Autor Wątek: Postepy :)  (Przeczytany 4333 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TiGrA

  • Gość
Postepy :)
« dnia: Marzec 05, 2008, 16:09:54 pm »
Witam:)
Musze sie pochwalic postepami jakie wyczynia moj Ozi... Przypominam ze sikał mi na dywan pod telewizorem u rodzicow w pokoju a na moje lozko. Zaczełam mu zamykac duzy pokoj wiec mial tylko 1 pokoj lazienke i kuchnie.. teraz wstep dp duzego pokoju ma otwarty ale juz tam nie sika.. tylko nauczyl sie zalatwiac swoje potrzeby w lazience ( !!! ) oczywiscie niestety nie do kibelka ani tym podobne ;) tylko na podloge. Ale tam mam kafelki wiec gabeczka zetre i juz czysciutko. Bardzo sie to mojej rodzince spodobalo dlatego tez go nie gonimy ani nie krzyczymy i jak na razie jest ok :brawo: tylko zbyt dobrze znow nie moze byc.. bo dalej niestety osikuje mnie.. typowo samcze zachowania;/ (np. nie daj boshe zebym mu cos do klatki chciala wlozyc czy ruszyc jego zwirek wtedy od razu sika i nierzadko sie zdaza ze cala sciana jest zlana;/ ) ale i tak sadze ze jakies postepy osiagnelismy w wychowaniu Ozuli :) no i jak tylko beda pieniazki to bede sie powaznie zastanawiac nad kastracja.

manatasia

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 21:35:12 pm »
Tak, myślę, że kastracja to dobry pomysł :) A co do Twoich i Twojego króla postępów, to się chwali! :D Jestem ciekawa jakiej płci jest mój królik... myślisz, że gdy mnie obsika to będę wiedzieć xD?

Majewa

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2008, 08:05:41 am »
Może mi coś poradzicie  ?? Mój ucholek załatwia się tylko w dwóch miejscach  !!  
W kuwecie ( co jest całkiem normalne ) i co gorsza na moim łóżku  !!    :/ ( co wydaje mi sie że jest całkiem nie normalne ) :zdenerwowany i nie wiem co mam z tym zrobić zastawiam łóżko jak tylko się da ( no i to zawsze skutkowało aż do wczorajszego dnia . Wróciłam wczoraj ze sklepu , wchodzę do pokoju , a tu lawina bobków  !! całe łóżko było obsiusiane i wszędzie były bobki :zdenerwowany  , a zadowolony królik jak mnie zobaczył odrazu wskoczył na łóżko i staną na dwóch  łapkach . A więc skutecznie poradził sobie z barykadą  !!  :bejzbol

manatasia

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2008, 08:31:39 am »
Cytat: "Majewa"
A więc skutecznie poradził sobie z barykadą  !!  :bejzbol


Może powinnaś zrobić mu taki wybieg, gdzie nie będzie mieć dostępu do łóżka? Po prostu może trochę zmniejsz, zaobserwuj gdzie wtedy uchol będzie najwięcej bobków robił i postaw tam kuwetę. Jeśli będzie dużo poza kuwetą robił, wrzucaj wszystkie bobki do kuwety, chusteczki z zapachem jego moczu, a wtedy nauczy się, że to jest kuweta poza klatką, do której ma robić. U mnie skutkuje :)

TiGrA

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2008, 17:33:10 pm »
Cytat: "manatasia"
Jestem ciekawa jakiej płci jest mój królik... myślisz, że gdy mnie obsika to będę wiedzieć xD?



sadze ze wtedy nie bedziesz miała watpliwosci czy to rodowity samiec :D samiczki sa bardziej indywidualne.. no a ile Twoj krolis ma??

Majewa

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2008, 17:53:21 pm »
Cytat: "manatasia"
zaobserwuj gdzie wtedy uchol będzie najwięcej bobków robił i postaw tam kuwetę.

tylko że króliś nie załatwia się nigdy !! poza klatką jak niema dostępu do łóżka .

Linka

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2008, 17:54:55 pm »
Cytat: "TiGrA"
Cytat: "manatasia"
Jestem ciekawa jakiej płci jest mój królik... myślisz, że gdy mnie obsika to będę wiedzieć xD?



sadze ze wtedy nie bedziesz miała watpliwosci czy to rodowity samiec :D

Właśnie, że nie.

manatasia

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2008, 18:33:33 pm »
Cytat: "TiGrA"
samiczki sa bardziej indywidualne.. no a ile Twoj krolis ma??


Ma ponad 3 miesiące ;)

TiGrA

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 07, 2008, 15:28:01 pm »
Cytat: "Linka"
Cytat: "TiGrA"
Cytat: "manatasia"
Jestem ciekawa jakiej płci jest mój królik... myślisz, że gdy mnie obsika to będę wiedzieć xD?



sadze ze wtedy nie bedziesz miała watpliwosci czy to rodowity samiec :D

Właśnie, że nie.



Nie rozpisalas sie zbytnio...

[ Dodano: Pią Mar 07, 2008 3:29 pm ]
Cytat: "manatasia"
Cytat: "TiGrA"
samiczki sa bardziej indywidualne.. no a ile Twoj krolis ma??


Ma ponad 3 miesiące ;)


to nie duzo :) moj Ozi tez tyle mial jak go przynioslam do domku. Byl kochanym aniolkiem grzecznym.. dopiero gdzies od 6 m. zaczal rozki pokazywac ;) hehe. Poprostu proces dojrzewania jeszcze sie nie zaczal ;)

Linka

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2008, 15:59:51 pm »
Samice też oznaczają teren przez obsikiwanie, zazwyczaj takie miniaturki (nawet hodowlańce) nie ale zdarza się. Dlatego nie można mówić, że jeśli obsikuje to na pewno jest samiec.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Postepy :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2008, 16:17:40 pm »
No ale samice tez obsikują teren z tzw. podskoku??

Linka

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2008, 18:57:09 pm »
Jeśli zdarzy się przypadek takiej samicy to zazwyczaj obsikuje z podskoku(samice robią to zazwyczaj gdy czują samca ew. inną samicę)

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Postepy :)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2008, 19:06:50 pm »
No nie wiem jak wiekszość samic obsikuje,ale moja Nana to tak jak Ciacho lubiła na łóżko sikać,ale nigdy na nic innego(poza kątem w klatce).Natomiast Ciacho regularnie mnie obsikuje i to często tak kuprem wywinie że dostaję po samych oczach  :oh:
...no cóz już w sumie się do tego przyzwyczaiłam i staram robić się uniki,jak tylko widzę że łobuz "czai się do ataku"-wiecie co,jemu to chyba sprawia radochę,jak tak se celnie we mnie,bo po "robocie" to bryknie sobie,a póżniej podchodzi do mnie,obwąchuje i gapi się zdziwiony,jakby pytał:coś ci się stało?  :>

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Postepy :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2008, 20:40:46 pm »
Linka, no widzisz nawet nie wiedziałam ze tak jest.Człowiek uczy się całe życie :)

Linka

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 08, 2008, 11:58:57 am »
Pisałam przecież, że tylko niektóre samice tak robią :icon_rolleyes

Maniek

  • Gość
Postepy :)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 09, 2008, 18:27:19 pm »
Oj jask mój Niuniuś fika po podwórku to istna fontanna sików;p Kastrować go nie kastttruje bo mam lekarstwo. Idziemy na dwór - poobsikuje do woli drzewka i w domu mamy spokój.  godzinki nna dworze hasanina że hoho i późniek śpi jak aniołek pół dnia ;p
Cytat: "TiGrA"
oju ma otwarty ale juz tam nie sika.. tylko nauczyl sie zalatwiac swoje potrzeby w lazience ( !! ! ) oczywiscie niestety nie do kibelka ani tym podobne ;) tylko na podloge. Ale tam mam kafelki wiec gabeczka zetre i juz czysciutko.

sproboj tam wstawić kuwete - niech robi do kuwety :)