Autor Wątek: Nie chce granulatu  (Przeczytany 9972 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Martyna-Tina

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 176
    • http://www.republika.pl/kroliczek_kubus
Nie chce granulatu
« dnia: Luty 04, 2008, 12:54:16 pm »
Jak byl juz taki temat to przepraszam. Moj Kubus od poczatku nie chcial jesc granulatu. W sklepie byl karmiony mieszanka. Ma juz prawie rok, ale dalej nie moge przekonac go do jedzenia granulatu. Nic nie dalo mieszanie granulatu z mieszanka. Kubus i tak jedl tylko mieszanke. Wiec dalej je przez to mieszanke. Ale wiem ze ze nie powinien jej jesc. Probowalam dawac mu rozne granulaty, ale zadnych nie chcial. Czy w takim razie musze karmc go mieszanka?
Zapraszam do komentowania i głosowania na:
http://galeria.animalia.pl/Martyna-Tina

Offline nana

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Płeć: Kobieta
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2008, 17:51:49 pm »
A ile czasu trwalo to przestawianie z mieszanki na granulat?Może zbyt szybko liczyłaś na efekty,a na to niekiedy potrzeba trochę czasu i cierpliwości.Proponuje próbować dalej,stopniowo zmniejszając ilość mieszanki,a zwiększając granulatu i cierpliwości.Faktycznie na ten temat już pisano na forum więc radzę ci poprzeglądać posty w dziale dieta.Powodzenia  :icon_smile2

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2008, 17:43:51 pm »
Moja Ela też nie chce jeść granulatu. Po prostu wyjada wszystkie inne składniki karmy a granulat zostaje. Po za tym je normalnie warzywa.

esculap

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2008, 22:02:03 pm »
Ja robię tak. Żadnego mieszania (najwyżej jeden dzień). Jak królik ma wybór to wybierze lepsze= mieszankę. Jak ma siano to z głodu nie umrze. Przyznaję (tu padną gromy na moja biedną głowę), że od czasu do czasu dostają też mieszankę. Bo one ewidentnie nie lubią tego granulatu! No chyba że go mniej jedzą bo jest bardziej zapychający? Trzeba kontrolować wagę królika i dawac mu duzo siana!!!

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2008, 14:55:53 pm »
ja nie rozumiem po co zmuszać królika do jedzenia granulatu, skoro go nie lubi to niech je co chce byle oczywiscie pokarm był urozmaicony:) Moja Elcia dzisiaj ukradła z talerza mojemu synkowi gotowanego ziemniaczka i zjadła go:P Nie słyszałam aby króliki przepadały za ziemniakami;)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2008, 15:18:50 pm »
Cytat: "Nadirka"
niech je co chce


Nie zgodzę się z takim postulatem... Według niego moje króliny jadłyby tylko orzechy, suszone banany, siemię, czekoladki i koper...Wiadomo, że granulat mniej smaczny niż na przykład jabłuszko, niemniej jest to pokarm zbilansowany i nie szkodzi. A uwielbiane przez króliki przysmaki na dłuższą metę ze zdrowiem nic wspólnego nie mają... Z drugiej strony bez przesady - parę ziarenek "mieszankowych" raz na czas królika nie zabije, ale nie powinien to być pokarm podstawowy.
A tak poza wszystkim, gratuluję radości ze zjedzenia ziemniaczka - ja bym się tak cieszyć nie umiała.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

esculap

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2008, 15:33:51 pm »
Czy gotowany ziemniaczek był z tłuszczykiem?   :bejzbol

Nadirka - granulaty stosuje się (nie tylko w żywieniu królików), aby zwierzęciu dostarczyć wszystkich potrzebnych składników. Żeby żył długo i w zdrowiu. Bez odpowiedniej wiedzy z fizjologii odżywiania danego gatunku nie jesteśmy w stanie zapewnić naszym milusińskim prawidłowej diety.

Ja w dniach "mieszankowych" daję jedną płaską łyżkę na dobę. Orzechów, dropsów, czekolady w ogóle. Jako przysmaki daję suszki zuzali lub herbal pets.

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2008, 21:05:06 pm »
Nie był z tłuszczykiem, a posypany koperkiem i gotowany na parze z nie osolonej wody:] Nie daje Eli ziemniaków ale że ukradnie ziemniaka z talerza - tego się nie spodziewałam;) Złodziejka mała:)

Nie będę zmuszała do jedzenia granulatu mojego królisia tak samo nie bedę jej dawać słodyczy czy czegoś innego co mogłoby jej zaszkodzić.

Nuna

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 18, 2008, 09:03:25 am »
Jesli krolik dostaje duzo zieleniny i warzyw to nie musi jesc granulatu.

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 18, 2008, 17:20:53 pm »
mam ogródek z dużą ilością trawki, mleczu wszystko oczywiście z dala od drogi i nie pryskane:)

Arya

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2008, 16:10:11 pm »
Nadirka, z Twoich postów wynika , ze karmisz króla mieszanką zbóż z dodtakiem granulatu.W tym rozwiązaniu król na pewno nie będzie jadł granulatu ! Zmie na granulat baaardzo lubiany to Cuni Complete, mój uchol oddałby usyz za niego :))

Cytat: "Nuna"
Jesli krolik dostaje duzo zieleniny i warzyw to nie musi jesc granulatu.

Ale tego musi byc bardzo dużo.Gdzies jedna pełna foliówk azieleniny i warzyw, do tego jeszcze duuużo suszek...

Ad. ziemniaka, jest to produkt zakazany dla królika.

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 19, 2008, 19:36:16 pm »
Mój ma dużo zieleniny i warzyw;) a odnośnie ziemniaka - rozmawiałam z weterynarzem - powiedziała mi że od czasu do czasu mogę mu jakiegoś dać oczywiście nie z tłuszczem. Moja koleżanka z Wrocka też twierdzi, że jak miała swoją królice to weterynarz tak samo zezwalał na dawanie ugotowanego ziemniaka co jakiś czas.

Myślę więc że ja bedę raz w tygodniu dawać swojej jednego skoro tak bardzo jej zasmakował.

Arya

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 19, 2008, 20:01:23 pm »
Ja bym poleciła zmienić weta.

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2008, 21:14:17 pm »
ufam jej, nie mam powodów aby ją zmieniać :hmmm

Arya

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2008, 14:58:41 pm »
Samo to, że powiedziała o tych ziemniakach, że niby je wolno dawać.
Jak mi wet powiedział, że króliki ścierają zeby na kolbach, to wręcz ucieklam od niego
Cytuj
świeże ziemniaki, także gotowane łupinki, jest bogate w skrobię mogą powodować gazy, wzdęcia (nawet śmiertelne)
.
Cytat z uszatej, ziemniaki są tam w zakazanych.
A jak na wiadomo, uszata to królicza biblia.

Nuna

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 20, 2008, 17:40:30 pm »
W Niemczech zaleca sie podawanie gotowanych ziemniakow z platkami owsianymi rekonwalescentom i krolikom wychudzonym. Ziemniaki sa tuczace, ale nie zabojcze.

Nadirka

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 20, 2008, 18:25:40 pm »
Dwóch weterynarzy - nie znających się się nawzajem twierdzi, że ziemniaki w małych ilościach nie szkodzą króliką - zresztą moja koleżanka miała króliczkę i sama jej dawała i króliczka żyła długo i szczęśliwie bez nadwagi czy czegoś podobnego. Ufam swojemu weterynarzowi, zna się bardzo dobrze na wszystkich gryzoniach.

esculap

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 20, 2008, 19:48:56 pm »
Jak długo?

Arya

  • Gość
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 20, 2008, 20:03:53 pm »
Cytat: "Nadirka"
dobrze na wszystkich gryzoniach.

Bo w tym cały jest ambaras, że królik to nie gryzoń, tylko zajęczak.

Nuna, odrazu na penwo nie, ale jak będziemy je podawać nie jeden raz na całe życie, to moga być poważne kłopoty.

Offline weraw85

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 263
Nie chce granulatu
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2008, 20:53:42 pm »
Jak kupilam mojego krolaska to nic nie jadl... Nie chcial ani granulatu, ani mieszanki, ani nawet sianka... Okazalo sie, ze byl po prostu za maly... I wiecie co jadl? platki kukurydziane... tak mniej wiecej przez pierwsze 2 tygodnie to byl jego jedyny posilek... Pozniej go nauczylam jesc granulat i na dzien dzisiejszy na mieszanki w ogole nie patrzy;) Jak mu kiedys kupilam bo nic innego w sklepie nie bylo, a jedzonka zabraklo, to go nie ruszyl w ogole.. Z granulatow karmie go Alexem... Kiedys dostawal Duo Cuni i jak tylko go widzial to az mu 'uszy sie trzesly'... Ale przestawil sie na Alexa i jak ostatnio kupilam mu Cuni to zyje o sianku i wodzie... Na granulat nie chce w ogole patrzec:( a zaopatrzylam sie w 2kg granulatu... Teraz musze mu dokupic Alexa i jakos to wymieszac zeby chcial jesc.. ehh... wybredne stworzenie;)