Autor Wątek: Maniek i Frytka razem - udało się!  (Przeczytany 2930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Maniek i Frytka razem - udało się!
« dnia: Marzec 02, 2008, 12:15:56 pm »
Witam. Mam dobrą wiadomość. Moje kicajki sie dogadały i polubiły. :jupi  Maniek ma ok.2 lat i jest u mnie od lipca2007r(zabrałam go ze schroniska). Frytka ( królinka po dużych prześciach) ma ok.5 lat i jest u mnie od 11lutego tego roku. Bałam się że króliczki się nie dogadają, bo Frytka jest duzo starsza , mniejsza i była bardzo wycieńczona i do tego chora. Maniek (wykastrowany 18.01.08r) , jest pewny siebie, zdrowy silny.
Najpierw kroliczki były długo osobno, potem pierwsze kontakty wyglądały dosyć groźnie, bo Maniek notorycznie gwałcił Frytkę i gonił jak dzikus. Pozamieniałam im klatki i po kilkanaście minut pozwalałam razem biegać.  Zauważyłam ze Frytka szuka Mańka , gdy go zabiorę.
Postanowiłam postawić dwie otwarte klatki w jednym pomieszczeniu i położyłam starą wykładzinę dywanową ( Dla Mańka to też była nowość - nie znał jej zapachu).
Najpierw niestety , wiecznie Maniek molestował Frytkę , ale po chwili gdy mu się znudziło , albo pokicał cos zjeść, to Frytka biegła za nim i zaczepiała go.
Są już trzy dni razem i jest super!
Widać że są bardzo zadowolone ze swojego towarzystwa. nie gryzą się , nie gonią , tylko spokojnie kicają jeden za drugim. Kopukują z dużo mniejszą częstotliwością :onajego . Najczęściej liżą się po uszach albo.....nie wiem co to jest , ale wygląda jakby czyściły sobie futerka.
Nie ma rywalizacji. Razem korzystają na przemian z dwóch klatek ;-) w zależności od tego w ktorej miseczce został jakis smakołyk ;-).
Nie macie pojęcia jak bardzo sie cieszę że się udało. W chwili wolnego czasu nagram krótki filmik i wrzucę na net.
Pozdrawiam wszystkich i życzę samych zaprzyjażnionych kicajków.
 :balet:
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Maniek i Frytka razem - udało się!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2008, 12:27:20 pm »
gratuluje :jupi dwoch zaprzyjaznionych ucholkow

czczekamy tez na fotki bo ja jak zwykle bede miala problem z otw. nagrania :oh:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline maro

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2515
  • Płeć: Kobieta
  • POŚREDNIK ADOPCYJNY FPK
Maniek i Frytka razem - udało się!
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2008, 12:31:56 pm »
mojw szczere gratulacje, nie ma to jak dwie pary uszu obok siebie.
Maro

Na adopcję czekają:
Szarak http://www.przygarnijkrolika.pl/krolik-szarak-warszawa
i inni

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Maniek i Frytka razem - udało się!
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2008, 16:57:33 pm »
Super bardzo się cieszę że się udało  :jupi

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Maniek i Frytka razem - udało się!
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2008, 18:39:43 pm »
No to świetnie że się polubiły!Gratuluje udanego zaprzyjażniania :brawo:  bo to niestety nie zawsze wychodzi

Maniek

  • Gość
Maniek i Frytka razem - udało się!
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2008, 18:40:25 pm »
Ważne że nie robią sobie krzywdy. A molestowanie ma na celu wyzmnaczenie hierarchii - poprostu uszaki sprawdzają się na wzajem, ustalają sobie pozycje w stadzie ;] Ważne że obyło się bez latającej sierści, eraz może być jedynie  coraz lepiej :)