Autor Wątek: Kicha...  (Przeczytany 5060 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bubbles

  • Gość
Kicha...
« dnia: Kwiecień 25, 2008, 17:37:10 pm »
usuncie jak juz bylo  :buu moze znowu panikuje ale Funfel kicha dosc czesto.jakies 3 dni temu kichnał raz a z dnia na dzien coraz czesciej przyszlam ze szkoly wypuscilam go yslalam ze zacznie zwiedzanie jak zwykle ale nic polozyl sie na dywanie i sobie siedzial i zaczął kichać ok.4 razy pod rząd i tak juz 2 razy dzis i raz charknął...;(myje nosek i nie wiem czy isc do weta ...??? :icon_confused

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
Kicha...
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2008, 17:48:41 pm »
Kochana, jak kicha a na dodatek ciagle dotyka noska, to znaczy ze cos sie dzieje. Koniecznie idź do weta

Bubbles

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2008, 20:26:35 pm »
do weterynarza sprobuje jutro...i tak nie wiem gdzie i nie mam jako taiego transportu.
Moze poleccie jakis domowy lek na katar???blagam zeby to w najmniejszym stopniu zalagodzic do jutraaa... :buu teraz juz nie kicha tylko charczy...noskiem

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Kicha...
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2008, 20:53:50 pm »
szukalam polecanego weta w Rzeszowie ale niestety nie znalazlam
kolo jakiej wiekszej miejscowosci  mieszkasz?tylko tam mozesz znalesc krolkiczego weta
kroliczka przeniesc w cieple miejsce,mam na myslie takze unikanie przeciagow
mozesz zrobic inhalacje z majeranku,dziewczyny mialy rozne metody na wyk.,jedne kladly uchola na kolana,przykrywaly sie razem recznikiem i tak siedzialy wdychajac ok 10-15 min,inny sposob to wlozenie miski z naparem do klatki,podobno instynktownie uchol nie wejdzie do miski z goracym,klatke przykryc recznikiem
oprocz majeranku mozna z innych lekow rabic ale nie pamietam,poczytaj w dziale katar
i musisz do weta,katar moze byc grozny i miec rozne przyczyny
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Bubbles

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2008, 12:51:48 pm »
dzięki za odpowiedz i mam jeszcze jedno pytanie czy z ziół prowansalskich tez moge zrobic napar i jak sie go robi ??? i w tych ziołach jest : oregano bazyl tymianek cząber estragon rozmaryn...moze byc ??? byłam w 4 aptekach i nic...nie maja tymianku...do weta dzis nie mam jak naprawde jestem sama w domu a mam do niego daleko a nie mam transporterka ze bym pojechala busem;/

[ Dodano: Sob Kwi 26, 2008 1:14 pm ]
wlasnie zrobilam napar z majeranku i sobie siedzi w latce przykryty :D:Dmam nadzieje ze pomoze i ile ray taki napar mozna robic w ciagu dnia?

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Kicha...
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2008, 15:10:23 pm »
w "szukaj"kliknij" katar" zobaczysz jak robily dziewczyny
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Kicha...
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2008, 16:49:42 pm »
Jak mój króliś jest przeziębiony daję mu do picia ciepły (nie gorący) rumianek, w strzykawce po 2 ml 3-4X dziennie. Ale wizyta u weta jest konieczna. Moja świnka też kichała i tarła łapką o nosek, zanim weterynarka postawiła diagnozę było już za późno- zapalenie płuc.

Bubbles

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2008, 21:06:08 pm »
No i tak jeszcze mam jedno pytanie...Byłam z Funflem u weta i sie okazało ze to ona:D
Ale tak pani do której mam zaufanie gdyż robiła operacje mojemu psu na przetrąconą łapkę i wszystko gra, powiedziała ze jezeli je ,pije i fika itd.wszystko w normie to nic jej nie jest i przyczyny moga byc rozne ze przeziebienie z otwartego okna a moze alergia.No i dalej kicha moze na jeden dwa dni mniej ale dalej...napary nic nie dały i juz ich nie robie ...i alergia? nie ma na co? a moze na kurz??nie to zebym nie sprzatała ale cos sie tam znajdzie za lozkiem:D:D???? :hmmm

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Kicha...
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 06, 2008, 20:12:45 pm »
Ja mam takie pytanie..
Zauważyłam że Cuni Duo hm.. tak jakby się "pyli"
I zastanawiam się czy moja Foxinka mogła od tego dostać kataru..  :hmmm
Chanel

Foxy

:(

esculap

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2008, 22:04:46 pm »
Raczej nie bardzo.

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Kicha...
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2008, 21:01:48 pm »
Byłyśmy dziś u weterynarza. A weterynarz uznał że to ciężko stwierdzić co jej jest. Powiedziałam że kicha często i wyciera nosek. Spytał się czy je i pije normalnie więc ja że tak. No to wet na to że to może być alergiczne, ale nie był pewny bo powiedziałam że na dwór nie wychodzi więc się spytał czym ma klatkę wyłożoną i jak powiedziałam że ręcznikiem a żwirek w kuwecie to mówi, że trudno stwierdzić od czego ten katar. Poszedł ją zważyć i dał zastrzyk (Dexafort) i jeszcze dał mi do domu jakieś lekarstwo (ależ ci lekarze bazgrzą  :oh: ) ale w każdym razie zaczyna się na Euf.. chyba :D i kazał mi to rozcieńczać i z wodą i podawać do poidełka.
Chanel

Foxy

:(

Nuna

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 13, 2008, 08:35:13 am »
Euphorbion moze- lek homeopetyczny dzialajacy na wszystkie odmiany kataru.

esculap

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 13, 2008, 19:49:20 pm »
Jak często królik kicha? Non stop czy 2 - 3 razy dziennie. Bo jak tak rzadko, to nie przejmowałabym się za bardzo. Żwirek też trochę pyli, trochę pyli sianko. Czy królikowi coś jeszcze dolega?

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Kicha...
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2008, 23:01:45 pm »
Odkąd była u mnie to nie kichała prawie wcale. A od dwóch tygodni co chwile tylko słysze że kicha tak "stadami" tzn. że kicha często i dużo razy na raz. I przy tym ciągle ma nochal brudny.
Chanel

Foxy

:(

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Kicha...
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2008, 09:38:41 am »
Martunia, jak nosek brudny, to idź do weta.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
Kicha...
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 15, 2008, 22:49:16 pm »
No byłam. Już napisałam wyżej co powiedział i co podał królince. Chciałam znać tylko wasze zdanie na ten temat :)
Chanel

Foxy

:(

esculap

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 16, 2008, 00:13:18 am »
No tak, do dobrego, króliczego weta.

Fffuk

  • Gość
Kicha...
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 16, 2008, 16:23:49 pm »
Cytat: "Bubbles"
powiedziała ze jezeli je ,pije i fika itd.wszystko w normie to nic jej nie jest


Mój królik, jadł, pił i fikał z zapaleniem nerek. I zupełnie nie wyglądał na chorego. Trochę może nie miał za bardzo ochoty na głaski i 'nie strzelał baranków'. Ale ogólnie udawał, że nic mu nie jest, a musiało go boleć okropnie.

U królików tak po prostu jest, że trzeba się dobrze przyglądać... i wiedzieć jak patrzeć.