Autor Wątek: [SPRZEDAM] Torby ekologiczne z królikiem  (Przeczytany 234781 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

strzalik

  • Gość
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 02, 2010, 00:08:09 am »
Torby są świetne  :D A czy jest szansa że uszy będą trochę dłuższe żeby można było na ramie zarzucić?

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 02, 2010, 02:43:50 am »
hej, potwierdzam, że teraz Kasia Piasta jest nasza koordynatorką od spraw toreb i wszelkie zamowienia zbiera na adres torby@kroliki.net

Na razie niczego nie wplacajcie na zadne konto, wplaty zaczniemy przyjmowac w momencie zebrania sie odpowiedniej ilosci osob lub toreb (jesli beda zamowienia na wiecej toreb od jednej osoby, a juz widzę, ze są)
 
Szacuję, ze powinno sie zebrac w sumie z 400 toreb i dopiero wtedy puscimy zamowienie do wytwórni, aby nam sie ten druk opłacał.

Co do przesylki - wliczamy cenę koperty bąbelkowej i znaczek na list polecony, ceny Poczty Polskiej podawalam gdzies wczesniej w tym wątku, nie wiem, czy to nie zdrożało. Inpostu nie sprawdzalam, ale torby będą wysylane z miejsca zamieszkania Kasi.

Co do wysylki za granicę - oczywiscie, jest to jak najbardziej mozliwe, trzeba bedzie tylko sprawdzic, ile taka przesylka bedzie kosztowala.

Prosze kazda osobę, ktora jest zza granicy o przeslanie Kasi na adres torby@kroliki.net dodatkowej szacunkowej kalkulacji przesylki do swojego kraju.

Cennik Poczty Polskiej dla zagranicy jest tu:  http://www.cennik.poczta.lublin.pl/index.php?ramka=zagranica/formularze/z_polecony.php&boczek=menu/zagr.html

Jeśli zamawiana będzie jedna torba, to gramatura wyniesie bodajze od 50 do 100 g. Przy 2 torbach - powyzej 100 g.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 02, 2010, 02:46:57 am »
co do fasonu torby - mozemy wybrac tez i dlugie uszy w sumie.

W takim razie proszę pisac w zamowieniach - ile toreb, jakie  kolory - z uwzglednieniem kolorow, jakie byly do tej pory oraz ewentualnie jakimis nowymi sugerowanymi oraz dlugosc uszu (dlugich nie zamawialismy jeszcze).

Offline kasiape

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 02, 2010, 19:25:22 pm »
Na chwilę obecną mamy 5 osób chętnych i 10 toreb :)

Offline bunny_wrrr

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Kobieta
  • Za TM: Owca
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 30, 2010, 15:47:55 pm »
ja wyslalam przed chwila maila z zamowieniem na kolejne 2  :bunny:

btw jakby z czasem pojawila sie mozliwosc ewentualnego odbioru toreb w warszawie to dajcie znac!
galeria owcy --->oisforowca

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 31, 2010, 00:40:48 am »
w razie jakby komuś nie chciało się czekać i ma pustą torbę ekologiczną to ja mogę nadruk zrobić, bo mam akurat sito (niedawno robiłam nadruk na torbie eko dla jednej z forumowiczek) :)
Jakbym miała torby to bym mogła zrobić nadruki na torbach bez względu na to ile by ich było :)
Piszę tak bo wiem, że musicie uzbierać chyba min 100 osób, a to sporo :lol
a ja chętnie służę pomocą póki mogę i póki jestem w domu :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 00:45:54 am wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 31, 2010, 02:21:15 am »
hmm, może to faktycznie by bylo lepiej, gdyby nadruk robic u Ciebie?

jak to wygląda z kosztami? my kupowalismy torby bawelniane ze sredniej grubosci bawełny, nie cienkie szmatławce, ale i nie jakies super grube, z krótkim uchem.

Czy ktos z Was dalby rade sie rozejrzec po sklepach internetowych, czy gdzies sprzedają w cenie ponizej 5 zł takie torby bez nadruków, podobne do naszych, czyli pomaranczowe, niebieskie, czerwone ,zielone.

Wtedy mozna by tu dac linka, kazdy  by sobie sam torbę zamawial i kupowal w sklepie internetowym i zlecał wysyłkę od razu do Ciebie.

A potem kwestia nadruku i  cena koperty i wysylki powrotnej do danej osoby by byla juz ustalana indywidualnie z Tobą.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 31, 2010, 02:26:53 am »
Możemy to tez rozwiązać hurtowo - my wysyłamy Ci zaliczkę na zakup kopert do wysylki oraz znaczków, a Ty przedstawiasz nam potem za to fakturę wystawioną na SPK, na poczet znaczków i kopert osoby wpłacają pieniadze na konto SPK - głowne albo bazarkowe, nie ma to znaczenia, w tytule przelewu musialoby byc napisane, ze to na znaczki i kopertę.

Wtedy by wszystko bylo jasne z punktu widzenia ksiegowosci - kazdy torbę bez nadruku zamawia i kupuje sobie sam w jakims sklepie internetowym oraz oplaca w nim przesyłkę do Ciebie, a nastepnie wplaca na konto SPK darowiznę na znaczki i kopertę. Ty podajesz nam liczbę potrzebnych kopert i znaczkow i cenę i wtedy my oplacamy taka fakturę, fakturę musi wystawic poczta, wiec wysylke i zakup kopert musialabys robic zbiorczo jednego dnia, zeby nie biegac potem z paragonami po fakturę.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #108 dnia: Sierpień 31, 2010, 02:28:45 am »
NAtomiast wartosc nadrukowania musialabys Ty wyznaczyć, w końcu to Twoja praca - po ustaleniu jego wartosci mozesz zdecydowac, czy dajesz to na giełdę czy na bazarek charytatywny czy tez w czesci jako giełdę, a w czesci jako rzecz charytatywną.

Offline realia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1677
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #109 dnia: Sierpień 31, 2010, 12:15:51 pm »
Kasiula86 - Dziękujemy z całego serca :*
Nasza Galeria: http://forum.kroliki.net/index.php?topic=6604.0 :)

Amantek, Diabliczko - Kocham Was i zawsze będę <3 <3


Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 31, 2010, 13:41:26 pm »
Firma mojego taty nie może wystawić faktury, bo formalnie juz jej nie ma :) mogę robić nadruki bo mam po prostu sprzęt i wolny czas. Jeżeli już szukamy właściwej drogi to jakby np zebrać kilka/kilkanaście chętnych na torby eko, możnaby te parenaście toreb zamówić na mój adres (czyli jedna opłata za wysyłke tylko by była) ja bym zrobiła na nich nadruki i wtedy porozsyłała na adresy wszystkich, którzy zamówili torby :)
Zaznaczam, że musieliby wszyscy wcześniej wpłacić za wysyłkę i torby, bo wiadomo jak to jest z wykładaniem pieniążków za innych :) Jeżeli torby bylyby za 5zł to wysyłka hurtem może z 8zł góra (do podzialu na kilkanascie osob to grosze), koperta z torbą to jest 3zł około.
Wychodzi 8zł. Ja na nadruk wzięłabym 1-2 zł i wychodzi torba z nadrukiem 9-10 zł razem z wysyłką.

Nie wiem czy dobrze kombinuję, ale jeżeli ktoś ma pustą torbę w tej chwili to może mi wysłać, no problem :)
Na bazarku daję póki co koszulki :)
I jestem do dyspozycji do października.
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 31, 2010, 13:44:28 pm »
cholernie drogo wliczajac przesyłkę nawet najtansza - na dzien dobry wychodzi 4,60 zl za torbę plus minimum 5,10 zl za przesylke, potem dodac trzeba koszt koperty zwrotnej i znaczkow od dnorthern oraz nadruk - no chyba, ze wykorzystywaloby sie koperty, w ktorych to przyjdzie ze sklepu i zaklejaloby sie kartką nadawcę i adresata, a znaczki stare odlepiało, ale i tak w gre wchodzilyby kolejne znaczki, a wiec jakies 3-4 zl, jesli to pojdzie poleconym, wiec calosc moze kosztowac minimalnie 4,60 torba plus 5,10 minimum wysylka z allegro plus okolo 4 zl znaczki powrotne plus powiedzmy 2 zl koperta bąbelkowa =15,70 zl i do tego nadruk.

My torby do tej pory sprzedawalismy za 12 zl plus znaczki plus koperta, wychodzilo w praktyce dodatkowo chyba 3,60 zl za znaczki i 1,20zl za koperte, czyli nieco ponizej 17 zl i w tym byl juz nadruk, cena sie inaczej rozkladala, jesli byly wysylane 2-3 torby, bo w przeliczeniu na torbę taniej wypadala wtedy koperta i znaczki.

zeby sie zblizyc do tej ceny - darowizny za nadruk powinny oscylowac wokoł 2 zł albo więcej, moze byc i mniej (Zalezy wszystko od  northern) - pytanie, ile czasu zajmuje Ci robienie nadruku na 1 torbie jaki jest koszt zużytej farby. Nasze torby miały nadruk dwustronny - a i nie pamietam, jaka dokladnie była ich gramatura, tez trzeba sie upewnic, czy te z allegro mają zblizoną, zeby szmatlawiec jakis z tego nie byl.

Czy nadruk wytrzyma pranie w temperaturze 60 stopni? i jak z prasowaniem? nasze torby byly bawelniane, odkrylam, ze dają sie prasowac, ale nie znam sie na technologii, nie wiem, jaki byl ten nadruk, w kazdym razie  nie trzeba bylo sie z nim szczególnie cackać, nie rozplywa sie i daje sie prasowac.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 31, 2010, 13:52:19 pm »
Dobrym pomyslem jest wlasnie zamowienie wiekszej ilosci toreb, my zamowilismy wtedy 400 toreb, ale zanim sie tajka liczbe zbierze to minie 100 lat.

Proponuję, żeby Kasia Piasta i dnorthern ogarnely te sprawe - trzeba skoordynowac zbiórkę pieniedzy na powiedzmy 10-20 toreb na poczatek.

Jesli na koncie SPK bedą wplaty na te powiedzmy 10 toreb wraz z podzialem wysylki na ilosc osob (wyliczycie, kto ile grosza musi doplacic za taka wysylke), to wtedy dajecie mi linka do sklepu i dokladne zamowienie - ile jakich toreb - i ja puszczam przelew z konta SPK oraz podaje adres northern do wysylki, a adres SPK do faktury.

Potem procedura z kopertami i znaczkami tez bedzie taka jak pisalam wyzej - mozecie oszacowac juz koszt danej torby z gory - koszt sklepu, podzialu wysylki, koszt koperty i znaczkow, wyliczyc odnosnie kazdego zamowienia (ktos moze chciec kilka toreb), potem podac mi, ile kto ma wplacic, ja sprawdze w banku, kto ile przelal i daję Wam informację zwrotną. Jesli udałoby sie kupic koperty taniej niz na poczcie, np w jakims sklepie internetowym, to tez tym lepiej - dajcie mi linka i ja to oplacam przelewem z konta SPK z adresem wysylki dnorthern.

Jesli chcemy robic to zbiorczo, to jednak nie oplacalo by sie, zeby torbe kazdy zamawial pojedynczo na allegro czy gdzies, musialoby zrobic takie zbiorcze zamowienie SPK.




Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 31, 2010, 13:54:55 pm »
flock jest wytrzymały, wiem tylko, że kolor niebieski kiedyś zawiódł (ale proszek, bo farba jest MEGAwytrzymała) nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, a ten niebieski plusz zszedł z mojej koszulki :)
Farba na 100% nie zejdzie. Jeżeli chodzi o pranie to wystarczy przewrócić torbę na lewą stronę (tak jak zawsze się robi z odzieżą z nadrukami wszelkimi :) ) ja piorę normalnie w pralce i nie ma problemu. Jest tylko warunek żeby odczekać z praniem do 10 dni od flockowania. Tata mi mówi, że do 60 stopni prać można, ale ze wiekszosc tkanin pierze się w 40 i to jest bezpieczna temperatura. Jeżeli chodzi o prasowanie to tylko na lewej stronie oczywiście.

Dla mnie zrobienie jednej torby to minuta - bez problemu zrobię nadruk dwustronny (to jest kwestia odczekania 2h żeby druga strona była sucha). Robiłam torbę eko SylwiiG i była zadowolona :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:01:12 pm »
Koperta taka na torbę kosztuje u mnie 85gr mniejsza niz a4, a a4 chyba za 1,10zł.
Przesyłka 2zł z groszami.
Za torby i przsyłke każdy by zapłacił indywidualnie ustaloną cenę do Ciebie, SPK wtedy kupuje torby na mój adres, ja robię nadruki i SPK przelewa mi za nadruk, przesyłke i koperte :)
Jeżeli do tej pory kosztowało to 17zł, to teraz zamknie się w 10 - najwyżej 11zł :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #115 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:02:57 pm »
no i tak jak mówilam jakby wszystkie 10-20 toreb poszło od razu do mnie, to przesyłka ekonomiczna kosztuje 9zł, i po podziale wychodzi na każdego bardzo mało, mniej niż złotówka. :) i od razu się zbija cena :)

http://allegro.pl/ekologiczna-torba-na-zakupy-lub-plaze-i1184702549.html
tu jakieś tanie torby są
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 14:14:59 pm wysłana przez dnorthern7 »
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #116 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:23:33 pm »
Sprawdz proszę oferty toreb o gramaturze 150g/m2 i większej, bo wywiedziałam się wlasnie w Fundacji Viva, ze ich torby z nadrukiem, czyli te http://sklepik.viva.org.pl/-c-10.html mają taką wlasnie gramaturę. Mam jedna z ych toreb w domu i sa solidne. Dzwonilam tez do firmy www.radecka.pl  ona wlasnie robi im torby. Torba bez nadruku kosztuje u nich 5 zl z hakiem brutto plus przesylma 20 zl za 30 toreb. Pytanie, jaka gramaturę maja te torby z allegro.

Radecka ma mi wstepnie przeslac oferte wraz z ilosciami granicznymi toreb, gramaturą i paletą kolorów.

JEszcze muszę odgrzebać w starych mailach firmę, w ktorej my zamawialismy nasze torby, to bylo gdzies na Mazurach.

Offline ais

  • Członek SPK
  • ****
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 1754
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #117 dnia: Sierpień 31, 2010, 14:56:25 pm »
ok juz mam - Mazury okazały się Słupskiem :P

torby zamawialismy tutaj http://www.natura.slupsk.pl/kontakt.php

Mam prosbe - czy KAsia Piasta moglaby z maila torby@kroliki.net wyslac zapytania ofertowe do www.radecka.pl oraz do natura.slupsk z pyt o gramaturę toreb (150 gram i okolice oraz o to, jaka gramaturę w Słupsku mialy nasze krolicze torby - jesli pamietają - to byly konkretnie te torby:

"Torby płaskie naturalne i kolorowe"  http://www.natura.slupsk.pl/torby.php zdjecie przedstawiajace wiele kolorowych toreb na raz, z tym, ze nasze mialy krotkie uszy. Czy nasze torby tez mialy 150 gram czy moze minimalnie mniej (mam wrazenie ,ze torby Vivy są ciut grubsze, ale ciut).

Na stronie Słupska jest paleta kolorow, choc nieduza, my zamawialismy zielone, pomaranczowe, czerwone i niebieskie..

Z kolei nie wiem, ile kolorow ma Radecka - to bedzie wiadome po zapytaniu ofertowym.


a potem szukay toreb o podobnych parametrach, tylko taniej :)


Offline dnorthern7

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1816
  • Płeć: Kobieta
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #118 dnia: Sierpień 31, 2010, 15:33:50 pm »
mysle, ze dobrze by było zamawiac taką ilość toreb, na ile będzie chętnych, bo tak to znowu będzie trzeba czekac az uzbiera sie 30 chętnych na torby i będzie taka sama sytuacja jak teraz - czyli czekanie :)
` deszczowy, zachmurzony czy słoneczny dzień.. jaki lubisz? `

Zapraszamy do naszej galerii : http://forum.kroliki.net/index.php?topic=5114.175

megana88

  • Gość
Odp: Torby ekologiczne z królikiem
« Odpowiedź #119 dnia: Sierpień 31, 2010, 16:24:05 pm »
ja chętnie zamówię kolejne torby :)