Autor Wątek: Królik i granulat dla świnki morskiej  (Przeczytany 4348 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Królik i granulat dla świnki morskiej
« dnia: Marzec 26, 2008, 16:16:15 pm »
Jak wiecie niedawno straciłam maleńką świnkę morską. Kupiłam ją już chorą i chciałam ją uratować, niestety nie udało się u zmarła po tygodniu na zapalenie płuc.
Jak ją kupiłam nie miałam dla niej żadnego specjalistycznego jedzenia i dawałam jej granulat Kukiego. Jak jeszcze Koksik żył zamówiłam dla niego na Animalia.pl granulat dla świnek Duo Cavia firmy Prestige. Niestety zanim doszedł Koksik zmarł ;(  Mam teraz dwa opakowania tego granulatu i nie wiem co z nim zrobić bo nie znam nikogo kto ma świnkę. Chciałam go komuś dac ale moja siostra przekonuje mnie, że królik może to też zjeść.
I teraz moje pytanie jest takie czy faktycznie mogę dać go królikowi? Chodzi o to że ten granulat ma sporą zawartość witaminy C i obawiam się żeby Kuki nie dostał rozwolnienia, tym bardziej że baaardzo wiele czasu zajęło nam ustalanie jego diety tak żeby nie chorował. Może mu granulat dla świnek zmieszać z tym dla królików? W sumie składnikowo są podobne, ten dla świnek nie zawiera tylko tymianku, a reszta wszystko jest takie samo plus jeszcze spora dawka witaminy C i ekstrakt warzywny w świnkowym pokarmie. Waham się, bo nie chcę zaszkodzić Kukiemu. Niby to błahostka ale po ostatnich przeżyciach bardzo się boję o Kukiego.

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 26, 2008, 16:37:22 pm »
Cytryna, jeśli Kuki miał problemy i trzeba było kombinować z dietą, to nie dawaj mu świnkowej karmy, bo ma więcej tłuszczu i wapnia. Lepiej nie ryzykuj, że mu się coś podzieje. Jak nie wiesz, co zrobić z karmą, a nie chcesz jej wyrzucić, to  spróbuj na świnkowym forum - może ktoś odkupi albo weźmie. No albo w najbliższym sklepie zoologicznym - też może wezmą.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

esculap

  • Gość
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 26, 2008, 16:46:39 pm »
cytrynko 27 - wysłałam Ci maila w sprawie granulatu

Elzbietonka

  • Gość
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 28, 2008, 21:03:16 pm »
Witamina C w karmach dla świnek ulatnia się po 90 dniach od dnia PRODUKCJI (nie otwarcia karmy) także wątpię, by jeszcze tam była xD

Ja swoim królikom i świniakom podaję praktycznie to samo- mają podobną dietę. I świnki są roślinożercami i króliki. No tylko różnica w tym, że króliki jedzą granulat, a świnki mieszankę  [co prawda na opakowaniu jest napisane, że to dla królików, ale podaję kicolom sam granulat] (ale czasem świnki też króliczy granulat dostaną)...

Jeśli jednak twój kicolek ma jakieś problemy, to lepiej nie kombinować z jego dietą.

Arya

  • Gość
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 28, 2008, 21:05:25 pm »
Ale świnki tez mogą dostawac gran.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2008, 22:58:35 pm »
Naprawdę ta witamina C tak szybko się ulatnia? Nie wiedziałam o tym. W tym świnkowym granulacie po prostu były nie tylko te zwykłe pałeczki z sianka i ziół (te szaro-zielone) ale też takie pomarańczowe z marchwi jeśli się nie mylę. Poza tym opakowanie jest zamknięte próżniowo więc gdzie ta witamina się ulatnia? Zastanawia mnie dlaczego tak dobry producent nie informuje o tym na opakowaniu.

Granulat dla świnek został wysłany do Esculap, niech się świniaki cieszą :) na zdrowie:)

Elzbietonka

  • Gość
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 02, 2008, 08:52:34 am »
Tak, przynajmniej tak piszą na świnkowych forach :)
Kiedyś kupiłam Vitakraft właśnie z Vitaminą C, ale się dowiedziałam, że po pierwsze jej jest tam mało, a po drugie, to właśnie szybko sie ulatnia.

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2008, 22:36:17 pm »
cytryna27 - wspomniałaś, że są tam jeszcze inne dodatki po za granulatem czysto ziołowym, jeśli kicek miał problemy ze zdrowiem to lepiej tego nie dawać, przynajmniej moim zdaniem.Ktoś już napisał że te świnkowe są też bardziej tłuste i mają więcej wapnia, a ten nie jest dobry w dużych ilościach ( dużych, większych ilościach niż jest to potrzebne).

Arya

  • Gość
Królik i granulat dla świnki morskiej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2008, 23:29:40 pm »
Ja porównywałam skład Cavia Complete i Cuni Complete.
Identyczny.Rózni się tyle co nich może.