Autor Wątek: Patenty na kable  (Przeczytany 8026 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Natulec

  • Gość
Patenty na kable
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 10, 2009, 16:12:12 pm »
ja mam pozabezpieczane kable peszlami z jakąś stalą w środku czy czymś takim, w każdym razie nie do ruszenia  :lol
zwykłe, plastikowe osłonki Mamba zjadała migiem...
a taki inny sposób, który w moim wypadku poskutkował, to drugi królas do pary  :lol
od kiedy Mamba ma towarzyszkę kable jej nie interesują, chyba jadła je ze znudzenia...

Offline sylwiaG

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2440
Patenty na kable
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 10, 2009, 18:50:16 pm »
jesli chodzi o płotki to kupiłam w castoramie osttatnio zagródkę.są na ogrodowym i placilam 42 zl za niecałe 3 metry. Z tego mam zrobiona zagródkę dosc duża bo jedna strona to ściana więc zagródka jest dość duża i niezddroga. + zabezpieczenia które kosztuja grosze,a napewno tata ma różne rzeczy które się przydają :) :P
SylwiaG

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
Patenty na kable
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 10, 2009, 22:40:26 pm »
Ja już też mam pozabezpieczane, ale czasami jak biorę laptopa do łóżka to kabel zwisa i kusi łobuza  :oh:

Offline Punisia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Płeć: Kobieta
Patenty na kable
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2009, 11:21:52 am »
Też poszukam  :>
Pamiętaj, nawet strachliwy królik ma w swej nazwie króla. :bunny:

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
Patenty na kable
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2009, 10:20:35 am »
Peszle, korytka, osłonki, ochraniacze... może zna ktoś jeszcze jakąś nazwę? :P


Aneczka

  • Gość
Patenty na kable
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2009, 13:15:18 pm »
W budowlanych występują pod nazwą peszle - to są taklie rurki w które się wpuszcza kable. Jeśli kogoś interesują ceny, to zasadniczo peszle występują w długości 100m, 50m i 25m, o roznych srednicach. Cena zasadniczo zależy od długości i srednicy, w castoramie jest to od 10 -70zł. Ja kupiłam 25m (i tak jeszcze duzo mi zostało) średnica coś 20, i zapłaciłam 14zł.
Innym patentem na kable są listwy, w listwach można kable prowadzić, ale nie sa one tak elastyczne, czyli można w nich doprowadzić kable do sprzętu który ma stałe miejsce, i najlepiej jest to miesce przy którym można w ogóle taką listwę zamontować, bo nie wyobrażam sobie, ze ktoś sobie listwe przywierci do paneli i pociągnie przez srodek pokoju np do stojącej lampy... :lol

wioletaw87

  • Gość
Patenty na kable
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 19, 2009, 22:46:31 pm »
Ja swoje wszystkie kable mam za tapczanem pod ścianą tam króliki nie wejdą , co prawda żadnemu nie zdażyło się jakiklowiek kabel nadgryź , ale dla pewności jak już kable jakieś mam na widoku jak np. suszarka lub prostownica to przed wypuszczeniem królika chowam to.

Te króliki nie lubią kabli, ale Niuniek to kochał, mój brat musiał wymienić wszystkie kable od komputera  :hahaha . A my myśleliśmy , że jak on wchodzi za biórko i noskiem przesuwa kable to się bawi, a on je wszamał :) ale było zdziwienie, bo nie wiedziałam wtedy , że tak króliki robią.