Autor Wątek: odmieniło mu się!? Co zrobić??  (Przeczytany 20990 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andziula

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« dnia: Luty 15, 2008, 09:54:43 am »
Witajcie!
Byc może gdzies na forum jest na moje pytanko odpowiedź, ale nie mogę jej namierzyć...
Problem jest następujący:
Mój uchol przestał załatwiać się w klatce!!
Może w niej siedziec cały dzień, ale jak tylko wyjdzie zabobkowywuje cały dywan!!
 Co zrobić??
Moja mama się wścieka i żąda oddania Nizma-ale ja nie mogę ;( !! Więc proszę, pomóżcie!!

Z góry dziękuję :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 10:02:48 am »
Możesz spróbować poustawiać kuwety w miejscach, w których bobkuje. Jak nie pomoże, to niestety nie wiem. U mnie bobkują po całym domu, nie jest to szczególnie uciążliwe, tyle że odkurzam codziennie (albo i dwa razy dziennie). Poza tym królisie znaczą w ten sposób teren (zmieniałaś dywan albo coś?). Nie wiem w jakim wieku masz uszatka, ale może to być też związane z dojrzewaniem - niektórym królaskom odbija wtedy palma...

P.S.
Powiedz mamie, że nie można oddawać zwierząt tylko dlatego, że coś zniszczą albo zrobią kupę. Decydując się na zwierzątko liczyliście się, mam nadzieję, z tym, że mogą być jakieś straty lub koszty do poniesienia  :>
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Sylwia13

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 14:23:11 pm »
U mnie ten problem już przechodzi :) Kruszynka na dywanie zostawia tylko kilka bobusiów na dzień :jupi Problem z bobkującą Kruszynką przeszedł dość szybko może trochę odczekaj aż króliś przestanie zostawiać bobki wszędzie gdzie tylko się da :DD
Jak nic to nie da to ja już niewiem... :( Może ktoś inny poradzi coś lepszego :)
POD ŻADNYM WYPADKIEM NIE ODDAWAJ NIMA co to za powód oddania bo bobki zrobił?! :oh:

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2008, 15:11:51 pm »
Ja też tak miałam ostatnio. Franek przez rok załatwiał się w klatce, a nagle przez 2 dni bobkował na dywanie, a potem przestał. Coś go musiało najść, od tamtej pory już mu się to nie zdarza, odpukać  :hmmm

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2008, 08:52:53 am »
nasz Gryzel też lubi sobie czasem zabobować poza klatką, ale robi to na łóżkach
apogeum przeszliśmy kiedy zaczął dojrzewać, wtedy mieliśmy zasłane kulkami łóżko kilka razy dziennie, ale to jest jeszcze spoko - niestety do tego z reguły był sik  :bejzbol
po kastracji jest już znacznie lepiej, zdarza się ale w dużo mniejszej skali

musisz chyba pokazać też mamie że ci zależy i natychmiast robić porządek po ucholu
na pewno nie zaszkodzi też w ramach przypomnienia wrzucanie (może nie wszystkich) bobków do kuwety, żeby wiedział gdzie ich miejsce  :lol

my już się przyzwyczailiśmy, bierzemy takie "produkty" normalnie ręką jak porzeczki ;-) i do kosza, potem umyć łapki i po zawodach
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

andziula

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2008, 08:47:38 am »
Dla mnie te bobki na dywanie nie są bardzo problematyczne-też odkużam 2 razy dziennie :)
Ale chciałabym, żeby jednak wrócił z załatwianiem sie do klatki....
Przestawiłam mu kuwetkę w miejsca gdzie najbardziej bobkuje i czekam na efekty...ale to chyba nie dojrzewanie bo ma juz 2 latka.

Co do mamy, to nie zrozumcie mnie źle, ale ja mojego Nizma nie oddam choćby mu to bobkowanie zostało-a mama naciskała-serducho by mi pękło jaknym miała się z nim rozstać!!
Opcja oddania odpada definitywnie!

Dziękuję za rady:)

gosiaw

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 17, 2008, 14:27:11 pm »
zupełnie nie wiem co Ci poradzić. Ja mam ten sam problem. Moja lulka od czasu sterylizacji nie załatwia się w klatce. Ma kuwetkę poza nią w swoim ulubionym kącie (niestety w drugim pokoju) I nie pomogło wsypywanie bobków tam gdzie powinny być, zabraniem ubikacji z jej kąta itd. I tak zostało.... Wstaje o świcie żeby wypuścić ją na siusiu

Czuczi

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2008, 16:54:39 pm »
Ja miałam podobny problem...
Jakiś czas temu kupiłam dwa piękne dywaniki które dumnie rozłożylam w pokoju - jakże się cieszyłam  gdy maluch wypuszczony jeden raz, drugi  trzeci a nawet 4 nie interesował się nimi - ba! nawet na nich sobie leżał. Aż pewnego wieczoru patrzę ---> a tam 100000000000 kup i siki na sikach! Dywaniki do prana a ten nicpoń yyyy dostał rodzynkę ---> hehehhe bo to nie jego wina - taki zew poczuł...
w każdym razie ja problem robienia kup "wszędzie tylko nie do kuwety" (bywało że czekał dzień na to żeby po wypuszczeniu z klatki "zabobkować" łóżko) rozwiązałam nastepująco:
mój krolik robi kupy (taśmowo) własciwie tylko wtedy gdy je siano (oczywiscie pomijam momenty excytacji i starchu) - więc kupiłam większa kuwetę (na szczęście zaakceptował) a nad nią powiesiłam siano ---> nie wypuszczam go dopóki nie stwierdze ze w miarę do końca się wypróżnil ---> wierzcie lub nie ale ilośc bobków w reszcie pokoju zmniejszyła się o 60% - SUKCESSS... zaznaczę że siku zawsze 100% w kuwecie - ale kurcze boje sie jego dojrzewania które nas czeka lada moment
pozdrawiam

Sylwia13

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 17:42:43 pm »
andziula mam rade a moze powkładaj wszystkie zabawki i miseczki do klatki??!! Niewiem czy to od tego ale jak tak zrobiłam mój króliczek przestał bardzo bombardować dywan :) Spróbój , a jak wszystko jest w klatce to ja juz niewiem...

zagnywacz

  • Gość
krużel sika wszędzie!!
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2008, 19:13:47 pm »
jej!
Kupki kupkami- można znieść,ale Mój Krużel przestał robić siku do kuwety!
Już był nauczony i nagle mu sie odmieniło!!
Sika wszędzie! Potrfi wyskoczyć  z klatki i zrobic siku gdzies  wmieszkaniu, zrobić- stojąc przed kuwetą w klatce, na kanapie, na dywanie... sika jak oszalły! I do tego sie tak cwaniakuje,że nie podnosi swojego ogonka i cięzko wyczuc kiedy moment sikania nastąpi.
Jak mam go tego oduczyć?
Juz sama nie nie wiem o co mu chodzi..
Macie jakieś rady? :hmmm

andziula

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2008, 09:51:52 am »
No dobra! w miare mozliwośc zastosowałam sie do waszych rad:)
Udało sie na razie wyeliminowac sikanie na łóżko  :jupi (właściwie narzutę), ale te bobki to istna masakra!!!! Są wszędzie!!
Oddaje je Nizmowi do klatki i kuwety i nawet na jego kocyk co go sobie upodobał , a on i tak gdzi nie stanie tam.....bobki!
No cóż popracujemy nad tym jeszcze :lol

Nuna

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 06, 2008, 10:09:05 am »
Moze hormony im szaleja, wiosna idzie, wiec trzeba bardzo dokladnie oznaczyc swoje terytorium, poperfumowac, moze perfum sciagnie jakas kobitke i  odstraszy jednoczesnie rywala. Moje tez bobkowaly na lozko, a ktoregos dnia im przeszlo, obydwojgu naraz  :jupi

Offline Martuu

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 192
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 06, 2008, 22:57:37 pm »
Mój Kubuś namietnie siusia na moją pościel. Na łóżko z narzutą nie. Tylko na posciel.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 27, 2008, 09:40:39 am »
Mam pewien problem z Jadwiniem, mam nadzieję, że to tylko tymczasowe, ale wolę się poradzić..
Otóż Jadziulek ma rok, kastrowany był w sierpniu, od tamtej pory pięknie załatwiał się w kuwecie, zarówno siusiu, jak i bobki zostawiał tylko tam. No i teraz nagle mu się coś odmieniło :( Mianowicie.. byliśmy na święta u moich rodziców, stadko oczywiście też. Oczywiście każdy miał swoją klateczkę. Jadziuś ma w klatce ręcznik, wyłożyłam mu u rodziców ten sam, który miał tu, żeby czuł się pewnie, a nie wszystko nowe. Wszystko było dobrze, załatwiał się do kuwety.. Po powrocie do domu, wyścieliłam Jadziowi klatkę świeżym ręcznikiem. Minął dzień, zbliżała się noc, więc Jadziuś został zamknięty.. Rano przyszłam do niego, a tam cała klatka zabobkowana  :zdenerwowany I to nie takie pojedyńcze bobki (które się zdarzały od czasu do czasu), a całe serie bobków, no po prostu dno klatki czarne  :wow Siusiu robił w kuwecie, ale te bobki.. Stwierdziłam, że może sie obraził (jak byliśmy u rodziców, to nie był zamykany na noc, bo nie mogłam spać, tak hałasował), że go teraz zamknełam, albo może ręcznik mu się nie podoba.. Więc bobki pozbierałam, wrzuciłam do kuwety i tyle.. Ale dzisiaj w nocy nastąpilo to samo  :dobani Klatka zabobkowana, siusiu do kuwety...

Nie wiem co mam z nim zrobić, żeby się nie oduczył robić do kuwety.. Tyle czasu tak ładnie się załatwiał i teraz by mu się odmieniło??

Od trzech tygodni mam świnkę morską, która mieszka z Jadwiniem w pokoju. Koleżanka podsunęła mi myśl, ze może Jadziuś bierze przykład z prosiaczka, który załatwia się po całej klatce  :hmmm Mam nadzieję, że tak nie jest, bo jak to być może, że taki kulturalny i czysty królik, nagle zaczyna bobkować po całej klatce  :(

Nuna

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2008, 09:57:20 am »
Mialam podobnie, moje kroliki tez sa czyste i zalatwiaja sie do kuwety.  Zeby nie bylo golej podlogi kupilam im taka cienka wycieraczke, no i kroliki zapomnialy o dobrym wychowaniu, siusiu wprawdzie do kuwety, bobki na dywanik. Dalam sobie spokoj z dywanikiem, maja gola podloge i znowu bobkuja do kuwety.
Byc moze nowy recznik pachnie inaczej, np. nowoscia lub nowym plynem zmiekczajacym czy nowym proszkiem, dlatego krolik chce go poperfumowac po swojemu.

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 27, 2008, 10:02:13 am »
Wyprałam ręcznik tak jak zawsze, Jadziulek już go miał wcześniej i wszystko było dobrze, a teraz taka odmiana :( czasami sobie odsuwa trochę ten ręcznik, żeby się położyć na gołym dnie i tam też było nabobkowane i wczoraj i dzisiaj  :zdenerwowany

Nuna

  • Gość
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 27, 2008, 10:14:29 am »
Moze foch po wizycie u rodzicow, a moze zapach swiniaczka mu przeszkadza, trudno wyczuc. Musisz sie chyba uzbroic w cierpliwosc :)

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 27, 2008, 12:21:43 pm »
To raczej nie zapach świnki, bo ona jest z nami już trzy tygodnie, a Jadziuś dopiero teraz zaczął robić takie numery  :zdenerwowany

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2008, 16:00:05 pm »
A może to stres zwiazany z wyjazdem i nowym terytorium  :icon_rolleyes

Offline Kasiula86

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 803
  • Płeć: Kobieta
  • GRUPA ADOPCYJNA
    • adopcje.kroliki.net
odmieniło mu się!? Co zrobić??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2008, 16:05:45 pm »
Ale właśnie na nowym terytorium załatwiał się w kuwecie grzecznie, tak jak zawsze, dopiero jak wróciliśmy to coś mu się odmieniło :(