Autor Wątek: Papugi i króliki  (Przeczytany 3502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

esculap

  • Gość
Papugi i króliki
« dnia: Marzec 15, 2008, 12:52:49 pm »
Od wczoraj mam 4 nierozłączki.

Miały mieszkać w jednym pokoju z dwoma królikami i dwiema świniami. ale NIE DA SIę!
Przy pierwszym ćwir króliki zaczęły tupać, szaleć, potem pochowały się do swoich domków, a kiedy otwarłam klatkę Zdziskowi ten wziął nogi za pas. Na szczęście miałam opracowany plan awaryjny, futrzaki zostały porozmieszcane do innych pokoi i już widzę, że  im to na dobre wyszło.

Jeżeli ktoś zakróliczony będzie kiedyś chciał nabyć papugi, to musi mieć dla nich osobne pomieszczenie.

Nuna

  • Gość
Papugi i króliki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2008, 16:23:18 pm »
Mysle, ze sie przyzwyczaja z czasem do halasu jaki robia papugi. Czlowieka to wkurza, a co mowic o kroliku, ktory pierwszy raz to slyszy  :diabelek

esculap

  • Gość
Papugi i króliki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2008, 16:52:45 pm »
Mnie nie wkurza  :PP  

Nie będe testować czy sie przyzwyczają czy nie. Zdzisek i tak zna całe mieszkanie bo jest królikiem, który niczego sie nie boi. A Kicek dzisiaj zaprzyjaźniał się z Rudką (opiszę kiedy indziej) , a teraz leży rozwalony w swojej klatce na nowym miejscu i słucha ze mną muzyki.

Elzbietonka

  • Gość
Papugi i króliki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2008, 18:54:27 pm »
Kanarki to nie papugi  :P
Ja mam papugę nimfę i 2 króliczki.
Moja Zuzieńka (nimfka) czasem potrafi dać czadu.
Ale króliki mimo wszystko nie boją się wcale.
Bardziej przeraziły się mojej siostry, która wparowała do pokoju :)

esculap

  • Gość
Papugi i króliki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2008, 21:41:56 pm »
Nierozłączki to nie kanarki   :PP

Elzbietonka

  • Gość
Papugi i króliki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2008, 09:38:03 am »
O jej :) A jak czytałam, to byłam święcie przekonana, że pisałaś o kanarkach...
Ale fakt, nierozłączki to papużki :]

Ale ja myślę, ze to czy królik z papugą będzie żył w zgodzie (w jednym pokoju oczywiście, nie klatce, czy coś)...
Zależy między innymi od tego czy np, mamy królika kilka lat i dopiero wtedy kupimy papugę, to będzie się jej bał.
Ale jeśli to papugę mamy długo, a królika kupujemy młodego, to w mniejszym stopniu będzie się jej bał.
Ja wypuszczałam króliki, żeby sobie pobiegały po pokoju i w tym samym czasie latała papuga (moje kicole się jej nie bały)...