzadko. A już o żywieniu to kompletna klapa.

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:22:34 pm »
Ciapusia, przeczytaj skład pokarmu Animals na opakowaniu, sama chemia, barwniki. Ja czytałam ostatnio skład chomiczego bo szukałam czegos nowego dla mojego szkraba Bodzia to się przeraziłam jak oni truja te biedne zwierzaki :( . Trunia ['] zawsze jadła Animalsa, pamietam ze baaardzo jej smakował i do konca zycia mieszałam jej to z Vitapolem (pokarmem podstawowym-mieszanka, bo wtedy jeszcze nie wiedzialam ze kroliki nie powinny jej jesc). Taka kiedys byłam, ale teraz juz bym tego wiecej nie zrobiła, stawiam na naturalne u zwierzakow!
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:32:23 pm »
To znaczy na opakowaniu pisze że jest z dodatkiem probiotyku, który zapobiega występowaniu chorób... Nie wiem mam nadzieję, że nic jej nie bedzie przez moja niewiedzę. I jeszcze te zachęcające opisy karmy..... Po prostu masakra...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:37:11 pm »
Ale oni kity wciskają :/

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:44:15 pm »
Cytuję: "Mieszanka paszowa badana laboratoryjnie, gwarantowana wysoka jakość."
            "Mieszanka paszowa uzupełniająca dla królika jest kompozycją 22 odpowiednio dobranych składników, zawierających wszystkie niezbędne aminokwasy, mikro i makroelementy, białko i włókno, które gwarantują dobre zdrowie i prawidłowy rozwój Twojego ulubieńca. Dodatek probiotyku "Pionerr PDFM" w produktach piekarniczych zapobiega występowaniu chorób."
To jest napisane na opakowaniu karmy Animals. No i ja sie widocznie na to nabrałam... :/
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."

Sen

  • Gość
Bobki
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:45:22 pm »
Ile to ma włokna, ile tłuszczu?

Offline Ciapusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3526
  • Płeć: Kobieta
Bobki
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 17, 2008, 22:50:52 pm »
Kurcze nie. Nie umiem sie doczytać... Nie znam sie na tym...
"Wy nie cofniecie życia fal.
Nic skargi nie pomogą -
Bezsilne gniewy, próżny żal,
Świat pójdzie swoją drogą."