Autor Wątek: Drapanie  (Przeczytany 4142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

chloe30

  • Gość
Drapanie
« dnia: Luty 06, 2008, 14:27:43 pm »
Na szczęście nie mnie, tylko podłoża wszelakiego rodzaju. Najbardziej upodobał sobie transportówke - w ciągu dwóch lat przedrapał dziure w plastiku!!  !!
Teraz nie może tam wchodzić, zbieramy sie do wymiany klatki, no a za dwa lata pewnie to samo :)
Kopie tez po podłodze i to z taka zacietościa jakby sie spodziewał, że cel jest tuż, tuż :D
To chyba ma związek z życiem królików na wolności prawda? Z kopaniem norek?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Drapanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2008, 15:02:42 pm »
hmm..a Leoś nie jest przypadkiem samiczką? :hmmm
moje dziewuchy oczywiście też kopią w czym się da, Zając to nawet drapie w drzwi-jak pies :diabelek
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

chloe30

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2008, 15:07:15 pm »
Cytat: "Jadwinia"
hmm..a Leoś nie jest przypadkiem samiczką


A no jest, w wątku ze zdjęciami go - przepraszam JĄ przejżeli :) A ja wiem to dawno, ale najpierw rok żyłam ze świadomościa że to samczyk i tak mi zostało  :oh:
A to samiczki tylko kopią? W jakim celu?

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
Drapanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2008, 15:25:33 pm »
tak mi się jakoś obiło o uszy, że samiczki mają taki odruch .. ponoć w naturze tylko króliczki zajmują się kopaniem nor :hmmm
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2008, 16:06:33 pm »
Samce też kopią - ale np. w sianie, trocinach.
Czy króliki w naturze kopią - tak, a jakiej płci są te kroliki ktore kopia - ktoś to musi zbadac :P

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
Drapanie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2008, 16:24:18 pm »
Ta mój Kulek to kopie we wszystkim. Wczoraj w nocy aż się obudziliśmy z mężem. Całe szczeście przestał bo małzonek się delikatnie wkurzył  :zdenerwowany  :bejzbol

chloe30

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2008, 16:34:32 pm »
Nocne budzenie było tradycją, zanim dostęp do transportówki nie został odcięty. Ale co z tego, jak wskakuje mi na brzuch kica po mnie i smyra wąskiami - zdaniem Leosia 4 rano to super pora na zabawy i łatwo sie nie da zbyć :)

adzia2223

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2008, 18:23:55 pm »
moja malutka kopie jak ją zabieram na działkę raz wykopała taką nore że nie mogłam jej tam znaleźć  :oh: ale wkoncu wyszla
z tego co słyszałam to samczyki tez kopią może minie z wiekiem ?

Cinnamon

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2008, 18:59:06 pm »
Ja właśnie też się zastanawia czy nie mam samiczki- drapie w płtkach, dywanie, łóżku... Wszędzie i bunkryje się w szufladzie pod łóżkiem- tam potrafi siedzieć do wieczora i dopiero wtedy szaleje...

Offline furley

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 94
Drapanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2008, 23:03:32 pm »
Czeremsia też drapie jak szalona ... no ale ona to 100000% samica

Offline marg1313

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
Drapanie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 07, 2008, 23:43:02 pm »
Mój Maniek (samiec) gdy latem biegał po działce to kopał takie dziury że szok ! Upodobał sobie mój malutki warzywnik , bo przeciez tam ziemia taka mięciutka. Trochę byłam zła , bo powykopywał marchewki i pietruszki ale... był taki szczęsliwy i zadowolony z siebie że nie mialam sumienia go powstrzymać. Skakał jak dziki i całe futerko miał brudne.  Potem  pod wisienką też wykopał mały dołek i wyglądał jak zdechły , bo położył sie w nim , przewrócił  na grzbiet i odpoczywał.  W domu raczej nie drapie , tylko troszkę swoje "posłanie" . To taki "materacyk"uszyty z dziecinnego śpiworka.  Acha.... przypomiało mi sie jeszcze. Mam w domu duży kwiat i wielkiej doniczce. Maniek wskoczył kiedyś do niej i w ciągu kilku sekund wywalił chyba z kilogram ziemi na podłogę ;-)  Jak go wygoniłam i zakryłam ziemię folią to ...wskoczył na wersalkę i nasikał na nią trochę.  No cóż - trafił mi się nicpoń z charakterkiem ;-)
“Ratując jedno zwierzę nie zmienisz świata, ale dla tego jednego zwierzaka zmieni się cały świat…”

Blondi

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2009, 18:12:29 pm »
Witam,
mam pytanie do forumowiczów - mój 3-miesięczny baranek ( samiec, stwierdzone przez weterynarza) czasami próbuje "wykopac" mi dziurę w dłoni/łokciu/nodze, a raz nawet w plecach, gdy siedziałam z nim na dywanie. Czasami jest to poprzedzone trącaniem nosem, ale nie w momentach, gdy akurat stoję mu na drodze.
Czy ktoś wie, jak mam interpretowac to zachowanie i jak na nie reagowac? Do tej pory robiłam głośne "a ła!" i zabierałam rękę, a Król odpuszczał, ale jesli ktoś mógłby mi wskazac, czy i jak można oduczyc go takich zachowań, ja i moje podrapane ręce będziemy wdzięczne ;)

Offline vocativus

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 101
Drapanie
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2009, 20:52:47 pm »
Jak królik trąca nosem to chce żebyś się nim zajęła. Ignorowanie go kończy się naogół zniszczeniami.

Aneczka

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 02, 2009, 09:46:31 am »
jeżeli Cię trąca, czy kopie w Tobie, to po prostu się odsuń, prawdopodobnie mu przeszkadzasz (jezeli to jest natarczywe), jeżeli nie chcesz ustępować królikowi, to odsuń jego.
Jeżeli to delikatne, to to po prostu chęć zwrócenia na siebie uwagi.

Każdy królik kopie, to instynkt, płeć nie ma tu żadnego znaczenia

Blondi

  • Gość
Drapanie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2009, 12:39:37 pm »
Dziękuję serdecznie :*

Offline rokiowca

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 734
  • Płeć: Kobieta
    • Mój blog
Drapanie
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 03, 2009, 20:50:01 pm »
moja Afra jak jest w moim pokoju puszczana to ma tam taki wiklinowy koszyk dla psa (ale moj pies sie do niego nie zmiesci) i jeszcze dalam jej tam jakas stara poduszke i ona ją rozkopuje a później prasuje :D a jak jest na dworze to sobie trawke wcina albo kopie ostatnio mojej babci wykopała kwiatek  :zdenerwowany  :bejzbol  ale babcia sięchyba nie dowiedziała jeszcze :D
Afrusia
  • 26.07.2013r. Przeżyła 6 lat. Ze mną tylko 4.Tęsknie kochanie.
kliknij