Autor Wątek: Co do doniczki dla sierściucha?  (Przeczytany 2802 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kalimerek

  • Gość
Co do doniczki dla sierściucha?
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 11:38:17 am »
Proszę, poradźcie mi jakie zioła mogłabym posadzić w doniczce /w bloku/  tak, żeby ulepszyć dietę królasa?
No i gdzie zbierać mlecz, żeby mieć pewność, że zdrowy i nie zaszkodzi...

Agatkak0

  • Gość
Co do doniczki dla sierściucha?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:16:02 pm »
Możesz posadzić pietruszkę tylko nie dawaj jej całej królowi bo jest moczopędna. Możesz też posadzić "zielony pokarm" - jest napisane ze to trawa dla kotów ale na odwrocie znajdziesz info ze dal króli tez jest dobra. :lizaczka  Firmy VILMORIN , www.vilmorin.pl  , no i tradycyjnie polecam zwykłą trawę . Moja Herma ma to wszystko i szaleje ze szczęścia :hura:  kiedy przyniosę jej do zjedzenia mix z trawy i zielonego pokarmu. Tak wiec życzę smacznego Twojemu królowi  :krolik

Kalimerek

  • Gość
Co do doniczki dla sierściucha?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:20:49 pm »
hmm a zioła typu: szałwia, mięta.... nie wiem, mlecze tez się da?

Linka

  • Gość
Co do doniczki dla sierściucha?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 13:43:03 pm »
Mlecze nie :icon_lol
Gdzieś na forum powinna być lista roslin jakie można posadzić... a tak na szybko
- pszenica, owies (wszystkie zboza)
- bazylia i to co wyzej wymieniłas
- buraczki czerwone
- koper
- pietruszka
- marchew
- króliki bardzo lubia majeranek i tymianiek
- lucerna (wysokobialkowa)

Nie za późno zorientowałaś się zeby sadzić/siać?  :hm:

Offline azi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2247
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
    • http://www.przygarnijkrolika.pl
Co do doniczki dla sierściucha?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 14:03:32 pm »
Ja kupuje w markecie gotowce w doniczkach. Na wiosne zostawilam kilka doniczek z melisą (obcieta jakieś 5-7 cm nad doniczką) przesadziłam do doniczki z ziemią i wystawiłam na balkon. Teraz mam bujną i piekną melise. To samo mozna zrobic z innymi ziołami. Niestety ja nie mam cierpliwości do czekania az wszystko urosnie.

Preah

  • Gość
Co do doniczki dla sierściucha?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2008, 17:44:41 pm »
Ja mam sposób na expresową uprawę trawy pszenicznej. Plastikowy talerzyk, jednorazowy wyścielam lignina lub papierowym ręcznikiem, rozsypuje ziarna pszenicy i regularnie podlewam-po tygodniu, pojedyncze źdźbła nadają sie do ścięcia, po dwóch- ścinam zieloną trawę wys. ok 12-15 cm nożyczkami, ku uciesze Jukasia :)
Polecam ten "rzeżuchowy" sposób hodowania trawy pszenicznej.
A propos rzeżuchy, posadziłam raz, ale mojemu królikowi nie przypadła zbyt do smaku :)
Aktualnie zasiałam (w doniczce) rukolę (którą można hodować cały rok), tymianek i bazylię, ale one wymagają jednak wiecej czasu