Autor Wątek: Królik i świnka morska  (Przeczytany 11442 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2008, 18:03:52 pm »
jejku,przykro mi :(
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2008, 18:12:18 pm »
Mi też jest bardzo przykro :(  Szkoda maleństwa...

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2008, 18:57:11 pm »
Cytryna, trzymaj się  :przytul

Buziakujemy moooocno...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2008, 19:39:38 pm »
:glaszcze:
przynajmniej ostatnie dni spędził otoczony miłością :(  trzymaj się.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2008, 18:00:56 pm »
Dzięki wszystkim za słowa współczucia. Wczoraj przepłakałam resztę dnia a dzisiaj nic nie zrobiłam nawet, cały dzień leżałam w łóżku.
Dzwoniłam do weterynarza pytając się co moge zrobić żeby ten sklep dostał jakąś karę, chociażby tylko w sprawie ciągłych kontroli. Podał mi numer do powiatowego lekarza weterynarii. Tak powiedziano mi, że mam napisać pismo opisując całą sytuację. Najgorsze jest to, że pani z tego inspektoratu powiedziała mi, że oni nic im nie mogą zrobić, bo musiałabym mieć dowód na to że świnka w momencie zakupu była już chora. Powiedziała, że sklep pewnie wszystkiemu zaprzeczy i jedyne co mogą zrobić to kontrola. Jestem wściekła, że nie mogą ich chociaż ukarać. Poza tym pani powiedziała mi że to nie jest pierwsza tego typu skarga na ten sklep. Nawet się nie zdziwiłam bo wiem że tak robią w sklepach nagminnie. Napisałam już pismo, jutro je wyślę. Chciałabym żeby poszli za to siedzieć ale wiem że to nierealne. Dałabym sobie rękę obciąć żeby tylko Koksik żył. Oddałabym mu nawet kilka swoich lat gdybym tylko mogła. Chciałam iść do tego sklepu i narobić im wstydu przy klientach ale jestem pewna że tak bym ich wyzwała że wezwaliby policję i to ja bym miała kłopoty nie oni.
SŁuchajcie, co się dzieje z projektem ustawy, który ma zakazać sprzedaży zwierząt przed 8 tygodniem życia?? Dlaczego nadal nic się nie dzieje??

Offline Ailime

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 109
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2008, 18:22:20 pm »
znam ten sklep, co mogę zrobić żeby pomóc? może faktycznie neich ich częściej kontrolują..

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Królik i świnka morska
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2008, 18:51:58 pm »
Ailime jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości zgłaszaj to jak najszybciej do Powiatowego Lekarza Wetrynarii. Trzeba napisać pismo podpisane oczywiście autentycznymi danymi osobowymi. Tylko tak można coś zrobić. Może jak będą mieć więcej kontroli to w końcu ich złapią na czymś co podbiega pod sankcje karne i przywalą im taką karę że może wreszcze pojmą co robią. Jutro jadę tam z samego rana. Jestem to winna Koksikowi.
Adres Pow. Lek. Wet to:

Powiatowy Lekarz Weterynarii
ul Cieplicka 5
85-377 Bydgoszcz