Autor Wątek: załatwia się wszędzie  (Przeczytany 20944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 24, 2008, 12:30:30 pm »
Ja rozumiem - miałam poważne problemy z toaleta - bobki i siuśki były wszędzie i było to na tyle dziwne, że widać było że Groszek wskakuje do kuwety i wie do czego ona służy. Zatem byłam zdziwiona czemu mam wszędzie królicze bobki. Jego zachowanie zmieniło się po kastracji - były okresy, że ani jednego bobka nie było poza kuwetą, siuśki to już zawsze do kuwety, ale czasami jak dam mu karton do zabawy to też potrafi się zapomnieć z bobkami.

Sen

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 24, 2008, 13:02:41 pm »
Cytat: "Nuna"
Niektorych krolikow nie da sie nauczyc korzystania z kuwety.


Prawdopodobnie Śnieżka jest takim przypadkiem, bo prawie 3 miesiące i nic. Ale jak teraz ma żwirek to nie narzekam, jest mi wygodnie, a nawet siusiu zaczeło się pojawiać w kącie. Jak dno było puste siusiu było tam, gdzie akurat siedziała.

Nuna

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 24, 2008, 13:06:04 pm »
Ooooooooo. to poczekaj kilka dni i moze wykorzystaj ten kacik z siusiu, a noz widelec sie uda :)

esculap

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 24, 2008, 17:09:42 pm »
Cytat: "MagdalenaZ"
że jak zwątpicie i będziecie wysypywać żwirkiem całą klatkę to nauka jeszcze dłużej potrwa, albo nic z niej nie wyjdzie


Ja próbowałam wszystkiego. I królina czuła się komfortowo siedząc w gołej klatce w sikach  :lol

MagdalenaZ

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 24, 2008, 20:20:46 pm »
o kurczę, nieźle... To już chyba lepiej, żeby naprawdę czuła się komfortowo i sypać tę ściółkę. Ważne, żeby nie brudziły poza klatką.

Sen

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 24, 2008, 20:29:20 pm »
Śnieżka robi takze na dywan, nie wiem jak ją tego oduczyć. Gdyby wracał do klatki w celu załatwiania potrzeb, miałaby prawdopodobnie wolność.
Zazwyczaj nie widze, że ona robi siku i plame dostrzegam po paru minutach, a jeseli w dziwnym miejscu to nawet kilka dni później.

Patrycja_xD

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 25, 2008, 16:31:55 pm »
Ja mam króliczka (młodego samca) ale on załatwia sie w każdym miejscu gdzie sie go wypuści myślę ze to nie załatwianie tylko obsikiwanie ?? co zrobić żeby nie zaznaczał kątów ??
Jeśli zaznacza to jak długo będzie ?? A co do kuwety to załątwia sie w niej ale niezbyt często najczesciej to w  rogach kuwety co zrobić aby załatwiał sie u kuwecie ??

esculap

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 25, 2008, 17:03:37 pm »
Cytat: "MagdalenaZ"
Ważne, żeby nie brudziły poza klatką.


Na to nie ma rady i na szczęście na tym tak bardzo mi nie zależy.

Sen

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 25, 2008, 18:20:22 pm »
Cytat: "Patrycja_xD"
Ja mam króliczka (młodego samca) ale on załatwia sie w każdym miejscu gdzie sie go wypuści myślę ze to nie załatwianie tylko obsikiwanie ?? co zrobić żeby nie zaznaczał kątów ??
Jeśli zaznacza to jak długo będzie ?? A co do kuwety to załątwia sie w niej ale niezbyt często najczesciej to w  rogach kuwety co zrobić aby załatwiał sie u kuwecie ??
 

Samczyk dorasta, zachowanie może sie utrzymać. Samce po prostu oznaczają teren. Rozwiązaniem jest kastracja u dobrego weterynarza.
Podobno króliki po kastracji chętniej uczą się do kuwety. Wrzucaj tam bobki, ustaw kuwetę tam gdzie najczęściej robi. Poszukaj tematu o nauce czystości oraz tematy o kastracji.
***
Ja czasami wolę, jak narobi mi na dywan, bo mycie klatki i śmierdzące kocyki mnie wkurzały, a tak to brałam gąbkę, moczyłam, nalewałam vanishu, minuta i po krzyku.

NaLa

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 26, 2008, 20:27:17 pm »
Hmm mam takze male pytanie w tym temacie.
Abstrachujac od tego,ze uchole musze sie poznac itp,ze pewnie ilosc bobokow- a raczej ich nadprodukcja jest spowodowana nowa sytuacja martwi mnie jedno.
Szyszek bezczelnie leje na dywan :oh:
Sprzatajac kuwete widze,ze tam takze zostawia,ale chwilami mam wrazenie jakby czekal z tym,zeby zrobic siku az wypuszcze go z klatki.
Oczywiscie szpieg szoguna-Majka bezblednie wskazuje mi miejsca gdzie Szyszek sie zleje,bo intensywnie tam wacha.Pomijajac wiec jakas plame-bo cwany jest i czasami nie zauwaze,Majka jest skutecznym wskazywaczem.
Dzisiaj jak zawsze wskoczyl na lozko na mizianie i chyba tykji intuicja mnie uratowala,bo zgonilam na ziemie.Jasnie Pan bo zejsciu na dol odwrocil sie do mnie tylem i zlal na dywan  :bejzbol  :bejzbol  .
Co chwile wskakuje na lozko,a ja nie wiem czy w celach glaskowych-bo sprawia mu to przyjemnosc,czy chce sie zlac :>  i bierze mnie na cierpliwosc-a nuz przez chwile nie spojrze.
Nie ukrywam,ze jest to dla mnie klopot-Majka tak nie robila...zsikala sie tylko RAZ na samym poczatku i basta.
Mieszkanie jest wynajmowane i rzeczy nie sa moje-i tak wiem,ze dywan musi isc do prania :DD bo jak tak dalej pojdzie to nie bedzie miejsca nie zaznaczonego.

Nuna

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 26, 2008, 20:47:24 pm »
Szyszek takze w ten sposob zaznacza swoje terytorium, to sie zmieni prawdopodobnie po zaprzyjaznieniu sie z Majka. Troche jak pies obsikuje i znaczy " tu mieszkam, to moje" pewnie tez dlatego, ze mieszkanie przesiakniete jest zapachem Majki, a on chce zeby to jego bylo na wierzchu   :lol

NaLa

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 26, 2008, 21:17:00 pm »
Cytat: "Nuna"
Szyszek takze w ten sposob zaznacza swoje terytorium, to sie zmieni prawdopodobnie po zaprzyjaznieniu sie z Majka. Troche jak pies obsikuje i znaczy " tu mieszkam, to moje" pewnie tez dlatego, ze mieszkanie przesiakniete jest zapachem Majki, a on chce zeby to jego bylo na wierzchu   :lol


Hehhe podoba mi sie to stwierdzenie;] No tak mała wszedzie bródkuje,a leniowi sie nie chce to woli siknac;] w koncu do tego nie trzeba sie przemeczac:>
Zmywam plamy z jasnego dywanu,ktory juz nie jest taki jasny w niektorych miejscach:D
No ale coz..mam nadzieje,ze sie uchole zgodza i Szyszek sobie znowu upodoba kuwete do toalety;]

Dziekuje :DD

Sen

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 26, 2008, 22:14:39 pm »
NaLa, a czym zmywasz? Mi vanishem schodzi (i to takim do ubrań :D) bez śladów.
Śnieżka tylko bobkuje i pociera bródką. Codziennie robi "obchód" albo jak pojawi się coś nowego, uznała sobie za punkt honoru potrzeć bródka wszystko, co nie było potarte.

NaLa

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 27, 2008, 09:22:39 am »
Sen, przewaznie Ajaxem ,bo potem nie zostaje brzydki zapach;] ale chyba zaopatrze sie w Vanish jesli jest tak skuteczny jak mowisz :lol

Offline Martunia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 154
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 27, 2008, 10:00:04 am »
Ja czyszczę vanishem w spreyu do dywanów, też ładnie schodzi ;)
Chanel

Foxy

:(

Pixia

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:22:29 pm »
Ja mam młodą króliczkę i od małego chciałabym ją nauczyć robić w klatce.
Po kuwetę pójdę dopiero jutro rano, ale myślę że po 3 dniach pobytu nie mam co wymagać.
Wrzucam bobki do kącika i czekam.  :lol :lol
Mam pytanie odnośnie dezyfekcji, doczytałam na 2 str że ocet pomaga.
To ma być taki najzwyklejszy ocet? Czy jego rozcieńcza się z wodą?

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #56 dnia: Lipiec 06, 2008, 17:51:27 pm »
Najzwyklejszy ocet wlewasz do kuwety dolewasz ciepłej wody i zostawiasz na 15min - godzinę zależy jak brudną masz kuwetę  :DD

fieldfare

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #57 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:40:59 pm »
No dobra... mam problem...  :/
Łata chyba w jakiś sposób chce podporządkować sobie lub zdominować psa...  :oh:
Leje i bobkuje w miejscach gdzie Prima leży - na wycieraczce, w wiklinowym koszu w kuchni, na legowisku w salonie...  :zdenerwowany
Czy taka interpretacja króliczego zachowania jest możliwa?
Łata początkowo załatwiała swoje potrzeby w kuwecie, teraz robi wszędzie: w kuwecie i poza nią. W klatce obsikuje wszystkie rogi oraz potrafi zlać sie centralnie na środku...  :oh:

Offline Danae

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 614
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 11, 2008, 21:43:29 pm »
Możliwe - pokazuje psu, że to jej teren... Mój Groszek przed kastracją wszędzie robił bobki i nie pozwalał ich zbierać.

AZI1983

  • Gość
załatwia się wszędzie
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 12, 2008, 15:20:01 pm »
Myślę, że Danae ma rację. Króliki sa z natury buntownikami i chcą dominowac. Dlatego Prima właściwie nie ma juz swojego miejsca :oh: