Autor Wątek: cwaniak czy inteligent?? :)  (Przeczytany 13094 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« dnia: Styczeń 07, 2008, 13:53:11 pm »
Witam
Na poczatku jako nowy uzytkownik chcialbym przywitac wszystkich serdecznie :)
ok a teraz krotki opis "problemu" a raczej mojej niewiedzy:
Krolika (a raczej chyba krolice - weterynarz sam jeszcze nie wiedzial) mam od sierpnia zeszlego roku. Zawitala do mnie w wieku 3-4 tyg (tzn ona tyle miala nie ja :)). Poczatek wiadomo - wizyta u weterynarza kilka pytan i po powrocie do domu bestia (okreslenie calkowicie pozytywne:) ) przez jakies 2 dni przyzwyczajala sie do klatki - nawiasem mowiac przekicanie calej klatki zajmowalo jej troche czasu. Potem zaczalem ja wypuszczac i wsio bylo ok. Teraz (nie wiem z jakiego powodu) zrobila sie bardziej odwazna/ciekawska czy jak to nazwac. Purin napisal posta ze po raz pierwszy ma ochote "zabic' swego kroliczka bo jakiestam szkody mu porobi. oczywiscie domyslam sie ze to zart :). otoz moja przegryzla mi juz 4 zestawy sluchawkowe (sluch + mik do skypa) i to raczej te nienajtansze :P a co gorsza mialem  pokoj siwezo po remoncie - mialem bo tapety do wys ok 30 cm juz prawie niemam:) odkad wlasnie zrobila sie starsza? bardzo lubi "tapetowac" i "gadac przez skypa". Ja krzywdy zwierzeciu bym nie zrobil (ok komary i muchy to wyjatek - tepie bezwzglednie) bo zwierzaki sa lepsze niz ludzie czasem i wychodze z zalozenia ze poprostu ja jej nie upilnowalem a nie ze to bylo zlosliwe. A teraz sedno sprawy: nauczyla?? sie ze jak obgryza mi tapete i uslyszy moj glos (nie krzycze poprostu powiem stanowczo "krolik" "gremlin" czy inaczej) to sie odwraca z wyrazem "ja?? ja nic nie robie" i za minute bawi sie tapeta dalej. gdy sie odezwe sytuacja sie powtarza. ale wystarczy ze rusze 4 litery sprzed kompa to futrzak w momencie jest w klatce - z ktorej wychodzi jak siade przed kompem. O co tu chodzi?? Boi sie mnei czy poprostu wie ze mam zamiar go do klatki wsadzic?. sa tez minusy tego zachowania - jak podchodze zeby go poglaskac to czasem ucieka - wtedy wykonuje "podchodzenie przez czolganie" i moge tulkac go do woli :))
Inna sprawa jak mam mu wytlumaczyc ze nie da sie norki w klatce wykopac?? zal czasem na niego patrzec jak syzyfowa prace wykonuje :)
Czasem gryzie prety w klatce i szarpie cala klatka (ale to chyba normalne?? - mniej normalne ze robi to ok 4 rano :/)
Czasem przy piciu szarpie poidelko do siebie zabkami - rowniez "srednio" ciche zachowanie :)
A czasami traktuje miseczke jak "Freezbie" - juz chcialem ja przykrecic do podlogi klatki :)
ogolnie pocieszna bestia ponoc baranek ale cos ma "dodatkowe" furerko przy ogonku, przy pyszczku i.... wlosy na glowie - mowie powaznie jak tylko sie doczytam jak fotke wsadzic to podam :)
ok troche to dlugie bylo ale jak ktos ma jakies pomysly o co mojemu futrzakowi chodzi to prosze o odpowiedz
pozdrawiam - gorzki

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2008, 15:38:13 pm »
Króliczek wchodzi w fazę dojrzewania  :/ Życzę dużo cierpliwości :)
Kabelki trzeba zabezpieczyć - było już trochę tematów na temat przegryzania i odstraszaczy różnych (użyj opcji "szukaj" w tej grupie przycisków, w której masz logowanie). Tapety - no cóż... być może króliczek się nudzi i wtedy może pomóc zapewnienie mu rozrywek, kartoników do gryzienia, kuli-smakuli itp., a być może kocha tapety i musisz się przyzwyczaić. U nas Diego zamienił ściany w powiewające strzępy  :oh: i na razie czekam, że może mu się znudzi.
Wytłumaczyć, że norki z klatki nie będzie się nie da. Może gniazdko sobie bidusia robi? Wrzuć jej sianka więcej, albo jakiś kocyk/ręczniczek i niech sobie kopie. Gryzie klatkę, bo chce wyjść, może za długo ją w niej zamykasz?  Poza tym niektóre króliczki są głośne i już: tupią, mamrotają, tłuką się wszystkim, wyrzucają wyposażenie z klatek... No i nic wtedy nie poradzisz, pozostaje tylko pokochać  :heart
Generalnie radziłabym poszperać po niniejszym forum (z pewnością się troszkę pocieszysz) i przede wszystkim spróbować przeczekać burzliwy czas. Chyba że mało poświecasz ucholkowi czasu albo siedzi długo sam i zamknięty - wtedy trzeba popracować z królisią. Życzę powodzenia i czekam na zdjęcia gremlinki, haha  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2008, 16:38:27 pm »
witam
dzieki za szybka odpowiedz :)
Co do poswiecania czasu staram sie jak moge niestety nie jest tego tyle ile bym chcial :/ praca, obowiazki :/
Jesli chodzi o gryzienie to zostwilem jej stare sluchwki na srodku pokoju - ewidentnie krolik "zbaranial" (no w koncu baranek :) ) i pewno myslal o co mi chodzi. Zostawialem jakies stare kartoniki itp - lubi szeleszcace jednorazowki ze sklepu tylko tutaj mam dylemat: czy gryzac jakies kartki,kartony,reklamowki, czy lak w poradzie jakies reczniczki nie zrobi sobe krzywdy?? chodzi mi o to ze moze polknac kawalek folii, materialu czy papieru i wtedy by juz moglo nie byc wesolo.
Klatke mam otwarta caly czas jak jestem w pokoju (wole nie zostawiac bestii wypuszczonej samej) jednakze czasami potrafi godzinami siedziec w klatce mimo otwartych drzwiczek. Mam klatke z drzwiczkami z przodui od gory - niestety te z przodu musialem zabezpieczyc przed otwarciem bo jak przychodzilem z pracy ok 3 rano (futrzak wyraznie mnie wital) to ok 5 mialem pobudke :P (drzwiczki jak to drzwiczki luzne sa i fajnie sie nimi szarpie :) ) ale od dawna sie przyswyczaila do kicania przez gore

nie bede zdjeciami zasmiecal forum wiec linki:
bestia!!
bestia


i gremlinka :)
gremlinka

dzieki za rady - pozdrawiam

EDIT
teraz zdjecie powinno byc nieco wieksze

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 07, 2008, 17:21:25 pm »
śliczniusia bestia;)

p.s. [wydaje mi się, że na pierwszym zdjęciu widzę wapienko - nie jest konieczne, a wręcz moze zaszkodzić Twojemu zajączkowi]
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 07, 2008, 17:34:38 pm »
hejka
bestia dziekuje za uznanie :)
tak to wpienko - miala po to zeby pazurki zdzierala - niestety ja jej nie obetne (sobie zastrzyki juz robilem ale zeby komus - rowniez zwierzakowi - cus zrobic to nie ja - wiem wiem ze to nie boli ale niech cos zle zrobie i bedzie bolec). ale wracajac do wapienka- przez jakis czas 1wszy miesiac nie interesowalo jej wogole potem mialem ucieche jak widzialem jak z nim "walczy" lapkami (cieszylem sie ze to wapienko a nie moja reka) czasem nawet podgryzala. jak sie skonczylo kupilem 2gie - niestety z innej firmy - nie wytrzymalo 20 minut - bestia rozszarpala je w drobny pyl :).
Futrzak znajomych za mlodu obgryzal narozniki scian z tynku - stwierdzilem ze lepiej bedzie jak moja bedzie miala swoja sciane niz ma moje upiekszac :)
BTWjak lezy z tylnymi lapkami "w bok" wyciagnieta na podlodze to juz "ciut ciut" wieksza sie zrobila niz na tym 1wszym zdjeciu, ale podsoki oraz "otrzasania" sie w powietrzu podczas skoku dalej jej zostaly - przezabawne toto jest :)

pozdrawiamy :)

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2008, 18:48:41 pm »
Z pazurkami mozesz do weta,teraz przy okazji szczepien :P (5 zl) do zabawy aby nie bylo pogryzionych tapet i scian,kabli daj ucholowi rolki po papierze toaletowym,kartony,wtedy nie spojrzy na tapety :diabelek
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2008, 18:49:43 pm »
Cytat: "Gorzki"
czy gryzac jakies kartki,kartony,reklamowki, czy lak w poradzie jakies reczniczki nie zrobi sobe krzywdy??


Zwykły szary karton bez nadruków nie zaszkodzi. Papier normalny do drukarki (nie lakierowany ani jakiś fotograficzny) też może być. Siatki, reklamówki i inne workopodobne produkty - broń boże! Nie wolno! [Ostatnio jak się Kluska rzuciła na suszki Zuzali, to oderwała kawał woreczka. Wpadłam prawie w panikę, bo już widzialam jakieś straszne rzeczy, które jej się po tym dzieją. Okazało się potem, że urwała, ale nie zjadła :>]. Kolorowe pisma i gazety mogą zaszkodzić - farby drukarskie mają składniki nienadające się do jedzenia. Moje królaski mają klatki wyłożone bawełnianymi kocykami, ręczniczkami, nie jedzą ich szczególnie namiętnie, czasem poskubią małe ręczniczki z ikei - i jest ok. A! Klucha uwielbia ręczniki papierowe (też bez nadruków) - przy sprzątaniu to się tak owcina i natarga, że potem już jej się chyba nie chce  :lol

Tyle mądrości, a teraz komplement: Widziałam zdjęcia  :lol Uszatek prześliczniusi - głaski od bośniaków  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:06:13 pm »
witam ponownie
nie spodziewalem sie tak szybkiego odzewu to ze takowy jest oznacza ze udalo mi sie wybrac dobre forum (chociaz czytajac posty sprzed 2 lat balem sie ze bedzie nieaktywne ale na szczescie znalazlem tez nowsze posty)

kurcze no - rozpieszczacie mi futrzaka a to jest BESTIA!! (jak widac na zdjeciach :P ) chodzi teraz cala w skowronkach i dziekuje za mile slowa :))
Ok to mi teraz nie pozostaje nic innego jak zdobycie kilku kartonow - sklecenie jakiegos pietrowego domku (oczywiscie bez kleju i ostrych spinaczy) powrzucanie do srodka ryzy kartek  z drukarki i fluffek bedzie w raju :))
zapomnialem dodac ze to co zrobil z moja koldra wprawiloby w oslupienie nawet mole (patrzylem wieczorem na tv a gremlin sie polozyl na wyciagniecie reki - no to ja se go glaskam po jakims czasie mnie zdziwilo co on taki spokojny i tylko "noskiem rusza". to nie byl nosek tylko pyszczek i mam dziure w koldrze - dosyc spora :) )jak sie domyslacie za to mu sie tez nie dostalo tylko powedrowal do klatki spac)
Co do obcinania pazurkow u weterynarza - jak juz jestem to zawsze biore "usluge kompleksowa" czyli wszystko co potrzebne - niestety nastepne szczepienie dopiero w kwietniu wiec mam nadzieje ze pazurki nie podrosna zabardzo :)
rolki po papierze - fajny pomysl. znajac futrzaka bedzie chcial sie do nich zmiescic - zawsze wchodzi tam gdzie jest najmniej miejsca. ale chetnie sprawdze jak mu sie to spodoba :)

ok jeszcze raz dziekuje(my) wszystkim za porady i mile slowa :)
pozdrawiamy

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2008, 19:52:15 pm »
swego czasu, gdy mój Zając przebywał pod chwilową opieką "teściowej" (mojej;) to kupiła ona Zającowi wapienko, bo zauważyła, że obgryzał ściany...efekt? wapienko swoją drogą Zając konsumował, ale ściany nie przestał obgryzać... :/ zagadką pozostaje po co. ale na pewno nie z niedoboru wapnia :bejzbol
Zając, Mysza i Jadwinia pozdrawiają nowego forumowicza i jego bestię :P
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 07, 2008, 20:44:53 pm »
Gorzki - króliki lubią różne zakamrki - są ciekawskie. Dlatego dobrym sposobem na np. zrobienienorki jest wlasnie uzycie kartonow lub "rury" z wikliny. Dużo gałązek do zbicia nudy - będziesz miec las w domu :P

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2008, 21:11:20 pm »
Hi
hehe las lasem, mi tam nie przeszkadza - bestii  pewno tez nie ale pewna rzecz mnie caly czas nurtuje- czy on czasem nie przekasi czegos czego nie powinien? Jak Bosniak napisala z tymi nylonami moze byc niefajnie - a moj lubi wszystko - ostatnio obgryzal maskotki od siostry - byly puchate to mu odpowiadaly. nie wiem czy czasem jakis wlosow nie powcinal (ale to juz bylo dawno a ujemnych skutkow (na cale szczescie) nie widac).
ja mu moge nawet las zrobic - czemu nie ale potem nie upilnuje zeby nie odgryzl (odgryzl to pol biedy gorzej jak polknie) czegos czego nie powinien.
A taka teoria: futrzaki to zwierzaki w koncu dzikie - maja instynkt- jak myslicie moze same wiedza co mozna jesc i  sa na tyle madre ze nie polkna czegos co mogloby im zaszkodzic ?? wiem ze to naciagane ale kto wie.
jak narazie to gremlin mnie gimnastykuje bo najlatwiej go przytulic/poglaskac bedac na jego poziomie czyli opad i podczolgiwanie sie - staram sie ruszac nosem tak szybko jak on - nie da sie :)
jesli chodzi o lubienie zakamarkow to po wejsciu za szafe (juz zabezpieczylem) atakowala reke ktora ja chciala wyciagnac (czyli moja:/) jakby w norze siedziala i mlodych bronila - juz wiem jak sie wtedy to wapno "czulo"

a i jeszcze cus takiego - jak juz napisalem ma chyba trochu wiecej futra niz powinna - na pyszczku z obu stron jakby jej ktos waty dolozyl :), na ekhm ten tego no przy ogonie :P (patrzac z tylu wyglada jakby 3 ogonki miala) niestety to przy ogonie nie jest zbyt ok - koltuni sie i siano sie w to wplatuje - a sprobujcie zlapac krolika nieco dluzej za tylne lapki lub w okolicy ogona - moj sie nie da :P . A teraz jeszcze zauwazylem takie "dodatkowe klebki futra" na grzbieci symetrycznie po bogu przy "poczatku" tylnych lap. wiem ze ciezko sie diomyslec o co chodzi ale jak tylko mi sie uda to machne fotke - tez nie jest to latwe bo nie chce jej flashem po oczach dawac a bez to ciezko :)
mam nadzieje ze to nie zadna zla oznaka takie futro - wydaje mi sie ze moze to byc mieszanka z angorka :)
Coraz wiecej pomyslow sie pojawia - dzieki za nie (a krolik nieswiadom niczego wlasnie se lezy i nie wie jaki plan mu szykuje :))
pozdrowionka :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2008, 21:24:55 pm »
Teoria o wybitnej mądrości wybitnie naciągana. Królas może coś szkodliwego przekąsić i na nic tu instynkt - Twoja w tym głowa, żeby tego nie zrobił. Faktycznie, zapomniałam o tunelu wiklinowym  :oh: Gapa ze mnie - moje mają, latają przez środek i wyjadają dziury. Tylko wiklina nie może być malowana ani lakierowana, tylko surowa/sparzona. Rosnące futro jako zła oznaka mnie ubawiło setnie  :P Masz jakiś kochany mix króliczy i tyle. Za długie futerko można podciąć, jeśli robią się nierozczesywalne kołtuny.
Kluseczka ma czasami luźne kupki, a futerko długawe, więc też jej podcięłam ogonek i tył skoków. Nie szło czasami tego wyczyścić  :/ zwierzak zalatywał mocno, a mycia nienawidzi. Teraz jest spokój.

Z innej beczki: jak możesz królika łapać za tylne łapki??   :bejzbol

Matko! Jak wypróbujesz te wszystkie doradzane metody, to królisiowi skrzydełka wyrosną  :hahaha Pozdrawiamy i czekamy na efekty wprowadzania ulepszeń  :bukiet
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 07, 2008, 22:54:43 pm »
ojoj zostalem zle zrozumiany /o\
nie chodzilo mi o to ze lapie go za tyle lapki i nie wiem - podciagam do gory??
jak napisalem w 1 wszym poscie w/g mnie zwierzaki sa lepsze niz ludzie i krzywdy bym im nie zrobil (wyjatek komary i muchy :P) i wiem ze to nie zabawki.
chodzilo mi o to ze jak sie futrzak ulozy do glaskania - wyciagnie sie to jest wtedy "duuuuzo" krolika :) i mozesz spokojnie go glaskac calego ale....o ile przednie lapki bez problemu (czasem ) o tyle jak chcesz dotknac tylnych (tudziez sprawdzic pazurki) lub jak chcesz poglaskac go po ogonie (teraz to juz przynajmniej ten ogon widac) to masz problem bo zaraz ucieka.
a co do mycia za ktorym Twoj nie przepada - jakiego mycia?? woda?!?! krolika woda traktujesz ?? :P
 moja to jakis czyscioch az do przesady - czysci sie co chwile a najzabawniej wyglada mycie pyszczka i uszu. jak czysci uszy to normalnie padam ze smiechu :D
pomysly beda wdrozone jednakze nie wszystko naraz powoli powoli ale skutecznie :)
pozdrawiamy

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 08, 2008, 08:19:37 am »
Cytat: "Gorzki"
a co do mycia za ktorym Twoj nie przepada - jakiego mycia??


No mycia, niestety. Kluska ma tylne łapki po jakimś porażeniu, nie są one całkowicie sprawne, więc nie może się sama domyć, bo się wywraca  :( I jak już taka posklejana była tymi kupskami, to woda, gąbka i mycie. Uwierz mi, czasem nic się z tym nie dało innego zrobić. Teraz ślicznie przystrzyżone, więc się tak nie zakleja potwornie  :jupi i mycie przestało być potrzebne. Kluska szczęśliwa, a ja jeszcze bardziej  :P
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Cinnamon

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 08, 2008, 10:32:48 am »
No ja też mam baranka z włosami- gratis przy odonku i na główce. Ale narazie nie ma jeszcze problemu. Ale porzedniego królisia musiałam myć na starość... Bo robił luźne kupki i weterynarz kazał- bo nie tylko pupka ale i nóżki nie wyglądały fajnie... A tak w ogóle to śliczny króliczek :)

A co do jedzenia wszystkiego to stanie na drodze- ja też troszkę boję, o mojego, bo bardzo lubi plastiki i husteczki... I czasem na prawdętrudno do upilnować... Nie da rady cały czas patrzeć co on właśnie zjada...

Cytat: "Gorzki"
mnie zwierzaki sa lepsze niz ludzie i krzywdy bym im nie zrobil



Zgadzam się z tym stwierdzeniem w 100%  :)

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 08, 2008, 16:01:14 pm »
Gorzki - masz fajny mix i trzeba tego "miksa" raz za czas przeczesać. Zacznij powoli przyzwyczajanie do głaskania - nie będziesz miał wiekszych klopotow z lapaniem.
Cytuj
maja instynkt- jak myslicie moze same wiedza co mozna jesc i sa na tyle madre ze nie polkna czegos co mogloby im zaszkodzic ??

Króliki dzikie nie są udomowione - mają silny instynkt, "wrodzony". Zaś nasze zajce są bardziej cywilizowane i spanione więc nie wiedzą jak się poruszać po lesie, co oznacza dany głos na łące, czy zjeść daną trawe itd.

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 09, 2008, 18:44:02 pm »
Witam ponownie
Ok to bestia narazie dostala "pozostalosc po papierze toaletowym" niestety nie dolaczylem instrukcji obslugi i za bardzo nie wie co z tym robic - ale nauczy sie :)
mam kolejne pytanka (wiem zameczam was ale wole sie zapytac tu niz u weterynarza :) ) :
jak poznajecie kiedy futrzak ucieka bo sie boi a kiedy bo che was "w konia zrobic". otoz gremlinka czasem jak podchodze to zwiewa ale nie wiem czy dlatego ze np - cos ja przestraszylo (za glosno wstalem, za szybko itp) czy zeby sie ze mnie ponabijac (pare razy bylo tak ze stala w jednym miejcu i jak podchodzilem kicala do innego to ja znow podchodze a ona myk dokladnie tam gdzie byla wczesniej - nie do klatki - i tak pare razy :D ) ubaw nieziemski :)
i kolejne pytanie: czasem sobie kica po pokoju "normalnie" a czasem wykonujac podczas kicania rozne "akrobacje" i inne "otrzasania sie", a najsmieszniej wyglada jak kica "odrzucajac" tylne lapki w tyl. potrafi sie zatrzymac i nagle podskoczyc w gore - otzasnac sie i sprintem w 2gi kat pokoju - niekoniecznie po prostej :) fajne to jest ale nie moge rozeznac czy sie przestraszyla czegos czy sie bawi. totalnie rozwalajacy jest "krolik na wczasach" czyli na srodku pokoju rozwalony z lapkami w bok tudziez rozkraczony jak zaba :D
pozdrawiamy

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 09, 2008, 18:55:31 pm »
gratualcje-opisane przez Ciebie akrobacje są sygnałem, że mała dobrze się u Ciebie czuje, że szczęście ją rozpiera :lol  jeżeli leży rozwalona to też sygnał, że czuje się bezpieczna i zrelaksowana. taki królik najbardziej cieszy oczy swego człowieczego przyjaciela, nie? nie wiem jaka może być frajda z trzymania królika w klatce całymi dniami :dobani
pozdrawiam
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:14:15 pm »
hej
Tylko ze ja mam klatke otwarta caly czas jak jestem w pokoju a krolica ... no coz czasem odrazu po otwarciu wyskakuje a czasem caly dzionek potrafi przelezec i wyskakuje dopiero jak ja sie klade :)) pozwalam jej jeszcze z godz pokicac ale potem niestety musze zamknac - wydaje mi sie ze poprostu ma swoje 'humory" i czasem nie chce jej sie wyskakiwac :) a zauwazylem jeszcze ze jak ma jakies wezsze przejscie (np miedzy klatka i sciana - specjalnie nie zostawiam tam za duzo miejsca <evil> to zamias kicac..."chodzi" to tez przezabawny widok  - krolik kroczacy :D :D
dzieki za odpowiedzi - moge byc spokojny ze futrzak nie ma sie zle  - co nie znaczy ze nie moze sie miec lepiej :) tylko musze go "przyuczyc" ze nie trzeba uciekac przed glaskaniem - powoli mi to wychodzi  - moze i naucze sie rozrozniac kiedy ucieka bo cos go przestraszylo a kiedy bo chce sie pobawic :)
pozdrawiamy :)
P.S.
a tu "krolik na wczasach" i probka jego umiejetnosci "tapetowania" :P (teraz widac jak duuuuzo krolika jest do glaskania :) )
"jestesmy na wczasach..."
:)

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 10, 2008, 15:59:39 pm »
Cytuj
czasem jak podchodze to zwiewa ale nie wiem czy dlatego ze np - cos ja przestraszylo (za glosno wstalem, za szybko itp) czy zeby sie ze mnie ponabijac (pare razy bylo tak ze stala w jednym miejcu i jak podchodzilem kicala do innego to ja znow podchodze a ona myk dokladnie tam gdzie byla wczesniej

Gdy chce uciec, bo się czegoś przestraszyła: "wytrzeszcz oczu", lekkie ugięcie się na skokach, łapy naprężone - gotowe do skoku, bezruch, nasłuchiwanie, nie daje się złapać (nawet gdy rękę masz już przed zlapaniem)
Gdy chce uciec dla draki - z zaciekawieniem patrzy, niektóre króliki mają tak - przebiegną troche i kukają czy ich ktoś nadal goni.

Cinnamon

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:00:36 pm »
To mój króliś jak tylko uchylę rano wejście do zagrody to już go nie ma. Ale jest u nas krótko i pewnie dlatego go "energia rozpiera". Robi też takie śmieszne akrobacje- szczególnie wieczorem i w końcu pada zmęczony na środku i się wyleguje :) Słodziak. Też często mam problem z zachęceniem go do wskoczenia do zagródki... Bo on najchętniej wcale by tam nie siedział- tylko jeść i pić, ewentualnie siusiu...
Często sama wchodzę do zagródki i on wtedy podbiega do mnie bo chce sprawdzić co się dzieje "na jego terenie" i wtedy go zamykam, a niestety czasem muszę go po prostu delikatnie umieścić w "domku " sama... Na noc niestety go nie wypuszcze. Ale jak na początku miałam samą klatkę to szkoda mi go było bo w klatce wydawało mi sie, ze traci życie i czeka tylo na ranek... Taki jakiś biedny był... :( Ale jak mam zagródką to ma dużo miejsca i nawet czasem w niej robi różne podskoki :) Tylko boję się, zeby mi się nie nauczył górą wyskakiwać... Bo wtedy będzie problem.

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:16:22 pm »
Cytat: "Linka"
Gdy chce uciec dla draki - z zaciekawieniem patrzy, niektóre króliki mają tak - przebiegną troche i kukają czy ich ktoś nadal goni.
Mój Kulek tak robi  :co_jest  :co_jest
I jeszcze wyskakuje ma mnie spod łóżka a potem ucieka i tak potrafi kilka razy.  :co_jest  :co_jest

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:18:22 pm »
witam
kolejna prosba (wiem nudny sie robie ale poki zescie sie nie znudzili to popytam :P) :
pisaliscie o "tunelu" z wikliny dla krolika, jakis zabawkach itp - tymczasem pochodzilem po kilku zoologicznych i najczestrza reakcja sprzedawcow bylo zdziwienie ze szukam "akcesoriow"  dla krolika :/
w jakims poscie na tym forum znalazlem mniej wiecej cos takiego "(..)krolik ma swoja galazke ale i tak obgryza rozne rzeczy(..)" (czy jakos tak) - jaka galazke?? mam mu uwalic drzewa z dworu i przytargac ?? :D
kolejna sprawa to zagroda. ok mam warunki ze moge mu smialo machnac powiedzmy teren ~1m x 3m tylko mam problem - nie wyrobie na zwirku wtedy :( wysypanie powierzchni 3 m^2 zwirkiem i wymienianie go nie byloby chyba najtanszym rozwiazaniem ?
jak pytalem na poczatku weta czy mam krolikowi zrobic tak ze wysypie tylko czesc klatki zeby tam sie zalatwial (gdzies wyczytalem ze tak sie da) to odpowiedzial ze lepiej nie bo jak sie zalatwi gdzieindziej to to nie wsiaknie i moze mu zaszkodzic. jakbym rozwiazal ten problem to wymyslilbym jaiks 1m plotek i bestia mialaby wiecej miejsca  <idea> chyba ze bedzie biegac po podlodze a dno z klatki bedzie robic za megakuwete <hmm> tylko jaki to ma sens jesli i tak ma otwarta klatke non stop i moze wychodzic? (z czego nie korzysta za bardzo za dnia - no moze pozbycie sie "gory" klatki czyli precikow by ja bardziej uszczesliwilo?)
wiec na koniec przejdzmy do sedna - mozecie podlinkowac jak wygladaja te wasze "gardzety" dla futrzakow i inne zagrody??. zrobcie jakies fotki i podajcie - bede wdzieczny - bede wiedzial do czego sie zabrac :)
jesli nie da rady tutaj to podam maila na ktory moznaby to wyslac

pozdrawiamy serdecznie gorzki & (leniwa narazie - obudzi sie jak zwykle ok 23 - zaczynam sie zastanawiac czy futrzaki to raczej nie nocne zwierzaki) gremlinka/bestia :)

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:40:01 pm »
ja swoim przyniosłam z działek gałązki czarnej porzeczki i jabłoni - bardzo im smakowały :lol
taka zagroda to super pomysł, na żwirek wystarczy kuweta - kocia albo taka narożna - króliki zazwyczaj same dbają o czystość i załatwiają się w jednym miejscu. jeżeli są z tym problemy, to trza zwierzakowi pokazać, zachęcić i nauczyć. na pewno załapie. na resztę zagrody można położyć dywanik, albo gumoleum (łatwiej posprzątać).
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:48:50 pm »
Cytat: "Jadwinia"
ja swoim przyniosłam z działek gałązki czarnej porzeczki i jabłoni - bardzo im smakowały :lol


powoli bo do mnei trzeba jak do dziecka bo o krolikach malo wiem (mam nadzieje ze sie to zmieni) bardzo im smakowaly = zjadly galezie?? czy poprostu sobie poobryzaly nie polykajac niczego ?
jak juz wczesniej wspomnialem dla mnie najwiekszym stresem jest to zeby czegos nieodpowiedniego nie przekasila i przykro mi to mowic ale nie jestem w stanie upilnowac w 100% fluffiego :( (poprostu sie nie da)
jesli o zagrode chodzi to jak juz do tego dojde pozostawie na reszcie wykladzine pcv - przynajmniej "krolicze sprawy" nie wsiakna i mozna je bezstresowo usunac - jak juz sie nauczy korzystac z kuwety to moze walne taka "sztuczna trawe" jak na jakies fotce z forum widzialem - zeby se tylko pazurkow nie polamla jak jej sie zacepi podczes "kopania nory"

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 10, 2008, 16:58:12 pm »
A jak Ci zje taką plastikową sztuczną trawę?  :oh: Gałązki jedzą, nie tylko obgryzają. Gałązki im nie zaszkodzą. Poczytaj o żywieniu królików na www.uszata.com albo choćby na tym forum. Moje króliki uwielbiają wierzbę (gałązki i listki), ale jak kupiłam samą korę, to tylko Diego pogryza - Kluska się nie tknęła ani razu  :&gt;

Co do wyposażenia klatki/zagrody - też są informacje w innym dziale na forum  poszperaj troszkę :) Nie ma sensu całego wybiegu żwirkiem wysypywać, faktycznie jak pisze Jadwinia, kuweta powinna wystarczyć. Tylko spróbuj nauczyć królisia korzystania z niej - nie wszystkie wiedzą, że TAM trzeba  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:04:36 pm »
nie zapominaj, że dzikie zajęczaki są utrapieniem sadowników  - zimą mając kłopot ze zdobyciem pożywienia ogryzają korę z drzew owocowych. ja im przyniosłam takie cieniutkie gałązki i królewny je zjadły. dostają kilka co jakiś czas, zeby "nie zapomniały o swych dzikich korzeniach :lol " no i dla dobra ich uzębienia. jeżeli dobierzesz gałązki drzew jadalnych dla króli (jabłoń, brzoza, wierzba i porzeczka, tyle pamiętam) i umyjesz je przed podaniem (ja tak robię - w końcu nie wiadomo co i komu spod ogona wypadło na takie gałązki) to nic królewnie nie zaszkodzi. moje niestety gdy przyniosłam im takie grubsze niż palec gałązki, to się nimi nie interesowały.
przy wyborze wykładziny do zagródki uważałabym na tą "sztuczną trawę" ... byłoby źle, gdyby królik coś takiego podgryzał (nie wiadomo, co takiemu zwierzakowi do łba strzeli :oh: )
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:06:08 pm »
no przyznaje moze zle sie wyrazilem ale

Cytat: "Tygrysek"
6 ścianek 90 (wysokość) na 80 (szerokość), oczywiście wszystkie elementy są ruchome, więc można kojec dowolnie formować, ja mam taki prostokąt:

[img=http://img18.imageshack.us/img18/5966/sa7006821rv.th.jpg]


to mnie urzeklo wlasnie cos takiego chcialbym zrobic i wydawalo mi sie ze to na dole to "sztuczna trawa"
btw jak siostra to zobaczyla to stwierdzila ze juz zbiera kase bo "pusia" musi cos takiego miec - bleh jak mozna bestie tak nazywac ?? :D
jak tylko mam czas na siedzenie przed kompem to doksztalcam sie na forum ale juz zauwazylem sprzecznosc - jak poprzednio wspomnialem wet powiedzial zeby cala klatke wysypac zwirkiem a tymczasem znajduje tutaj inny sposob - zwirek tylko w kuwecie - klatka "gola" badz z jakims kocykiem  - mam nadzieje ze uda mi sie betie przestawic - od nastepnego "czyszczenia klatki" sprawdze

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:06:49 pm »
hehe, Bośniaczka mnie ubiegła :P

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:11 pm ]
fajna ta zagródka ze zdjęcia, ja bym z niej wyrzuciła : kolbę, tą sztuczną trawę i górę od klatki - kuwety. może straciłaby na atrakcyjności wizualnej, ale byłaby bardziej funkcjonalna no i bezpieczniejsza.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:15:55 pm »
Ależ nie podgryzie. Raczej nie będzie chciał do zagródki wejść, bo będzie go ta trawa denerwować.
Kilka zdjęć przesłałam na pw.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:20:07 pm »
nie wiem, nie testowałam :P  Wiem tylko, że Zając gdy miała do czynienia z dywanem, to go zjadała :oh:  a Mysza z kolei na łóżko wskakuje tylko wtedy, gdy leży na nim zielony koc, który z pasją gryzie i   morduje  :bejzbol
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Purin

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:21:04 pm »
Łi!Wspomniano o mnie w poście  :jupi   A propos tego rozrabiania-KLON ZĄBKI,CZY JAK?! :hahaha

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:22 pm ]
A przy okazji-Jutro najprawdopodobniej dam zdjęcia szkód poząbkowych :D

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:22:31 pm »
ok dzieki wielkie poki co to "nie masz wiadomosci" poczekam az dojdzie :)

a'propos bestia zaprzyjaznila sie juz z rolka po papierze (rolce to sie chyba nie podoba) i mam fajny ubaw obserwujac jej wyczyny - animal planet wysiada  :)
coraz chetniej daje sie glaskac i lize mnie po nosie - mam nadzieje ze nie uzyje mojego nosa do stepienia zabkow:)

Linka

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 10, 2008, 17:24:49 pm »
Jeszcze wgrywam zdjęcia ;)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2008 5:27 pm ]
wysłane
nie przestrasz się :P

Gina

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 10, 2008, 21:09:58 pm »
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)

Odnośnie zabawek. Mój kicajek bardzo lubi nietypowe kształty tekturowych zabawek. Wręcz uwielbia piłeczkę stworzoną z rolki po ręcznikach kuchennych (podpatrzyłam na innym forum :P ). Tniesz trzy paski z rolki i wkładasz jeden do drugiego zazębiając je. Tutaj masz zdjęcie
Ostatnio dostała malutki karton bez 2 bocznych ścian. Namiętnie go gryzie, przenosi, obraca z boku na bok lub przenosi w pyszczku. Wygląda przekomicznie :co_jest
Uwielbia kulę-smakulę. Potrafi się nią bawić nieprzerwanie prawie godz. Ma kilka rolek po ręcznikach i domek z kartonu. Od czasu do czasu zmieniam ich miejsce leżenia, co małą doprowadza do szału- od razu przylatuje i próbuje je ustawić na poprzednich miejscach :&gt;
Ależ się rozpisałam :P

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 11, 2008, 11:42:53 am »
Cytat: "Gina"
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)


Witam
no to wreszcie bestia ma swoja piekna :)
tylko ze cos mi tu nie gra - imie Bestia do krolika bardziej pasuje (wiedzialem ze mam ja tak nazywac) oto dlaczego:
Wczoraj wieczorkiem jak zwykle - ja na tapczan pod kolderke ogladam tv na komputerze a krolik se hasa po pokoju. Pierwszy raz wskoczyl na tapczan - to sie ucieszylem ze sie oswoila wreszcie. pokicala - poobgryzala koldre i poduszke i zaczela mnie lizac po plecach. Kiedys mieszkalem z kotka przygarnieta z dworu - jak sie juz oswoila troche to lubila klasc sie na mnie - zwlaszcza jak lezalem patrac na tv bez koszulki - chyba jakas zboczona :P - miala pyszczek na wysokosci mojego nosa i bylo mmmrrrrrrrr. Mysle sobie jak krolica zrobi to samo to padne ze smiechu. Tylko ze ona zaczela mnie PODGRYZAC :/. Pisze podgryzac bo jakby mnie ugryzla tak jak traktuje wapno to nie mial bym sie za dobrze. ciezko bylo patrec na tv i sie nie ruszac zeby jej nie przestraszyc jak wasy + nos + zabki laskocza :D (no zabki to juz mniej laskocza ale nic to). z plecow przeniosla sie na przedramie i ramie. dobrze ze mam badania okresowe za miesiac a nie na dniach bo lekarz by sie dziwnie na moja reke popatrzyl :). Ludzie!! mam krolika wampira :) Prawdziwa Bestie!!
Jak juz udalo mi sie namowic ja do zeskoczenia i spokojnie poogladac tv nagle przestaje slyszec w sluchawkach - mam zestaw do skypa czyli 2 przewody - do mikrofonu i  sluchawek - bestia przegryzla ten w ktorym plynal prad i ktorego wlasnie uzywalem - uwalila mi sluchawki w czasie jak ogladalem tv - to juz byl szczyt wszystkiego - nie dosc ze wampir to jeszcze elektryk

Tak ze jest slodka - zgadzam sie ale jakbym przestal odwiedzac to forum tzn ze leze w domu z podgryziona szyja :D

pozdrawiamy

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2008, 12:39:37 pm »
:hahaha
pozdrawiamy

[ Dodano: Pon Sty 14, 2008 7:00 pm ]
Cytat: "Gorzki"
Cytat: "Gina"
Witaj Gorzki. Śliczną masz pannę ;)

 jakbym przestal odwiedzac to forum tzn ze leze w domu z podgryziona szyja :D

pozdrawiamy


... :wow
żyjesz? :hmmm  czy Bestia przegryzła Ci kabel od neta?
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Offline ppx

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1950
  • Płeć: Kobieta
    • KiG
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 18, 2008, 14:25:38 pm »
Jaka super klatka  :DD Szkoda, że miejsca na taką nie mam :(


Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2008, 00:28:34 am »
Witam
@ Jadwinia
zyje zyje tylko mialem trochu spraw z zalatwianiem nowej pracy i nie za bardzo bylo jak na forum zagladac a ze gg nieczesto uzywam to nie dostalem powiedaomien o odpowiedzi :)
Bestia dostala jakas taka drewniana zabawke do gryzienia specjalnie dla krolikow (cus takiego jak lezalo na ziemi na fotce tej zagrodki co mi sie podobala) ale narazie jej to odstawilem bo zamiast to podgryzac i tepic se zabki zaczala to .... jesc :P (niby pisalo ze drewienko specjalnie do krolikow + nietoksyczna farba ale kto ich tam wie)
poeksperymentowalem tez z woda czyli poidelko czy miska - przez jakis czas miala to i to - woda z poidelka prawie nie znikala natomiast z miski dosc szybko - wiec myslalem ze bardziej jej miska odpowiada - niestety pewnego razu jak miala manie kopania norki wywalila cala wode i zwirek sie rozpadl pod wplywem wilgoci w pyl. poza tym w misce non stop bylo jakies sianko - nie wiem czy woli mokre siano od suchego?? wiec odstawilem miske do czasu jak nie znajde naprawde czegos ciezkiego - jakis krysztal jak to juz bylo na forum opisane czy cos pdobnego, wtedy wroce do miski bo mam dziwne przeczucie ze bestii to lepiej odpowiada. co do zagrody jest juz mega plan i bedzie wykonany na wiosne chyba. narazie po pokuju nadal walaja sie stare sluchawki + 5 pozostalosci po rolkach z papieru toaletowego i jakies kartony - czasem zabawy futrzaka sa smieszne (btw coraz mniej tapety mam na wysokosci do ~50 cm)
teraz mam zamiar wprowadzic urozmaicenie w zywieniu - jablka + marchewki juz jadla sprawdze jak zareaguje na seler lub pietruszke oraz jakas zielenine tylko nie wiem jaka - kapusta?? salata??
dam znac jak poszlo dodanie nowych potraw
pozdrawiamy - "wampirzyca" + gorzki
EDIT
P.S aaa kabla od neta nie przegyzla ale kolejne sluchawki to i owszem :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2008, 06:09:48 am »
Gorzki, lubie czytac Twoje posty ;)
Kapusty ani sałaty się nie podaje. Masz spory wybór zieleniny. Nać pietruszki i marchwi, seler zwykły i naciowy, cykoria, wszelakie zioła świeze (bazylia, mieta)
Możesz sam posiać trawke i jak urośnie to ścinac i dawac Bestyjce.
Pozdrawiam :)

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2008, 10:39:03 am »
Witam
milo ze moge komus sprawic przyjemnosc swoja niewiedza (ironia ale pozytywna bez zlosliwosci :)) )
najwazniejsze ze najpierw pytam potem robie - krolik chyba tez tak woli zebym najpierw spytal a potem testowal :D
gdzies na forum znalazem takiego linka
zuzala
i doczytalem ze sa niedaleko mnie - trzeba sie bedzie na wycieczke wybrac i pokupic conieco futrzakowi, niestety RL ma swe prawa i czasem tego czasu brakuje (oj ale zdanie :P )
pozdrawiamy i do "uslyszenia" :)

Offline mika2680

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4433
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 26, 2008, 13:46:19 pm »
Gorzki, tak suszki jak najbadziej.  :lol

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2008, 20:55:32 pm »
Witam(y)
Dawno tu nie pisalem ale czas to jest cos czego mi obecnie najbardziej brakuje :/
Ale jak juz gotrochu wygospodarowalem to skrobne co tam u nas slychac - a co!! :)
Koncepcja ogrodzenia z plotkow upadla ale obecna raczej jest dla Bestii lepsza: zakupilem kilka plyt plexiglasowych w OBI (143x56cm) i przykrecilem je do sciany (oczywiscie tuz przy podlodze - nie jest to moze najladniejszy projekt designerski ale sie sprawdza).tym sposobem mam chronione tapety na calej dlugosci pokoju i krolik nie bardzo moze je podgryzac. na poczatku byl trochu zdziwiony i drapal ale teraz sie przyzwyczail i nawet mu sie to podoba bo...teraz jest wypuszczony non stop (o ile jest ktos w pokoju) i nie "krzycze" na niego ze obgryza tapete). jak mowie klatka jest caly czas otwarta i futrzak se hasa ale pojawil sie inny problem - cos mu "odbilo" i za bardzo nie moge chodzic po pokoju bo jak ide to robi mi "osemki" miedzy nogami (trochu to stresujace jak ide z goraca kawa:/) nie wiem o co mu chodzi - czasem nawet jak siedze przy biurku to daje "osemki" naookolo krzesla i wtedy jak wstane to oczywiscie naokolo mych nog :P
Zmienilem mu tez diete - zadnych zbozowych czy innych takich - 2xdziennie granulat + suszone ziola(jesli chodzi o ziola to tak mu zasmakowaly ze zzera je az mu sie uszy trzesa :D )
granulatu nie rusza - zje dopiero jak zglodnieje :). oczywiscie w ciagu dnia jakas marchewka i jablko tez sie zdarzaja. oprocz tego znalazlem jakas kore brzozy to tez mu daje - nie wiem jednak czy spelnia swe zadanie tepienia zebow czy poprostu ja gdzies zakopuje pod sianem/zwirkiem
wiec Bestia jest raczej zadowolona z obecnego "zakwaterowania" jak i diety (tak mi sie przynajmniej wydaje)
pozdrawiamy serdeczie :))

Offline aga.s

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1079
  • Płeć: Kobieta
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2008, 21:30:00 pm »
Świetny pomysł z tymi płytami miałeś, fakt uszaty ma teraz raj a pan zdrowsze gardło. Niestety u mojej nie przejdzie, bo musiałabym cała, calusieńką chate obudować. Ale kto wie może zamiast regipsów? :&gt;  Gorzki, te ósemki to z radości i uciechy. Musi być bardzo szczęśliwy. Moja tak bryka jak rano sprzątamy a jeszcze nie daj boże próbuje naprawiać poszkudowane obiekty po księżniczce to wtedy hasa z uciechy aż jej sie dupsko zawija w podskokach do góry :P
A tak apropo Bytomia, to jestesmy prawie krajanami, bo maja kochana Babcia juz teraz śp. i mój tata to właśnie z Bytomia, z Katowickiej!!!

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2008, 21:49:09 pm »
Hehe
Szczecin-Bytom 668 km (w/g google earth) niby tak daleko a jaki ten swiat maly :)
co do plexi zamiast regipsow - nie musi byc zamiast (u mnie wyglada to tak) plyty ale sa rowniez przezroczyste - ja wybralem takie ze wzgledu na kolor podlogogi i scian i dlatego ze juz mam tapete poobgryzana a narazie nie amm czasu na remont - przynajmniej troche zaslaniaja :)
a przy okazji na fotce widac jak wyglada podloga jak Bestia (ktorys juz kolejny raz) sparwdza czy da sie wykopac tunel pod klatka :)
mysle ze przezroczyste plyty nie bylyby az takie zle jedyne co jest "ciut" niemile to cena - jedna plyta (w rtym wypadku jakies 143 cm ) to blisko 40 pln wiec do osloniecia calego domu trochu by to wynioslo. mi na szczescie starczyly 3 (reszta scian oslonieta meblami) a to wolne miejsce za klatka narazie niech sobie bedzie - chyba ze fluffy wpadnie na pomysl (a wczesniej czy pozniej napewno wpadnie) ze przeciez mozna wkicac na klatke i zajadac sie tapeta :)
pozdrowionka

manatasia

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 03, 2008, 09:50:14 am »
Ja mojemu królisiowi daję takie wiklinowe kulki (to chyba nawet nie wiklina a gałązki takie giętkie). Pierwsza kulka była dość mała, królinek zabierał się do niej długo. Wpierw skubnął. Potem rozwalił całą. Dałam mu większą i rozwalił ją jeszcze wcześniej xD Właśnie myślę nad kupnem takieg tuenlu wiklinowego, ale on to zeżre. Ma kartony, ma rolki od papieru i nie chce tego gryźć! Tylko te kulki mu się podobją. Zrobiłam mu z kartonu po butach takie a'la norki i zamiast wchodzić do nich, to ten królik na nie wskakuje xD Ja już nie wiem czym by tego królika jeszcze zająć... Kupiłam teraz na allegro wiklinowy transporter, ale boję się, że jego też zeżre! :( Królika trzeba jakoś zająć, ale mnie się już pomysły wyczerpują :(

Nuna

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2008, 10:10:20 am »
Moje maja taki zwykly tunel kupiony w zoologiku, poza tym swietna jest kula smakula, mozesz wsypac tam np. granulat i dac krolikowi, bedzie ja toczyl, rzucal, biegal za nia, a w nagrode wypada przysmak :)

Gorzki

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2008, 13:58:18 pm »
Witam
@Nuna hmm moze i kula smakula jest ok pod warunkiem ze futrzak wie co z nia robic mojemu musze jakas instrukcje chyba narysowac bo od jakiegos miesiaca kula lezy sobie nietoczona przez Bestie i nie wazne czy w srodku jest granulat - suszone owoce czy ziola (za ktorymi nawiasem mowiac przepada) - kula pozostaje nietknieta :)
pozdrawiamy :)

Gina

  • Gość
cwaniak czy inteligent?? :)
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2008, 17:39:05 pm »
Gorzki a pokazywałeś kicajkowi, że z kuli wypadają smakołyki?

Połóż przy kuli kawałek jedzenia, potem ją popchnij tak by coś z niej wypadło i królik powinien załapać. Rudzik załapała i ma niezłą frajdę od czasu do czasu (jak pani się przypomni by coś do niej wrzucić :P )