Autor Wątek: Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(  (Przeczytany 2984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia13

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« dnia: Maj 10, 2008, 14:28:45 pm »
Moja królisia lubi mnie lizać po twarzy jak leżę na dywanie lub na łóżku i wtedy widzę jej "podwozie" czyli brzuszek :) kiedyś zauważyłam że na jej prawej tylniej nóżce jest takie nietypowe krótkie futerko może na 3 - 2 mm więc złapałam ją i obejrzałam jej nóżkę ale zbagatelizowałam to bo pomyślałam że to futerko poprostu takie już jest bo wcześniej nie przyglądałam się jej łapką. Dzisiaj rano jak zawsze otworzyłam klatkę Kruszynki żeby wyszła i położyłam sie na chwilę do łóżka kruszyna oczywiście od razu wskoczyła na łóżko i zaczęła mnie lizać po twarzy mało zawału nie dostałam jak zobaczyłam że w miejscu gdzie kiedyś było to krótkie futerko nie ma ani jednego włoska kruszynka poprostu w tym miejscu wyłysiała :wow  :(  ;( Niewiem co to moze być za choroba :( W mojej miejscowości nie ma dobrego weta (niestety) więc musiała bym jechać do Częstochowy czy przy okazji mozecie podać jakiegoś dobrego weta z częstochowy?! Proszę o odpowiedzź :)

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2008, 16:18:46 pm »
Moja siostra z szynszylą chodziła do weta niedaleko Reala (jak się znają na szylach to na królikach pewnie też ;) ). Jest taka tabliczka "Gabinet weterynaryjny" chyba ;P i wiem że jeszcze jest taka większa przychodnia jak się wjeżdża do Czewy od strony Libidzy to po lewej stronie ^^ ale nie wiem czy tam leczą króliki bo tam nie byłam  :PP
Chanel

Foxy

:(

Linka

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2008, 16:46:40 pm »
To mogą być odciski (spowodowane zbyt długimi pazurami, małą ilościa biegania, twardym podłożem na którym królik kica, je itd.).
Z nie leczonych odcisków powstają krwawe wycieki. Czy królika boli chodzenie na tej nodze? (wydaje mi się, że jeszcze nie bo go AŻ tak nie boli)?
Można kupić w aptece Piochtanine (fioletowa woda, królik ubrudzi wszystko a to baardzo cięzko schodzi) albo maść propolisowa(do wyboru do koloru)- dostaniesz w każdej aptece, smarować raz dziennie, leczenie trwa dośc długo - ok. miesiąca.
Powodzenia.

Nuna

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2008, 17:01:49 pm »
Mozna tez natluszczac mascia nagietkowa, nie wiem co masz w toalecie, ale jesli np. pinio czy cos w podobie to przysyp je warstwa siana, slomy czy skrawkami papierowego recznika, na czas leczenia. Te zwirki sa twarde i ostre, moga podrazniac lysinke.
  Te odciski czy modzele koniecznie trzeba leczyc bo pozniej sie tworza rany i sie paprza.

esculap

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2008, 17:32:23 pm »
Może zrobisz zdjęcie tej łapki?

Sylwia13

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2008, 19:33:16 pm »
Chyba troszkę to żle opisałam to nie jest odcisk na stupce ta łysinka jest tak jak by to opisać :hmmm
O jest w takim samym miejscu jak narysowałam na zdięciu jakiegoś innego królika(zdięcie znalazłam w necie):


Jest w tym miejscu jak na zdięciu.
Na zdięciu nie jest mój królik.

[ Dodano: Sob Maj 10, 2008 7:35 pm ]
Niewiem czy się uda zrobić mojemu królikowi zdięcie tego miejsca bo jest z niej straszna wiercipiętka :D

esculap

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2008, 19:52:20 pm »
Jak łysinka? Powiększa się? Czy jest taka sama?

Sylwia13

  • Gość
Mój króliczek wyłysiał na łapce ;...(
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2008, 21:03:45 pm »
Trudno zaobserwować czy sie powiększa chyba łysinka sie pomniejsza :) Ale nie dała bym głowy niewiem :(