Autor Wątek: choroba sieroca?  (Przeczytany 4777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« dnia: Grudzień 20, 2007, 10:04:29 am »
witam. Przyłapałam ostatnio Myszę na tym, że trzyma w pyszczku skrawek  materiału, jaki ma w swoim domku jako posłanie. Wyglądało to tak, jakby go ssała :hmmm  nie wiem czy zawsze tak robiła, ja zauważyłam to dopiero ostatnio. O co w tym wszystkim chodzi?
Pozdrawiam
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:19:48 pm »
Według mnie to moze ona gniazdo chce budowac, moze ma ruje, moja kroliczka tez tak miała, ale z sianem, pchała do pyszczka i trzymała, a potem przenosiła w miejsce ktore sobie wybrała...
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

naomi19

  • Gość
choroba sieroca?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2007, 16:41:00 pm »
Z tego co wiem, to ruja jest trudna do zaobserwowania nawet dla hodowców i trwa krótko. Raczej moga to by objawy ciąży urojonej. Jeśli by się to powtarzało i królik zacznie się męczyć, to może zostac tylko 1 wyjście... sterylka :(

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 30, 2007, 21:23:28 pm »
ciąża urojona? o tym kurcze nie pomyślałam :(  muszę się podszkolić w tym temacie.
Myszę adoptowałam stosunkowo niedawno, więc dopiero ją poznaję... ale zauważyłam, że wyjątkowo często wypina zadek w trakcie głaskania :/  obawiam się, że bardzo jej brakuje królewicza :( ech..trza uzbierać na sterylkę i kropka.

ale to dziwne, bo po Zającu nigdy nie widać rui :hmmm  nie wypina zadka ani nic w tym stylu, a mieszka z nami już prawie od roku. eh.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

naomi19

  • Gość
choroba sieroca?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 30, 2007, 21:30:22 pm »
Cytat: "Jadwinia"
trza uzbierać na sterylkę i kropka.

Spróbuj przeczekać sytuację. Może nie będzie sie to powtarzać? Może to tylko chwilowe?

Marcia157

  • Gość
choroba sieroca?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 05, 2008, 16:25:05 pm »
Cytat: "Karusia"
moja kroliczka tez tak miała, ale z sianem, pchała do pyszczka i trzymała, a potem przenosiła w miejsce ktore sobie wybrała...

Mój króliczek też tak robił;) Ale tylko jeden dzień a potem przestał  :lol  i wszystko jest OK  :lol

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2008, 16:25:15 pm »
zaraz, ale chyba gdyby miała ciążę urojoną, to :
a) jej gruczoły zaczęły by produkować mleko
b) robiłaby gniazdo, wyrywała sobie futerko z brzucha  ?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
choroba sieroca?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:45:53 pm »
do pdpkt. a) się nie zgodze.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2008, 19:18:12 pm »
Linka, podpunkt a) to wynik obserwacji mojego faceta - jego suczka dwa razy miała ciążę urojoną i...produkowała mleko... więc się tym zasugerowałam. Mysza w każdym razie nie wykazuje żadnych odchyleń. Póki co jest z nią wszystko ok.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
choroba sieroca?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2008, 19:35:24 pm »
Ale to pies a nie królik .
Więc takie "zjawisko" nie występuje u królików ;)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
choroba sieroca?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2008, 20:07:52 pm »
tak tak, załapałam :lol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
choroba sieroca?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2008, 20:46:38 pm »
dla tych wszystkich co mają problem z rują :P
U królików ruja (oestrus) występuje na przemian z okresem międzyrujowym (dioestrus) i oba trwają mniej więcej tyle samo. U króliczków trzymanych w dobrych warunkach (a takimi są warunki domowe) ruja występuje niemalże cały czas - znaczy mogłyby się rozmnażać non stop. Objawy rujowe prawie nie występują lub występują bardzo rzadko (właściwie tylko tyle że akceptują samca i dają się kryć, czasem jeszcze obrzęk warg sromowych). Owulacja jest spontaniczna co oznacza że dochodzi do niej w kilka godzin po kopulacji ... (bodźcem jest podrażnienie mechanoreceptorów pochwy)
Ciąża urojona również może występować. Nie wiem jak u miniaturek ale u hodowlanych pojawia się po nieskutecznym kryciu lub w sytuacji niedopuszczenia samca do samicy. W takim wypadku gruczoł mlekowy jest dość rozwinięty i może temu towarzyszyć sekrecja mleka oraz przygotowanie gniazda. CIĄŻA UROJONA MIJA SAMOISTNIE  :lol