Autor Wątek: nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!  (Przeczytany 4444 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« dnia: Kwiecień 22, 2008, 17:26:05 pm »
Witam! mam pewnien problem..otórz kupiłam sobie króliczka (miniaturke) w
piątek tj. 4 dni temu.. i od soboty robi bardzo dużo kupek..martwie sie
bo zauważyłam że nie robi ich raczej w klatce tylko jak go wyciągne żeby
sie z nim pobawić czy po prostu żeby sobie pokicał i potrafi zrobić ich nawet 40!! !!  Martwie sie że może
jest na coś chory lub zjadł coś niedobrego.. a dawałam mu jedynie pokarm
dla "juniora" i troszke marchewki. Bardzo prosze o jakąs rade i pomoc! !!  :(  
z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam!:)

esculap

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 22, 2008, 17:55:53 pm »
A te kupki jakie są? Okrągłe i twarde, czy jakaś maź?

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2008, 17:58:03 pm »
kupki są normalne.. twarte i okrągłe.. tylko w klatce ich raczej nie robi.. a jak go wyciągne to strasznie dużo..:(

esculap

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:02:55 pm »
To wszystko ok.
Poszukaj sobie wszystkiego o nauce czystości.
Jak królik jest mały to uważaj z tą marchewką.
Ma siano? Powinien miec non stop.

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:05:21 pm »
czytałam tam wszystko o czystości.. i ma w klatce czysto i ładnie.. ma kuwete do której juz dwa razy nasiusiał.. a sianka nie dawałam mu od wczoraj bo mi sie skończyło.. to widze że jak naj szybciej musze kupić nowe.. bardzo CI dziękuje za rady:) a myślisz że dlaczego robi ich aż tyle?? potrafi na raz zrobić nawet 4...

esculap

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:08:27 pm »
No ale te 4.. to jak często? Kilka razy na dzień? czy np. raz po wypuszczeniu?

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:12:40 pm »
jeśli go wypuszcze.. np. na 2 godz.. to potrafi zrobić nawet 40 kupek. a jak go wypuszcze to np stoi w miejscu i za chwilke jak wezme go na ręce to na dywanie jest juz 4...

esculap

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:25:00 pm »
Zaraz po wypuszczeniu to pewnie z radości znaczy teren dużą ilościa kupek. A potem co jakis czas kupki lecą. Powiem tak. U mnie wszystkie nauki czystości poszły w las. Króliki robią gdzie chcą i ile chcą. Z tym, że Zdzisek, który jest najodważniejszy i zwiedza całe mieszkanie robi te kupki tylko w jednym pokoju, tam gdzie jest wysterylizowana Rudka i świnki. Do kupek trzeba sie przyzwyczaić. Najważniejsze, że są dobrej konsystencji.

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:28:27 pm »
dziękuej Ci bardzo!!! :*  chociaż musze przyznać że bardzo mnie to martwiło że robi ich aż tyle bo np. w pierwszy dzień zrobić może ze 3..  a mam jeszcze jedno pytanie.. czy Ty wypuszczasz swoje króliczki po pokoju normalnie gdy nie ma Cie np w domu?? czy tylko jak jesteś.. mam pewne obawy że może np. przegryżć mi kable od komputera.

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2008 6:35 pm ]
i jeszce jedno.. np. teraz sprzątałam mu klatke i dosłownie na poł godz go zostawiłam i zrobił w tym czasie 25 kupek!!! i czemu ich nie robi wogóle w klatce?? :(

esculap

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2008, 18:56:33 pm »
Ja mam "zakróliczone" mieszkanie. W "salonie" chodzi tylko Zdzisek i  tylko pod moim okiem. A w pozostałej części mieszkania mam minimum kabli, które wyłączam w czasie króliczych spacerów. Generalnie, prędzej czy później królik dobierze się do kabli jeżeli nie będą zabezpieczone.

Cytat: "ewelinaz90"
i czemu ich nie robi wogóle w klatce??


Może nie chce sobie brudzić? :PP

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2008, 19:03:16 pm »
Moja Foxy też bobkuje gdzie popadnie więc nie ma co się martwić, chociaż w klatce to ma ich pełno, a i w pokoju nie brakuje.

Cytat: "ewelinaz90"
czy Ty wypuszczasz swoje króliczki po pokoju normalnie gdy nie ma Cie np w domu?? czy tylko jak jesteś.. mam pewne obawy że może np. przegryżć mi kable od komputera.


Jak zostawię Foxisko w pokoju same to mi na łóżko sika  :P
Chanel

Foxy

:(

Offline Driada

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Kobieta
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2008, 19:49:58 pm »
moj Kubus tez robi duzo kupek na raz. Jak mu sprzatne to godzina i cala kuwetka jest zabobkowana, ale robi tak odkad go mam wiec to raczej normalne. mysle ze u Ciebie ejst poodbnie. taki jego urok  :DD
*Człowiek, który potrafi rozmawiać z drzewami nie potrzebuje psychiatry. Niestety większość ludzi sądzi inaczej... *

Suwaczek z babyboom.pl" border="0

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2008, 20:14:37 pm »
dziękuje Wam bardzo serdecznie!!!! :*  teraz już sie nie martwie że coś jej jest:) i widze że Wasze króliczki to też niezłe urwisy  :P

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 22, 2008, 21:06:37 pm »
ewelinaz90, gdzieś wyczytałam że kroliczki mogą robic nawet do 100 bobków dziennie wiec przygotuj się na więcej  :co_jest  :co_jest

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2008, 22:48:50 pm »
ewelinaz90, masz prawie takiego krolika jak moj Szaruś :P . On jak był malutki to jeszcze robił bobki i siku w klatce, ale za jakiś czas (nie pamietam juz dokładnie, ale miał chyba 3 czy 4 miesiace) nawet przez cała noc potrafił nic nie zrobic, a załatwiał sie tylko i wyłacznie w miejscu ktore sobie sam wybrał- na kanapie moich rodziców. Skończyło sie to tym, ze nigdy nie zamykam go juz w klatce, bo po co biedak ma trzymac ( nic go nie zmusi do zrobienia w klatce, taki czyścioch :lol ). Na kanapie ma cerate i recznik, co dzien zmieniany i prany...
Aha, a jesli chodzi o rekordowe ilosci bobkow to normalne, pamietam jeszcze, ze mojego poprzedniego królika ( Truni[']) jak go wypuszczałam to musiałam biegac  co chwila ze zmiotką po pokoju tyle bobków było. Raz tez tak jak Ty liczyłam :P i sie ok 50 chyba naliczyłam :P
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

kiniusia

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 25, 2008, 10:31:48 am »
Z Twoim królasem jest wszystko ok. Powiem Ci tak ja kupiłam króliczka 3  tygodnie temu i na początku również robił dużo kupek około 200 dziennie, jak nie więcej  :DD po 2 tygodniach to się unormowało i robi z połowę mniej. Króliczki często bobkują ze stresu a u Ciebie jest bardzo krótko więc może się jeszcze boi, stresuje niedługo mu to przejdzie i będzie robił mniej.

ewelinaz90

  • Gość
nawet do 40 kupek na raz!!POMOCY!!!!!!!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 25, 2008, 22:00:38 pm »
hehe:D to widze że nie tylko ja mam taki problem :DD  chcoaż ostatnio zauważyłam że w klatce pojawiły sie kupki...to dorby znak :P ale jak wyjdzie z klatki to nic praktyczie sie nie zmieniło :P  ale przynajmniej teraz sie nie martwie :lol  dziękuje wam za rady :lol