Autor Wątek: cwaniak czy inteligent?? :)  (Przeczytany 13095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cinnamon

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:00:36 pm »
To mój króliś jak tylko uchylę rano wejście do zagrody to już go nie ma. Ale jest u nas krótko i pewnie dlatego go "energia rozpiera". Robi też takie śmieszne akrobacje- szczególnie wieczorem i w końcu pada zmęczony na środku i się wyleguje :) Słodziak. Też często mam problem z zachęceniem go do wskoczenia do zagródki... Bo on najchętniej wcale by tam nie siedział- tylko jeść i pić, ewentualnie siusiu...
Często sama wchodzę do zagródki i on wtedy podbiega do mnie bo chce sprawdzić co się dzieje "na jego terenie" i wtedy go zamykam, a niestety czasem muszę go po prostu delikatnie umieścić w "domku " sama... Na noc niestety go nie wypuszcze. Ale jak na początku miałam samą klatkę to szkoda mi go było bo w klatce wydawało mi sie, ze traci życie i czeka tylo na ranek... Taki jakiś biedny był... :( Ale jak mam zagródką to ma dużo miejsca i nawet czasem w niej robi różne podskoki :) Tylko boję się, zeby mi się nie nauczył górą wyskakiwać... Bo wtedy będzie problem.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:16:22 pm »
Cytat: "Linka"
Gdy chce uciec dla draki - z zaciekawieniem patrzy, niektóre króliki mają tak - przebiegną troche i kukają czy ich ktoś nadal goni.
Mój Kulek tak robi  :co_jest  :co_jest
I jeszcze wyskakuje ma mnie spod łóżka a potem ucieka i tak potrafi kilka razy.  :co_jest  :co_jest

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:18:22 pm »
witam
kolejna prosba (wiem nudny sie robie ale poki zescie sie nie znudzili to popytam :P) :
pisaliscie o "tunelu" z wikliny dla krolika, jakis zabawkach itp - tymczasem pochodzilem po kilku zoologicznych i najczestrza reakcja sprzedawcow bylo zdziwienie ze szukam "akcesoriow"  dla krolika :/
w jakims poscie na tym forum znalazlem mniej wiecej cos takiego "(..)krolik ma swoja galazke ale i tak obgryza rozne rzeczy(..)" (czy jakos tak) - jaka galazke?? mam mu uwalic drzewa z dworu i przytargac ?? :D
kolejna sprawa to zagroda. ok mam warunki ze moge mu smialo machnac powiedzmy teren ~1m x 3m tylko mam problem - nie wyrobie na zwirku wtedy :( wysypanie powierzchni 3 m^2 zwirkiem i wymienianie go nie byloby chyba najtanszym rozwiazaniem ?
jak pytalem na poczatku weta czy mam krolikowi zrobic tak ze wysypie tylko czesc klatki zeby tam sie zalatwial (gdzies wyczytalem ze tak sie da) to odpowiedzial ze lepiej nie bo jak sie zalatwi gdzieindziej to to nie wsiaknie i moze mu zaszkodzic. jakbym rozwiazal ten problem to wymyslilbym jaiks 1m plotek i bestia mialaby wiecej miejsca  <idea> chyba ze bedzie biegac po podlodze a dno z klatki bedzie robic za megakuwete <hmm> tylko jaki to ma sens jesli i tak ma otwarta klatke non stop i moze wychodzic? (z czego nie korzysta za bardzo za dnia - no moze pozbycie sie "gory" klatki czyli precikow by ja bardziej uszczesliwilo?)
wiec na koniec przejdzmy do sedna - mozecie podlinkowac jak wygladaja te wasze "gardzety" dla futrzakow i inne zagrody??. zrobcie jakies fotki i podajcie - bede wdzieczny - bede wiedzial do czego sie zabrac :)
jesli nie da rady tutaj to podam maila na ktory moznaby to wyslac

pozdrawiamy serdecznie gorzki & (leniwa narazie - obudzi sie jak zwykle ok 23 - zaczynam sie zastanawiac czy futrzaki to raczej nie nocne zwierzaki) gremlinka/bestia :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:40:01 pm »
ja swoim przyniosłam z działek gałązki czarnej porzeczki i jabłoni - bardzo im smakowały :lol
taka zagroda to super pomysł, na żwirek wystarczy kuweta - kocia albo taka narożna - króliki zazwyczaj same dbają o czystość i załatwiają się w jednym miejscu. jeżeli są z tym problemy, to trza zwierzakowi pokazać, zachęcić i nauczyć. na pewno załapie. na resztę zagrody można położyć dywanik, albo gumoleum (łatwiej posprzątać).
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:48:50 pm »
Cytat: "Jadwinia"
ja swoim przyniosłam z działek gałązki czarnej porzeczki i jabłoni - bardzo im smakowały :lol


powoli bo do mnei trzeba jak do dziecka bo o krolikach malo wiem (mam nadzieje ze sie to zmieni) bardzo im smakowaly = zjadly galezie?? czy poprostu sobie poobryzaly nie polykajac niczego ?
jak juz wczesniej wspomnialem dla mnie najwiekszym stresem jest to zeby czegos nieodpowiedniego nie przekasila i przykro mi to mowic ale nie jestem w stanie upilnowac w 100% fluffiego :( (poprostu sie nie da)
jesli o zagrode chodzi to jak juz do tego dojde pozostawie na reszcie wykladzine pcv - przynajmniej "krolicze sprawy" nie wsiakna i mozna je bezstresowo usunac - jak juz sie nauczy korzystac z kuwety to moze walne taka "sztuczna trawe" jak na jakies fotce z forum widzialem - zeby se tylko pazurkow nie polamla jak jej sie zacepi podczes "kopania nory"

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:58:12 pm »
A jak Ci zje taką plastikową sztuczną trawę?  :oh: Gałązki jedzą, nie tylko obgryzają. Gałązki im nie zaszkodzą. Poczytaj o żywieniu królików na www.uszata.com albo choćby na tym forum. Moje króliki uwielbiają wierzbę (gałązki i listki), ale jak kupiłam samą korę, to tylko Diego pogryza - Kluska się nie tknęła ani razu  :&gt;

Co do wyposażenia klatki/zagrody - też są informacje w innym dziale na forum  poszperaj troszkę :) Nie ma sensu całego wybiegu żwirkiem wysypywać, faktycznie jak pisze Jadwinia, kuweta powinna wystarczyć. Tylko spróbuj nauczyć królisia korzystania z niej - nie wszystkie wiedzą, że TAM trzeba  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:04:36 pm »
nie zapominaj, że dzikie zajęczaki są utrapieniem sadowników  - zimą mając kłopot ze zdobyciem pożywienia ogryzają korę z drzew owocowych. ja im przyniosłam takie cieniutkie gałązki i królewny je zjadły. dostają kilka co jakiś czas, zeby "nie zapomniały o swych dzikich korzeniach :lol " no i dla dobra ich uzębienia. jeżeli dobierzesz gałązki drzew jadalnych dla króli (jabłoń, brzoza, wierzba i porzeczka, tyle pamiętam) i umyjesz je przed podaniem (ja tak robię - w końcu nie wiadomo co i komu spod ogona wypadło na takie gałązki) to nic królewnie nie zaszkodzi. moje niestety gdy przyniosłam im takie grubsze niż palec gałązki, to się nimi nie interesowały.
przy wyborze wykładziny do zagródki uważałabym na tą "sztuczną trawę" ... byłoby źle, gdyby królik coś takiego podgryzał (nie wiadomo, co takiemu zwierzakowi do łba strzeli :oh: )
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:06:08 pm »
no przyznaje moze zle sie wyrazilem ale

Cytat: "Tygrysek"
6 ścianek 90 (wysokość) na 80 (szerokość), oczywiście wszystkie elementy są ruchome, więc można kojec dowolnie formować, ja mam taki prostokąt:

[img=http://img18.imageshack.us/img18/5966/sa7006821rv.th.jpg]


to mnie urzeklo wlasnie cos takiego chcialbym zrobic i wydawalo mi sie ze to na dole to "sztuczna trawa"
btw jak siostra to zobaczyla to stwierdzila ze juz zbiera kase bo "pusia" musi cos takiego miec - bleh jak mozna bestie tak nazywac ?? :D
jak tylko mam czas na siedzenie przed kompem to doksztalcam sie na forum ale juz zauwazylem sprzecznosc - jak poprzednio wspomnialem wet powiedzial zeby cala klatke wysypac zwirkiem a tymczasem znajduje tutaj inny sposob - zwirek tylko w kuwecie - klatka "gola" badz z jakims kocykiem  - mam nadzieje ze uda mi sie betie przestawic - od nastepnego "czyszczenia klatki" sprawdze

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:06:49 pm »
hehe, Bośniaczka mnie ubiegła :P

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:11 pm ]
fajna ta zagródka ze zdjęcia, ja bym z niej wyrzuciła : kolbę, tą sztuczną trawę i górę od klatki - kuwety. może straciłaby na atrakcyjności wizualnej, ale byłaby bardziej funkcjonalna no i bezpieczniejsza.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:15:55 pm »
Ależ nie podgryzie. Raczej nie będzie chciał do zagródki wejść, bo będzie go ta trawa denerwować.
Kilka zdjęć przesłałam na pw.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:20:07 pm »
nie wiem, nie testowałam :P  Wiem tylko, że Zając gdy miała do czynienia z dywanem, to go zjadała :oh:  a Mysza z kolei na łóżko wskakuje tylko wtedy, gdy leży na nim zielony koc, który z pasją gryzie i   morduje  :bejzbol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Purin

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:21:04 pm »
Łi!Wspomniano o mnie w poście  :jupi   A propos tego rozrabiania-KLON ZĄBKI,CZY JAK?! :hahaha

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:22 pm ]
A przy okazji-Jutro najprawdopodobniej dam zdjęcia szkód poząbkowych :D

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:22:31 pm »
ok dzieki wielkie poki co to "nie masz wiadomosci" poczekam az dojdzie :)

a'propos bestia zaprzyjaznila sie juz z rolka po papierze (rolce to sie chyba nie podoba) i mam fajny ubaw obserwujac jej wyczyny - animal planet wysiada  :)
coraz chetniej daje sie glaskac i lize mnie po nosie - mam nadzieje ze nie uzyje mojego nosa do stepienia zabkow:)

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:24:49 pm »
Jeszcze wgrywam zdjęcia ;)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:27 pm ]
wysłane
nie przestrasz się :P

Gina

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 10, 2008, 21:09:58 pm »
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)

Odnośnie zabawek. Mój kicajek bardzo lubi nietypowe kształty tekturowych zabawek. Wręcz uwielbia piłeczkę stworzoną z rolki po ręcznikach kuchennych (podpatrzyłam na innym forum :P ). Tniesz trzy paski z rolki i wkładasz jeden do drugiego zazębiając je. Tutaj masz zdjęcie
Ostatnio dostała malutki karton bez 2 bocznych ścian. Namiętnie go gryzie, przenosi, obraca z boku na bok lub przenosi w pyszczku. Wygląda przekomicznie :co_jest
Uwielbia kulę-smakulę. Potrafi się nią bawić nieprzerwanie prawie godz. Ma kilka rolek po ręcznikach i domek z kartonu. Od czasu do czasu zmieniam ich miejsce leżenia, co małą doprowadza do szału- od razu przylatuje i próbuje je ustawić na poprzednich miejscach :&gt;
Ależ się rozpisałam :P

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:42:53 am »
Cytat: "Gina"
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)


Witam
no to wreszcie bestia ma swoja piekna :)
tylko ze cos mi tu nie gra - imie Bestia do krolika bardziej pasuje (wiedzialem ze mam ja tak nazywac) oto dlaczego:
Wczoraj wieczorkiem jak zwykle - ja na tapczan pod kolderke ogladam tv na komputerze a krolik se hasa po pokoju. Pierwszy raz wskoczyl na tapczan - to sie ucieszylem ze sie oswoila wreszcie. pokicala - poobgryzala koldre i poduszke i zaczela mnie lizac po plecach. Kiedys mieszkalem z kotka przygarnieta z dworu - jak sie juz oswoila troche to lubila klasc sie na mnie - zwlaszcza jak lezalem patrac na tv bez koszulki - chyba jakas zboczona :P - miala pyszczek na wysokosci mojego nosa i bylo mmmrrrrrrrr. Mysle sobie jak krolica zrobi to samo to padne ze smiechu. Tylko ze ona zaczela mnie PODGRYZAC :/. Pisze podgryzac bo jakby mnie ugryzla tak jak traktuje wapno to nie mial bym sie za dobrze. ciezko bylo patrec na tv i sie nie ruszac zeby jej nie przestraszyc jak wasy + nos + zabki laskocza :D (no zabki to juz mniej laskocza ale nic to). z plecow przeniosla sie na przedramie i ramie. dobrze ze mam badania okresowe za miesiac a nie na dniach bo lekarz by sie dziwnie na moja reke popatrzyl :). Ludzie!! mam krolika wampira :) Prawdziwa Bestie!!
Jak juz udalo mi sie namowic ja do zeskoczenia i spokojnie poogladac tv nagle przestaje slyszec w sluchawkach - mam zestaw do skypa czyli 2 przewody - do mikrofonu i  sluchawek - bestia przegryzla ten w ktorym plynal prad i ktorego wlasnie uzywalem - uwalila mi sluchawki w czasie jak ogladalem tv - to juz byl szczyt wszystkiego - nie dosc ze wampir to jeszcze elektryk

Tak ze jest slodka - zgadzam sie ale jakbym przestal odwiedzac to forum tzn ze leze w domu z podgryziona szyja :D

pozdrawiamy

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:39:37 pm »
:hahaha
pozdrawiamy

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 7:00 pm ]
Cytat: "Gorzki"
Cytat: "Gina"
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)

 jakbym przestal odwiedzac to forum tzn ze leze w domu z podgryziona szyja :D

pozdrawiamy


... :wow
żyjesz? :hmmm  czy Bestia przegryzła Ci kabel od neta?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2008, 14:25:38 pm »
Jaka super klatka  :DD Szkoda, że miejsca na taką nie mam :(


Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2008, 00:28:34 am »
Witam
@ Jadwinia
zyje zyje tylko mialem trochu spraw z zalatwianiem nowej pracy i nie za bardzo bylo jak na forum zagladac a ze gg nieczesto uzywam to nie dostalem powiedaomien o odpowiedzi :)
Bestia dostala jakas taka drewniana zabawke do gryzienia specjalnie dla krolikow (cus takiego jak lezalo na ziemi na fotce tej zagrodki co mi sie podobala) ale narazie jej to odstawilem bo zamiast to podgryzac i tepic se zabki zaczala to .... jesc :P (niby pisalo ze drewienko specjalnie do krolikow + nietoksyczna farba ale kto ich tam wie)
poeksperymentowalem tez z woda czyli poidelko czy miska - przez jakis czas miala to i to - woda z poidelka prawie nie znikala natomiast z miski dosc szybko - wiec myslalem ze bardziej jej miska odpowiada - niestety pewnego razu jak miala manie kopania norki wywalila cala wode i zwirek sie rozpadl pod wplywem wilgoci w pyl. poza tym w misce non stop bylo jakies sianko - nie wiem czy woli mokre siano od suchego?? wiec odstawilem miske do czasu jak nie znajde naprawde czegos ciezkiego - jakis krysztal jak to juz bylo na forum opisane czy cos pdobnego, wtedy wroce do miski bo mam dziwne przeczucie ze bestii to lepiej odpowiada. co do zagrody jest juz mega plan i bedzie wykonany na wiosne chyba. narazie po pokuju nadal walaja sie stare sluchawki + 5 pozostalosci po rolkach z papieru toaletowego i jakies kartony - czasem zabawy futrzaka sa smieszne (btw coraz mniej tapety mam na wysokosci do ~50 cm)
teraz mam zamiar wprowadzic urozmaicenie w zywieniu - jablka + marchewki juz jadla sprawdze jak zareaguje na seler lub pietruszke oraz jakas zielenine tylko nie wiem jaka - kapusta?? salata??
dam znac jak poszlo dodanie nowych potraw
pozdrawiamy - "wampirzyca" + gorzki
EDIT
P.S aaa kabla od neta nie przegyzla ale kolejne sluchawki to i owszem :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2008, 06:09:48 am »
Gorzki, lubie czytac Twoje posty ;)
Kapusty ani sałaty się nie podaje. Masz spory wybór zieleniny. Nać pietruszki i marchwi, seler zwykły i naciowy, cykoria, wszelakie zioła świeze (bazylia, mieta)
Możesz sam posiać trawke i jak urośnie to ścinac i dawac Bestyjce.
Pozdrawiam :)