Autor Wątek: zagrodka - moze jednak warto?  (Przeczytany 8097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« dnia: Marzec 02, 2008, 19:10:10 pm »
peppar ma teraz klatke 120. mysle o kupieniu takiego samego czegos jak mam dla psow (dwa boki z tego odgradzaja duzy przedpokoj gdzie sa psy od kuchni jak nas nie ma). ale jak to urzadzic? cala klate mu wstawic i co jeszcze? dajcie pomysly...

no i co z jamniczkiem.. chce sie ciagle bawic z Pepparem jak z psem, stuka go lapa, probuje gryzc (tutaj nie mam na mysli ze go gryzie a ten sie boi, bo jak tylko wyciaga zeby zeby sie bawic jak z psem to mowimy nie wolno i glaszczemy ich oboje). ale dziury w zagordzie sa wieksze niz w klatce..

zagroda mam na mysli takie cos

http://www.rusta.se/images/products/62251126_l.jpg

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2008, 19:47:36 pm »
Zagródka fajna rzecz,jeśli ma dać więcej przestrzeni ucholkowi,choć i tak masz fajną-dużą klatkę,ale wiadomo:im wiecej miejsca tym lepiej.Sama się zastanawiam nad zakupewm zagródki,tyle że musiala by być dość wysoka bo moje Ciacho to straszny kicaj-chyba trenuje skok w zwyż  :crazy: ...no i bałabym się, że będzie próbowal sie górą wydostać.
Co do zagospodarowania to na stronie SPK,w dziale porady,w temacie zagroda są przykłady co można tam wstawić-naprawdę ciekawe pomysły

[ Dodano: Nie Mar 02, 2008 7:51 pm ]
Oto link:http://porady.kroliki.net/?p=zagroda_dla_krolika

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2008, 20:08:21 pm »
Dziekuje za linka
u mnie to jeszcze sprawa jamniczka...
klatka stoi kolo lozka i zagradza dwie szafki ale w sumie w szafkach nie mamy nic takiego codziennego uzytku :D
co ja poradze ze chcialam duza klatke mu dac a on MUSI z nami byc w pokoju bo sie wkurza jak nie spi z nami w pokoj....

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2008, 22:26:35 pm »
ja sie zastanawiam nad zakupem krolisiowi kojca - znalazlam na allegro taki co ma 6 ścianek a każda ma 60cm dlugosci i wysokosci... Odkad zmienialam prace zaczal wiecej czasu spedzac w klatce:( tylko zastanawiam sie jak to zrobic by bylo to higieniczne i bym miala sucha podloge? Znalazlam na allegro takie maty do samochodu dla psow - nieprzemakalne, czy sa dobre by krolasowi z tego zrobic podloze? Oczywiscie kuwete ma i sie do niej zalatwia...

kojec:
http://www.allegro.pl/item327714835_super_plotek_dla_pieska_badz_gryzonia_60x60_cm.html

mata:

http://www.allegro.pl/item329937778_praktyczny_pokrowiec_do_przewozu_psa_w_samochodzie.html

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2008, 07:09:30 am »
u nas jest tak ze Peppar nigdy nie lubil byc po za klatka... :( as w klatce szaleje, wali kuweta itp

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2008, 09:45:54 am »
u nas jest tak ze Peppar nigdy nie lubil byc po za klatka...

    Mój znajomy ma podobny problem- jego królinka generalnie nie chce wychodzić z klatki
( a ma sporą  ) ... nie wiem jak jest u WAS ( trochę piszesz o psie ) ale tam moim zdaniem królik się po  prostu nie czuje poza klatka bezpiecznie :(
 Króliki są różne- Tosiek u nas ustawia psa ale i koty i ma je w nosie- gania po całym domu a z polowania młodszej na niego ROBI SOBIE ZABAWĘ W BERKA I JESZCZE "POLOWANIE NA NIĄ"  :hahaha   ... ale w stosunku do ludzi- trzyma dystans...

 A Wy mieliście Tusiątko tego króla jak już były psy??
Może to takie wyuczone zachowanie "ze strachu"....  :hmmm
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 18, 2008, 09:47:15 am »
widzisz, klatka jest 140
niunia to kocha krolika - a kiedys tylko ona byla i i tak nie wychodzil. nawet jak sam byl od malego to nie wychodzil. nie lubi :(

stad pomysl zagrodki zeby mial wiecej miejsca do biegania

Offline nika73

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Kobieta
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 18, 2008, 10:11:50 am »
może to i dobry pomysł- jeśli masz miejsce ( w salonie ) to w dzień mógłby przebywać z Wami więcej - a za zagródką czułby się bezpiecznie ;)

  ( Ja mam też obawy jak na moje łowne koty zareaguje słodka Melcia  :(  być może będzie musiała żyć w "odosobnieniu"   :oh:  - zobaczymy.... )
Życie jest piękne... pomimo wszystko

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2008, 10:22:18 am »
Moj pierwszy królik-Nana,to na początku bardzo lubiła biegać poza klatką i brykać,ale pózniej jej przeszło.Jako dorosła królica wolała siedzieć w klatce(a nie miała dużej).Jak robiłam porządki w klatce to wychodziła,po czym (po zakończonym sprzątaniu) wracała do niej sama.Ciacho to narazie przeciwnie-chyba nie wracał by wcale do klatki,gdyby nie musiał.Nawet zamulać(tzn spać w dzień) woli poza nią,najlepiej gdzieś w pobliżu moich nóg np. jak siędzę przy komputerze(choć ma też inne ulubione miejsce).Ogolnie to zawsze ma coś "do zrobienia" poza klatką-a to biega,a to próbuje wkopać dziurę w jednym lub w drugim kocyku,a to trzeba nasikać na kanapę i się wytarzać  :oh: ...no i ciągle poszukuje nowych ciekawszych zajęć i przygód w pokoju.A w klatce,to myślę że on poprostu się nudzi,dlatego też zastanawiam się nad kupnem zagródki,bo obecnie gdy wychodzę do pracy to jest zamykany w klatce(to zbytni ekstemalista żeby go samego  na tyle czasu zostawić na wolności-obawiam się że mógł by sobie krzywdę zrobić.
no ale tu też pojawia się pytanie:czy on nie będzie próbował przeforsować takiego ogrodzenia górą...bo on stranie skoczny jest.nie wiem jaka wysokość by mu to uniemożliwiła,albo jak inaczej rozwiązać ten problem...
Macie może jakieś pomysły?

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2008, 10:30:43 am »
wiesz klatka ma 120x50
jedna czesc 80x80 ma
czyl byloby zamiast 120 - 160
zamiast 50 - 80

takie plany, 4 80x80 sa w paczce i dwa mam wolne z poprzedniej (dwa uzywam dla psow jak wychodze zeby do kuchni nie poszly)

Tak wiec miejsce teoretycznie powinno byc :P bede musiala pomyslec jak juz kupie to :)

Pozostaje sprawa co na dno, co z sama klatka, jak mu urzadzic...

esculap

  • Gość
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 18, 2008, 20:51:37 pm »
nana - miałam kiedyś taką zagródkę. Zdzisław (baran) przeskakiwał. Przestałam jej uzywać.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 18, 2008, 21:26:28 pm »
ja dzisiaj doszlam do genialnego wniosku, ze moj krolas napewno przeskoczy 60cm przeszkode... musze poszukac wyzszej;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2008, 21:30:06 pm »
nasza ma chyba 80, zmierze jutro :D
na razie klatka 120 otwarta i do tego z 2 80x80 trojkat zbudowany zeby sprawdzic jak suka reaguje na krolika no i czy on bedzie wychodzil z klatki

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 18, 2008, 21:44:59 pm »
my ostatnio, po zakupie nowych mebli, nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy zastosować jakieś bardziej drastyczne ograniczenia wolności dla Gryzela
kupiłem taką właśnie zagródkę - cztery ścianki 80x100, wewnątrz wstawiliśmy klatkę ale kuweta i micha na zewnątrz klatki w ramach ogrodzenia
wbrew naszym obawom król całkiem spokojnie znosi taki układ tymbardziej ze kiedy jesteśmy i możemy go dopilnować to oczywiście ma do dyspozycji całe mieszkanie
ponad ogrodzeniem póki co nie przeskakuje, chociaż ma do tego dobre warunki- kiedyś takie wysokości spokojnie pokonywał, a teraz dodatkowo jakby wszedł na pudełko to bez problemu
ale nie skacze...  :lol
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2008, 22:02:00 pm »
weraw sa wyzsze i cena ta sama,najwyzsze na Allegro sa 80cm,dl.102,4 scianki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline RobinC

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 76
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2008, 22:11:49 pm »
dokładnie taką ma nasz Gryzel, jest to "kawał podłogi" dla uchola... :)
Wirtualne Biuro - Warszawska 6, Białystok - wsparcie w biznesie

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 19, 2008, 05:53:12 am »
wszystko ok tylko 104 mi sie nie zmiesci w miejscu przeznaczenia... trudno cos sie pomysli:) bedzie mial zagrodke;)

Offline tusiatko_1987

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 11581
  • Płeć: Kobieta
    • Pepparkaka
  • Za TM: Pepparkaka 22.02.2017
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 19, 2008, 08:17:25 am »
ja bylam specjalnie daleko w jednym jedyny miejscuy gdzie maja takie co chce a tu sie skonczyly.. myslalam ze sie zabije.. strasznie ciezko tak sie dostac bez samochodu..

Arya

  • Gość
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 19, 2008, 16:11:56 pm »
Weraw, zgaródka to dobry pomysł, ale ja bym brała tą 104x85 różnica cen nie jest wielka, a w wymiarach duża.

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 4:13 pm ]
A, kurcze,. nieczytam dokładnie tematu :P
Jak 104 na 100 % się nie zmieści to pomyśl o 85 :))

Tygrysek

  • Gość
zagrodka - moze jednak warto?
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 19, 2008, 16:15:12 pm »
Moim zdaniem taka zagroda to super sprawa :) Spinka mieszka w zagrodzie dla psów już kilka lat i super się to sprawdza. Zagroda jest o wiele większa niż klatka, no i nie ma takiego wrażenia zamknięcia. Ja mam w kojcu klatkę (60tka) do siusiania i domek z patyków.  Na psa niestety nie mam pomysłu... Może obłożyc dół warstwą siatki z dorobnymi oczkami? Sama mam poniekąd ten problem bo mój pies lubi zabierac Spiśce przez kraty zabawki z kojca  :bejzbol Nią się na szczęście nie intersuje.