Autor Wątek: Kiedy młodym barankom opadają uszka?  (Przeczytany 4021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:36:55 pm »
Czy ktoś się orientuje?

Dominikfue

  • Gość
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:43:20 pm »
Widziałam zdjęcia 5cio tygodniowych baranków na allegro - były bardzo malutkie, ale miały już opadnięte uszy. Zawsze mi się zdawało, że mają takie od urodzenia.

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 09, 2008, 17:58:41 pm »
Właśnie nie, opadadają im z czasem. Pytam, bo koleżance po matce barankowej i ojcu (niestety nie wiem jakim) urodziły się małe, mają 6 tygodni, dłuuugaaaśne uchole i wciąż sterczące ;-)

Dominikfue

  • Gość
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 09, 2008, 18:02:09 pm »
W takim razie z pewnością te uszy im już nie oklapną. ;) Sporo się naoglądałam baranków  i wiem co mówię.

Linka

  • Gość
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2008, 18:48:00 pm »
Cytat: "Martuu"
Właśnie nie, opadadają im z czasem. Pytam, bo koleżance po matce barankowej i ojcu (niestety nie wiem jakim) urodziły się małe, mają 6 tygodni, dłuuugaaaśne uchole i wciąż sterczące ;-)

Trudno powiedzieć. Sama mam barany i w wieku 3 miesięcy dopiero WSZYSTKIM opadły uszy (ale to były czyste).

Matka jeśli jest "barankowa" (nie wiem co to dla Ciebie oznacza, ja uważam, że to jest królik z "helikopterem" lub baran tylko nie znacie pochodzenia)  a ojciec pewnie ze streczącymi to króliki albo będą mieć helikopter albo uszy będą lekko opadać na boki (wzdłuż tułowia, na łopatkach) albo będą stojące.

Tu tzw. "helikopter", zajc ma kilka tygodni, uszka opadły. Przy króliku nie rasowym (pomieszanym ze "stojącymi uszami") taki helikopter zostanie lub tak jak napisałam wyżej ( uszka na bokach lub niedokładne położenie się uszu)


Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Kiedy młodym barankom opadają uszka?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2008, 19:20:42 pm »
Matka jest rasy baran. Niestety rasy ojca nie znam.
Ale dziękuję za informacje :)

P.S.
Nie jestem hodowcą, wiec przepraszam za bledy merytoryczne w wypowiedzi :)