Autor Wątek: granulat Deli Nature  (Przeczytany 4625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« dnia: Luty 14, 2008, 23:14:22 pm »
no właśnie. ktoś próbował? :diabelek  czekam na opinie, bo przymierzam się do kupna 5 kg opakowania, ale wolę się upewnić najpierw.[/b]
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 10:08:07 am »
:lol Jadwinia, sugerowałabym, żebyś nie kupowała od razu pięciokilowego wora  :diabelek Nawet jeśli innym królisiom karma smakuje, nie jest wcale powiedziane, że Twoje będą jej entuzjastami. I może się potem okazać, że wywalisz całe wielkie pudło...
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 13:43:06 pm »
Nie znam tego granulatu.Jadwinia czy mogłabyś podać bardziej szczegółowe informacje na temat tego produktu(skład,producenta itp.)?Z góry dziękuję :bukiet

Sylwia13

  • Gość
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2008, 14:33:11 pm »

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2008, 18:03:54 pm »
Bośniaczku, nie wywalę :P  Mysza zjada wszystko, nigdy nie grymasi (teraz np. zajada materac) więc jakby co to przynajmniej ona by jadła... a nawet jeśli nie, to można oddać SPK, nie lubię marnować jedzenia. Dzięki za linka - na opakowaniu nie mogłam się doszukać składu ani proporcji...
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:37:06 am »
wznawiam temat :)
Czy ktoś karmi tym granulatem swojego milusińskiego? http://www.planeta-zoo.pl/deli-nature-cunimax-p-4613.html
Jadwinia kupiłaś go w końcu? Ja zgłosiła to do SZOPKA.PL, aby wprowadzili do swojej oferty i dostałam odp. że muszą sie za tym rozejrzeć (a tak na marginesie sklep polecam). Skład ma lepszy od Wildlife a tańszy...
aaaaa...gdzie oprócz tego sklepu internetowego planetazoo.pl kupujecie ten granulat? Bo na np. animali.pl też go nie mają w ofercie

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 05, 2008, 11:43:50 am »
ale ktory granulat,Wildlife?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:02:35 pm »
Cytat: "reniaw"
ale ktory granulat,Wildlife?


nie no temat jest o Deli Nature :) i też o ten granulat pytam. Podałam też linka...Czy któraś z Was karmi nim swego króla? Deli Nature ma lepszy skład od Wildlife Premium a jest tańszy...reszta jak w poście wcześniejszym :)

Nuna

  • Gość
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 05, 2008, 12:48:49 pm »
"•Cunimax:
Pełnoporcjowa, dobrze zbilansowana pasza granulowana do stosowania w półintensywnym systemie żywienia królików. Odpowiednio dobrane składniki, takie jak zboże czy lucerna, gwarantują właściwą przyswajalność i trawienie. Odpowiednie witaminy i minerały zapewniają doskonałą ochronę przed chorobami i stresem. Obniżona zawartość energetyczna przy jednoczesnej zwiększonej zawartości błonnika powodują, że pasza jest doskonałym pożywieniem również dla królików starszych. Paszę można podawać zwierzętom tuż przed ubojem oraz jako racje żywieniowe dla królików hodowlanych."
cytat ze strony http://www.klaubex.pl/pasza/pasza.php  bleee
Podejrzewam, ze dlatego tani bo sklada sie ze zboza, lucerny, kukurydzy i dmuchanego ryzu, zadnych ziol, siana czy warzyw, ale to tylko podejrzenia nigdzie nie moge znalezc z czego jest zrobiony.

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2008, 13:26:52 pm »
hmmm...no ale jesli granulat nie jest podstawą króliczej diety to chyba nie jest zły? Ma 17% włókna a Wildlife 15 % a jest polecany przez SPK. Moja Zaraza je siano codziennie, suszki Zuzali (mniszek, babka lancetowata, babka szerokolistna, liście brzozy, liście czarnej porzeczki, koniczyne, owies), seler korzenioy, burak, natka marchewki ... i CC 3 razy dziennie po łyżce. Nie ma żadnych problemów z ceko ani w ogóle z układem pokarmowym :) Ceko to ja już daaaawno nie widziałam :) w sumie tak myślę, że skoro mój królas miewa sie dobrze to moze nie potrzeba mu urozmaiceń. Dziękuje

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2009, 12:20:47 pm »
tak, ja kupiłam swego czasu "na próbę" ten 5cio kilowy wór :diabelek
nie pamiętam składu,ale na pewno nie było tam samych zbóż.
miałam wtedy w Olsztynie problem z kupieniem granulatu innego niż Vitapol, więc zaryzykowałam (Deli nature znalazłam przypadkiem w Wawie w Złotych Tarasach, jak byłam przejazdem, baardzo szybko tam znika, 5 kilo kosztowało ok 20 zł)
królewny zeżarły, ale czy ten granulat jest lepszy czy gorszy od Wildlife to nie wiem - jak wspomniałam, kupiłam go, bo u mnie był tylko Vitapol.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Miyoshi

  • Gość
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2009, 19:31:24 pm »
czy ten granulat jest dobry? znaczy chodzi mi o skład.
Jestem ciemna co do granulatów, bo do tej pory królik dostawał Duo Cuni, ale niestety, drogo mnie to wychodziło i szukam czegoś tańszego.
królikom smakuje-to dobrze, ale czy jest dobry?

Offline alana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Kobieta
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 16, 2009, 15:28:16 pm »
nuna napisała, ze nie można znaleźć z czego dokładnie jest zrobiony ten granulat. Wiesz no...ten granulat nigdzie na forum polecany nie jest. Ja też swego czasu się nad nim zastanawiałam, ale w ostateczność zrezygnowałam. Pomyśl może nad Wildlife Premium...polecany przez SPK a cena podobna http://www.cuniland.pl/index.php?m=ass&s=1h7y4y38k3xz96v57cyi1sg29u4t1ibn&id_ass=91585.
Za Deli Nature 1 kg płacisz 6 zł, za 2 kg Wildlife ok 14 zł (w Cunilandzie.pl np). Różnica 1 zł na kilogramie a przynajmniej wiesz, że kupujesz granulat sprawdzony przez dużą liczbę forumowiczów (przeze mnie również).

Miyoshi

  • Gość
granulat Deli Nature
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 16, 2009, 16:22:19 pm »
Dzięki Alana za pomoc.
Rzeczywiście cenowo jest prawie taki sam jak Deli Nature, a sprawdzony :)

edit:na www.planeta-zoo.pl tez jest, a że jestem z Łodzi mogę sobie odebrać osobiście :)