Autor Wątek: jak się bawi z królikiem?  (Przeczytany 9037 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

gosiek87

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« dnia: Marzec 09, 2007, 10:22:36 am »
nie wiem jak mam się z nim bawi, pu wypuszczam go a on biega po pokoju, ale czy to nie za mało? Może kupic albo zrobic jakies zabawki? ale jakie?

slodkie_uszy

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 09, 2007, 10:48:54 am »
hej!jest cos takiego jak kula smakula, Miksia-krolinka jiong-uwielbia bawic sie firankami dlugimi, Nietoperek-kroliczkek naomi19 :) - uwielbia miec jakas szmatke i w niej "kopac" i rzucac miseczka plastikowa.Tamarki zabawa jest obdzieranie tapety :) a Pasztet lubi myszkowac i wskakiwac gdzie sie da.wiem,z e niektore krolaski uwielbiaja bawic sie tymi rulonikami od papieru toaletowego, albo biegaja ze swoimi maskotkami.

Gina

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2007, 11:15:34 am »
Można też ze zwykłego pudełka kartonowego zrobić domek z kilkoma lub jednym wejściem. Mój uwielbiał te pudełka. Mógł je do woli gryźć, drapać. Miał też swoją piłeczkę z którą latał po pokoju :lol

Renata

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2007, 11:28:03 am »
Solan oprósz dzikich gonitw bardzo lubi pudła tekturowe z wieloma otworami przez które przeciska się tam i zpowrotem, a jak jest takich pudeł kilka połączonych to wogóle jest super. Do pudła czasem przyklejam klejem ekologicznym bezpiecznym dla dzieci poszarpane papierzyska które on szarpie i oddziera. Wogóle wszelkie nieduże zmiany w ustawieniu mebli, choćby postawienie pufy w miejscu w którym zwykle nie stoi pobudza do zwiedzania.
Kiedyś miał poukładane tekturowe tuby przez które się przedzierał ale z nich wyrósł - myślę o postaraniu się o takie z większa średnicą.
Ma też dwie zabawki z dzwonkiem które my kładziemy na oparciu kanapy a on je konsekwentnie zrzuca.
Czasem siadam na dywanie z kilkoma kulkami z papieru i bawię się nimi tak jakby to były piłaczki: turlam, podnoszę i upuszczam, po czym rzucam je Solanowi który zaczyna mnie naśladować i też je podrzuca, trąca nosem.
Kiedyś w różnych punktach mieszkania rozrzucałam węzełki gałązek a od niedawna w tekturowej tubie nawierciłam wiele otworków  w które wkładam różne gałązki i on je sobie podgryza jak gdyby z krzaczka. Ma też kulę smakulę i lubi być głaskany

gosiek87

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2007, 18:45:45 pm »
a co to jest własciwie kula smakula?

slodkie_uszy

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 09, 2007, 19:34:33 pm »
http://animalia.pl/produkt.php?id=3070
zobacz na przyklad w animalii :)

gosiek87

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2007, 21:22:46 pm »
a można ją kupić w normalnym sklepie zoologicznym? :>

slodkie_uszy

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2007, 21:39:40 pm »
tak!moj Pasztet na poczatku za tym nie przepadal, po prostu nie rozumial do czego to jest, a po tym jak wykumal, ze w srodku sa smakolyki to turla ja do upadlego :)

naomi19

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2007, 22:17:52 pm »
Cytat: "slodkie_uszy"
Nietoperek-kroliczkek naomi19 :) - uwielbia miec jakas szmatke i w niej "kopac" i rzucac miseczka plastikowa.

Ale to się przyjemnie przeczytało- choć tak na prawdę króliczek jeszcze nie mój i nawet jeszcze go nie widziałam na zywo, to już  tak go oczekuję i nie moge się doczekać. To juz wiem, żeby jakąś szmatkę mi włożyc do klatki ;)

szofi

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 10, 2007, 00:18:47 am »
Hej!
Moje Bąble uwielbiają tekturowe rury takie na które nawijane są na przykład wykładziny w sklepach. Rozdzierają je, buszyją w nich i turlają się w nich... :turla: heheh
Uwielbiają też nadmuchane balony. Mają ich całą kupę...chowają sie w nich, żują je, albo biegają po całym domu z balonami w pyszczkach....to naprawdę komicznie wygląda. A co najdziwniejsze jeszcze ani jeden nie pękł  :hmmm
Kochają też wszelkie kartony!! Rozdzierają je aż miło  :rotfl2
Poza tym Bombolina ostatnio uwielbia żeby jej robić "windę" czyli siada ślicznie przy kanapie i czeka, żeby ją wwindować na kanape....potem zeskakuje i tak na okrągło   :crazy:   :oh:   :D

Chcę im kupić kulę smakulę....zobaczymy jak zareagują  :>    

Pozdro... :icon_smile  :icon_smile  :icon_smile

Renata

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 10, 2007, 09:20:53 am »
temat kuli-smakuli poruszany był tutaj:

http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=1945&postdays=0&postorder=asc&start=0

Tylko w sklepie musisz wytłumaczyć o co chodzi bo nie wszyscy będą wiedzieć o co chodzi jeżeli powiesz: kula -smakula, trzeba wytłumaczyć że to taka zabawka do której nasypuje się smakołyki dla zwierzaka.

Aadek

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 10, 2007, 11:38:56 am »
Moja mala uwielbia siedzieć za szafą, jak jest czasem odsunieta. Poza tym rurki po papierze toaletowym (bierze w zęby i lata po całym pokoju, trochę  podgryza), wskakiwanie na łóźko, wyjmowanie zurzytych chusteczek z kosza na śmieci, rzucanie miską, obgryzanie gałązek, porzeranie gazet, no i oczywiście obgryzanie drzwi :-D

gosiek87

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2007, 20:10:20 pm »
a jakie gałązki dawać do obgryzania? i co wkładać do kuli smakuli? jenki ja zawsze tyle pytań :P

Gina

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 12, 2007, 11:27:25 am »
Najlepsze są gałązki z drzew owocowych np. jabłoni, gruszy. Jedynie z pestkowców lepiej nie dawać np. śliw, czereśni. Oprócz drzew owocowych można dawać gałązki z wierzby. Nie mogą to być drzewa pryskane środkami chemicznymi. Jeśli nie masz swojego ogrodu możesz kupić gałązki np. jabłoni z Zuzali lub Herbal Pets. Są dostępne w sklepach zoologicznych.

Do kuli-smakuli najlepiej wkładać ulubione przysmaki króliczka, np. granulat, suszone owoce, kawałki marchewki.

Kinnia

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2007, 20:41:12 pm »
no to ja tez sie dołaczam do pytan jeszcze :) krolika dostałam 3 dni temu i za bardzo nie wiem jak go zając czyms.. dałam mu rolke od papieru i narazie mu wystarcza ale musze zakupic cos innego :) może byc zwykła kauczukowa piłeczka tez? :>

Gina

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2007, 16:35:36 pm »
Hmm co do piłeczki z kauczuku mam wątpliwości. Króliki mają to do siebie, że ogryzają rzeczy. A jeśli dobrze kojarzę to taką piłeczkę dość łatwo obgryźć. I tu pojawia się pytanie czy cząstki kauczuku nie zaszkodzą królikowi :hmmm

Na Twoim miejscu zrezygnowałabym z tego pomysłu. O wiele bezpieczniej jest zrobić np. domek czy labirynt z kartonu :D

Kinnia

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2007, 17:40:50 pm »
krolik dostał w prezencie od weta piłeczke z dzwonkiem w srodku ale poki co jest za slaby zeby sie nia bawic :(

Offline withinbacardi

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 15, 2007, 21:25:40 pm »
Kinnia a co się stało?  :glaszcze:

aagat01

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 16, 2008, 16:29:06 pm »
a mój krolik uwielbia bawic sie małym kijem z wierzby lub jakiegos innego drzewa (nie trującego!) podrzuca ten kij do gory i potem czeka az sie mu go podsunie pod puszczeki znow rzuca i jeszcze lubi sie bawiz czysta kartka bez druku zwinięta w kulke

andziula

  • Gość
jak się bawi z królikiem?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 17, 2008, 08:52:26 am »
Ja dla Nizma wynalazłam plastikową piłkę z  regulowaną wnęką do której wkłada się przysmak dla królisi, a on popychając piłkę po całym pokoju powoduje, że sporadycznie wypada przysmak i znów jest motywacja do zabawy :)
Polecam:)
Naszą dodatkową zabawa jest "łapanie ogonka" (oczywiście nie łapi go mocno za kitkę!!)