Autor Wątek: rozwalanie kuwety  (Przeczytany 4438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« dnia: Kwiecień 09, 2008, 00:25:11 am »
Od kilku dni Ciapka jest strasznie nieznosna, mianowicie rozkopuje kuwete! Kuwety nie przesuwa ale zwirek leci wszedzie. Robi to tak strasznie ze smieci na okolo calej klatki, czy takie zachowanie cos znaczy? Wysypuje praktycznie wszystko z kuwety, ale mimo to do niej sie zalatwi. Pomozcie mi ja zrozumiec :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2008, 09:44:28 am »
Nie sądzę, żeby to znaczyło coś szczególnego. Naturalnym zachowaniem królika jest kopanie - w końcu gdyby nie domowe warunki musiałby sobie wykopać jakąś norę. U nas Klusencja koszmarnie kopie, tylko nie w kuwecie, a po dnie klatki. Niby taki gruby plastik, a całe dno zdrapane - nie zdziwię się, jak kiedyś dziurę zrobi. Z tym że ona nie kopie cały czas, tylko ma "górnicze fazy"  :diabelek Dwie noce z rzędu i dwa tygodnie spokoju. W ciągu dnia się tak nie angażuje, ale też wprowada swoje porządki - sianko musi zostać przekopane na drugi koniec klatki do... miseczki z wodą  :oh:
W jakim wieku jest Twój króliczek?
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Basia

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2008, 10:24:25 am »
u nas na nowym mieszkaniu pusiek uzywa kuwety WYŁĄCZNIE właśnie do rozkopywania żwirku a sika obok  :buu

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2008, 11:13:51 am »
U mnie Kuba zębami chwytał kuwetę i rzucał nią po całej klatce. Skończyło sie na tym, że przywiazałam ją drutem do pretów.
Teraz usiłuje pod nią kopać i tez wyrzuca przez to ściołkę na zewnątrz.

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2008, 13:08:11 pm »
bosniak, Ciapka bedzie miala okolo 5 miesiecy, pewnie z gorka. Zastanawia mnie to zachowanie bo najpierw myslalam ze zwirek nie pasuje, ale caly czas uzywam tego samego a to zaczelo sie jakos 4 dni temu, tak nagle, wiec pomyslalam sobie ze chce mi cos powiedziec :D

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2008, 13:25:23 pm »
polkadot87, wydaje mi się że Ciapka zaczyna przechodzić okres dojrzewania i dlatego tak zmienia się jej zachowanie ;)

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2008, 13:47:49 pm »
niedawno bylysmy na kastracji, moze jeszcze jej sie nie ustabilizowaly hormony :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2008, 14:05:50 pm »
polkadot87, a no faktycznie ze mała była sterylizowana. No to aleo faktycznie poziom hormonów jeszcze nie wystabilizował się albo mała pokazuje swój prawdziwy charakterek  :P

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:19:23 pm »
haha mozliwe :) ze lobuz jest to wiem od dawna, ale moj maly wariat powoli staje sie zlosliwy czasem, co nie zmienia faktu ze czasem jest tak kochana ze zapominam o wszystkich pogryzionych zaslonkach, kominku, dywanie, myszce ... oj dlugo tak wymieniac :D

mika2680 zauwazylam ze za teczowym mostem jest Bonuś, czy to zdrobnienie od Bono? :) Bo moj piesek mial tak na imie, mial, bo tez jest za teczowym mostem :(

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:36:45 pm »
Cytat: "polkadot87"
mika2680 zauwazylam ze za teczowym mostem jest Bonuś, czy to zdrobnienie od Bono?  Bo moj piesek mial tak na imie, mial, bo tez jest za teczowym mostem  
Tak to zdrobnienie od Bono i to tez był mój kochany piesek  :(  :(

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2008, 15:39:25 pm »
A coz to za piesek byl? Bo moj to wyzel weimarski .. moze sie okaze ze mialysmy jednego psa :D to dlatego moj sie w nocy wymykal ;)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:28:51 pm »
Mój był mieszańcem Owczarka belgijskiego Malinois. Mój się nie wymykał ;)

polkadot87

  • Gość
rozwalanie kuwety
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2008, 16:32:30 pm »
hehe zartowalam. Ciapka jakby sie uspokoila dzisiaj, ale pewnie wieczorem znowu sie zacznie, dzieki za rady! Forum jest bezcenne :)