Autor Wątek: króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok  (Przeczytany 3143 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majewa

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« dnia: Marzec 04, 2008, 21:44:11 pm »
Opowiem historie od początku . Kupiłam 3 miesięcznego króliczka w sklepie zoologicznym 29 stycznia. Był zdrowy w świetnej kondycji i z dużym apetytem . Wzięłam go na ferie do babci na wieś  po kilku dniach zaczął  kichać , miał wyciek z nosa i oczu . Nie przejęłam się zbytnio tym ponieważ   króliczek którego miałam przed Homerkiem  Baks też tak miał i po kilku dniach wyzdrowiał . No ale minęło 6 dni  a króliczek nadal kichał i miał wyciek . Trochę się zaniepokoiłam . Pewnego dnia jak zawsze zaraz po wyjściu z łóżka poszłam po sałatę dla uchola , przyszłam do pokoju otwarłam klatkę króliczkowi i siadłam na podłodze . Homer jak tylko ujrzał ze jestem powoli wyszedł z klatki ( co wydało mi się dziwne z tego względu iż zawsze kiedy przyszłam do pokoju jak torpeda wypadał z klatki aby się ze mną przywitać ) ledwo wskoczył mi na kolana i wziął się za jedzenie sałaty. Gdy z szedł z kolan nie mógł chodzić na tylnich  łapkach  zaczął czołgać się do klatki i już nie chciał wyjść po mimo mojego nawoływania . Jak najszybciej przygotowałam transporterek , włożyłam do niego uszatka i czym prędzej pognałam do weterynarza . Weterynarz go oglądną i z twierdził że u królisia wystąpił niedowład tylnich nóg z powodu osłabienia chorobą którą najprawdopodobniej zaraził się na wsi . Musiałam chodzić z króliczkiem przez 5 dni na antybiotyk podawany podskórnie . Przy ostatniej wizycie pan powiedział że za jakieś 2 tygodnie jak króliś dojdzie do siebie i będzie całkowicie zdrowy mam przyjść do szczepienia . Ale jest mały kłopot Homer od pewnego czasu przy bieganiu przechyla dziwnie główkę na bok i nie wiem co robić bo jak znowu zachorował  ( choć tym razem nie wiem od czego ) to nie będzie mógł być zaszczepiony a wizytę mam za 2 dni .

manatasia

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2008, 07:41:40 am »
To wywijanie na boki może być zabawą Twojego uchola :) Mój tak robi - obraca główką na boki i bryka. Wygląda to dość zabawnie. Jeśli wychyla tak główkę, to może ma jakieś problemy z uszami? Powinnaś i tak go zabrać do weterynarza na szczepienie i powiedzieć o tym jak się zachowuje. Powodzenia :)!

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2008, 09:45:22 am »
To jest link do tematu: syndrom przechylania głowy z Usztej Strony
http://www.uszata.com/eksplorer/zdrowie/head_tilt.html

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2008, 10:59:10 am »
szczpienie odpada,musi go zobaczyc wet.byc moze to chor. pisane przez dziewczyny wyzej
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Majewa

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2008, 18:44:51 pm »
Dziękuje za odpowiedź i za ten link :bukiet  . Rzeczywiście króliczek drapał się raz czy dwa za prawym uszkiem  :hmmm ( I zresztą na tą stronę przechyla czasami główkę   :/  ) ale nie ma braku apetytu wręcz przeciwnie je dużo , dużo więcej .  !!

Maniek

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2008, 19:09:00 pm »
Majewa,  czyli wszyttko raczrej ok. Przyjzalem sie Niuniowi tezprzechyla szczeggolnie jak biegnie rozpędzony i szczesliwy ;p

Majewa

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2008, 20:17:59 pm »
dokładnie tak

wczoraj był do szczepienia i za 6 tygodni powtórka  bo jak to weterynarz stwierdził homerek to " mały format " a dziś był na pierwszym spacerku szalał i był bardzo zadowolony aż w końcu wyciągną się w krokusach sąsiadki to go wzięłam do domu ale i tak szalał po pokoju


pozdrawiam i dzięki za rady  :bukiet

Maniek

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 10, 2008, 14:01:45 pm »
Majewa,  widzisz?;p wazne ze jest energcznyi zywy ;p

Majewa

  • Gość
króliczek dziwnie biega przechylając głowe na bok
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2008, 21:58:23 pm »
ale wszystko ok