Autor Wątek: Poidełko- to be or not to be?  (Przeczytany 3329 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sundar

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« dnia: Grudzień 10, 2007, 19:42:35 pm »
Hej Kochani :)

Przywiozłam moją małą śliczną Funie do domu 3 tygodnie temu. Była bardzo wystraszona nowym miejscem, nowym domem. Wstawiłam jej do klatki miskę z jedzeniem i przykręciłam poidełko, ale pomyślałam, że skoro u hodowcy poznała tylko miseczkę z wodą to wstawię na wszelki wypadek- żeby mieć pewność, że to maleństwo nie będzie spragnione. Od tamtego czasu nie zauważyłam ani razu, żeby korzystała z poidełka. Owszem- kilka razy je obwąchała, kapnęło jej na nos, prychnęła i uciekła. Pije tylko z miseczki.
No i tu moje pytanie: dać sobie spokój z tym poidełkiem czy przyzwyczajać mimo wszystko, a jeśli tak to jak? Mam jej po prostu zabrać miskę z wodą z klatki? Skoro nie zauważyłam, żeby cokolwiek ubywało z poidełka, to skąd będę wiedzieć, że zacznie pić, jak nie bedzie miski.

I proszę nie pisać "podobny temat już był" lub czegoś podobnego- może ja nie znalazłam, a może wolałam opisać swój indywidualny problem. Proszę o odpowiedź jedynie życzliwych i pomocnych fanów małych futrzaków ;-)))

anka1388

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2007, 19:59:23 pm »
a czemu chcesz ja zminiac na poidelko?
jesli wylewa niechcacy ta wode z miski, to proponuje dawac ja w takijsc ciezszej... :)

Nie zabieraj jej miski z woda, jesli nie umie pic z poidelka... poniewaz przez to moze sie odwodnic, jesli nie bedzie wiedziec ze z poidelka sie pije...

Ja na Twoim miejscu bym zostawila ta miseczke z woda  :)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2007, 20:20:08 pm »
Dołączam się do głosu przedmówczyni :) U nas królinka nie umie pić z poidełka, a świniak z miseczki. Mają więc jedno i drugie. Wokół miseczki jest wiecznie powódź,  :>  ale to nie przeszkadza. Faktycznie wodę z miseczki trzeba wymieniać bardzo często, czasami jest tam dosłownie wszystko  :oh: ale to taki urok :) Nie mam pojęcia, jak nauczyć króliczka picia z poidełka, jeśli on nie chce  :diabelek Nie zabierałabym miski w żadnym wypadku.
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

anka1388

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2007, 21:06:21 pm »
walsciwie teraz zauwazylam ze temat jest w dzile dieta, a moim zdaniem powinien byc w dziale akcesoria...;p

Znalazlam cos takiego: http://forum.kroliki.net/viewtopic.php?t=3399
Poczytaj tam sobie, moze takie poidlo-miseczka by Twojemu krolikowi odpowiadalo ?:)

Linka

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 11, 2007, 15:43:41 pm »
Jak nie nauczysz królika picia z poidła...?
Proste. Nie dawać mu wody, pokazywać, że "tuuuu" się leje. Działa na pewno.
Poza tym są poidło-miseczki które w którymś temacie były pokazane :)

Marcia157

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 11, 2007, 17:32:16 pm »
Nie szkodzi ,że króliczek nie chce pić z poidełka.. przeciez z miseczki też może pić..Nie przejumuj sie tym tak bardzo... jeszcze się nauczy  :przytul

gosiaw

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2007, 23:08:17 pm »
Moja królisia nigdy nie nauczyła się pic z poidełka, po prostu nie umie. Miseczkę przewracała więc kupiłam jej taką zawieszaną. I jest ok. Te poidełka z miseczką w jednym to też fajne rozwiązanie. Jeśli królik nie chce pic z poidła to nie zmuszaj go. bo czasem prędzej się odwodni niż zacznie z tego pic

Offline blordy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK
  • ****
  • Wiadomości: 55
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2008, 19:57:35 pm »
ja nie miałam problemów z poidełkiem, królik sam instynktownie wyczuł skąd leci woda ;) A co do miseczki mam wątpliwości, bo keidy np. mnie nie ma pzrez cały dzień w domu, to nie mam możliwości częstej podmiany wody, więc mam wątpliwości, czy uszatek utrzymał by ją w czystości.

farbenka

  • Gość
Poidełko- to be or not to be?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2008, 11:07:39 am »
Ja mojej Psocie właśnie zamieniłam miseczkę na poidełko z tego względu, że zmiana wody w miseczce była bardzo uciążliwa - ciągle coś tam wrzucała:/ Żeby jej wytłumaczyć, skąd leci woda, gdy siedziałą w kaltce trochę wylewałam jej wody naciskając zbiorniczek i gdy widziałam, że się męczy bo nie wie jak to działa to pomagałam jej w ten sam sposób. Właściwie weszłam na forum po to, żeby sprawdzić jak nauczyć ją picia z poidełka ale właśnie zauważyłam że mała "obcykała" już sposób na nie  :jupi zawsze wierzyłam, że to mądra dziewczynka hehehe :DD