Autor Wątek: cwaniak czy inteligent?? :)  (Przeczytany 13052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2008, 10:39:03 am »
Witam
milo ze moge komus sprawic przyjemnosc swoja niewiedza (ironia ale pozytywna bez zlosliwosci :)) )
najwazniejsze ze najpierw pytam potem robie - krolik chyba tez tak woli zebym najpierw spytal a potem testowal :D
gdzies na forum znalazem takiego linka
zuzala
i doczytalem ze sa niedaleko mnie - trzeba sie bedzie na wycieczke wybrac i pokupic conieco futrzakowi, niestety RL ma swe prawa i czasem tego czasu brakuje (oj ale zdanie :P )
pozdrawiamy i do "uslyszenia" :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:46:19 pm »
Gorzki, tak suszki jak najbadziej.  :lol

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2008, 20:55:32 pm »
Witam(y)
Dawno tu nie pisalem ale czas to jest cos czego mi obecnie najbardziej brakuje :/
Ale jak juz gotrochu wygospodarowalem to skrobne co tam u nas slychac - a co!! :)
Koncepcja ogrodzenia z plotkow upadla ale obecna raczej jest dla Bestii lepsza: zakupilem kilka plyt plexiglasowych w OBI (143x56cm) i przykrecilem je do sciany (oczywiscie tuz przy podlodze - nie jest to moze najladniejszy projekt designerski ale sie sprawdza).tym sposobem mam chronione tapety na calej dlugosci pokoju i krolik nie bardzo moze je podgryzac. na poczatku byl trochu zdziwiony i drapal ale teraz sie przyzwyczail i nawet mu sie to podoba bo...teraz jest wypuszczony non stop (o ile jest ktos w pokoju) i nie "krzycze" na niego ze obgryza tapete). jak mowie klatka jest caly czas otwarta i futrzak se hasa ale pojawil sie inny problem - cos mu "odbilo" i za bardzo nie moge chodzic po pokoju bo jak ide to robi mi "osemki" miedzy nogami (trochu to stresujace jak ide z goraca kawa:/) nie wiem o co mu chodzi - czasem nawet jak siedze przy biurku to daje "osemki" naookolo krzesla i wtedy jak wstane to oczywiscie naokolo mych nog :P
Zmienilem mu tez diete - zadnych zbozowych czy innych takich - 2xdziennie granulat + suszone ziola(jesli chodzi o ziola to tak mu zasmakowaly ze zzera je az mu sie uszy trzesa :D )
granulatu nie rusza - zje dopiero jak zglodnieje :). oczywiscie w ciagu dnia jakas marchewka i jablko tez sie zdarzaja. oprocz tego znalazlem jakas kore brzozy to tez mu daje - nie wiem jednak czy spelnia swe zadanie tepienia zebow czy poprostu ja gdzies zakopuje pod sianem/zwirkiem
wiec Bestia jest raczej zadowolona z obecnego "zakwaterowania" jak i diety (tak mi sie przynajmniej wydaje)
pozdrawiamy serdeczie :))

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2008, 21:30:00 pm »
Świetny pomysł z tymi płytami miałeś, fakt uszaty ma teraz raj a pan zdrowsze gardło. Niestety u mojej nie przejdzie, bo musiałabym cała, calusieńką chate obudować. Ale kto wie może zamiast regipsów? :>  Gorzki, te ósemki to z radości i uciechy. Musi być bardzo szczęśliwy. Moja tak bryka jak rano sprzątamy a jeszcze nie daj boże próbuje naprawiać poszkudowane obiekty po księżniczce to wtedy hasa z uciechy aż jej sie dupsko zawija w podskokach do góry :P
A tak apropo Bytomia, to jestesmy prawie krajanami, bo maja kochana Babcia juz teraz śp. i mój tata to właśnie z Bytomia, z Katowickiej!!!

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2008, 21:49:09 pm »
Hehe
Szczecin-Bytom 668 km (w/g google earth) niby tak daleko a jaki ten swiat maly :)
co do plexi zamiast regipsow - nie musi byc zamiast (u mnie wyglada to tak) plyty ale sa rowniez przezroczyste - ja wybralem takie ze wzgledu na kolor podlogogi i scian i dlatego ze juz mam tapete poobgryzana a narazie nie amm czasu na remont - przynajmniej troche zaslaniaja :)
a przy okazji na fotce widac jak wyglada podloga jak Bestia (ktorys juz kolejny raz) sparwdza czy da sie wykopac tunel pod klatka :)
mysle ze przezroczyste plyty nie bylyby az takie zle jedyne co jest "ciut" niemile to cena - jedna plyta (w rtym wypadku jakies 143 cm ) to blisko 40 pln wiec do osloniecia calego domu trochu by to wynioslo. mi na szczescie starczyly 3 (reszta scian oslonieta meblami) a to wolne miejsce za klatka narazie niech sobie bedzie - chyba ze fluffy wpadnie na pomysl (a wczesniej czy pozniej napewno wpadnie) ze przeciez mozna wkicac na klatke i zajadac sie tapeta :)
pozdrowionka

manatasia

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 03, 2008, 09:50:14 am »
Ja mojemu królisiowi daję takie wiklinowe kulki (to chyba nawet nie wiklina a gałązki takie giętkie). Pierwsza kulka była dość mała, królinek zabierał się do niej długo. Wpierw skubnął. Potem rozwalił całą. Dałam mu większą i rozwalił ją jeszcze wcześniej xD Właśnie myślę nad kupnem takieg tuenlu wiklinowego, ale on to zeżre. Ma kartony, ma rolki od papieru i nie chce tego gryźć! Tylko te kulki mu się podobją. Zrobiłam mu z kartonu po butach takie a'la norki i zamiast wchodzić do nich, to ten królik na nie wskakuje xD Ja już nie wiem czym by tego królika jeszcze zająć... Kupiłam teraz na allegro wiklinowy transporter, ale boję się, że jego też zeżre! :( Królika trzeba jakoś zająć, ale mnie się już pomysły wyczerpują :(

Nuna

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2008, 10:10:20 am »
Moje maja taki zwykly tunel kupiony w zoologiku, poza tym swietna jest kula smakula, mozesz wsypac tam np. granulat i dac krolikowi, bedzie ja toczyl, rzucal, biegal za nia, a w nagrode wypada przysmak :)

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2008, 13:58:18 pm »
Witam
@Nuna hmm moze i kula smakula jest ok pod warunkiem ze futrzak wie co z nia robic mojemu musze jakas instrukcje chyba narysowac bo od jakiegos miesiaca kula lezy sobie nietoczona przez Bestie i nie wazne czy w srodku jest granulat - suszone owoce czy ziola (za ktorymi nawiasem mowiac przepada) - kula pozostaje nietknieta :)
pozdrawiamy :)

Gina

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2008, 17:39:05 pm »
Gorzki a pokazywałeś kicajkowi, że z kuli wypadają smakołyki?

Połóż przy kuli kawałek jedzenia, potem ją popchnij tak by coś z niej wypadło i królik powinien załapać. Rudzik załapała i ma niezłą frajdę od czasu do czasu (jak pani się przypomni by coś do niej wrzucić :P )