Autor Wątek: Zachowanie dwóch samic  (Przeczytany 2668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Zachowanie dwóch samic
« dnia: Marzec 25, 2010, 13:54:16 pm »
Witam,
nie wiem czy takiego wątku już nie było ale nie znalazłam bynajmniej.
Mam ok 6-7 miesięczną królicę jeszcze przed sterylizacją i uszaka ok. 4-5 miesięcznego, podobno to samiczka wg weta i co sama kilkakrotnie sprawdzałam - szczególnie od wczoraj - jajek nie czuje, ani nic co by wskazywało że to jednak facet. Nic, oprócz dziwnego zachowania, bo otóż ta mała kula rzuciła się wczoraj na starszą z jednoznacznymi zamiarami. Od tego momentu zbaraniałam co się dzieje.
Czy tak może zachowywać się samica i to w tym wieku??

Pozdrawiam

P.S. Dodam że od wczoraj siedzą rozdzielone w razie "w", teraz pod stałą kontrola puściłam je obie (czy ich oboje) i spokój..

nuka

  • Gość
Zachowanie dwóch samic
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2010, 14:25:36 pm »
Cytat: "kotekkk77"
mała kula rzuciła się wczoraj na starszą z jednoznacznymi zamiarami.
to możliwe, samiczki też tak robią. Szczególnie jak dojrzewają a jak widzę, u Was tak właśnie sie dzieje.

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Zachowanie dwóch samic
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2010, 14:46:38 pm »
możliwe, niby to Truśka jest starsza a nie zdradza się jeszcze z jakimikolwiek objawami dorastania... pokręcone te moje uszyska  :oh:

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
Zachowanie dwóch samic
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2010, 15:31:03 pm »
obskakiwanie i odruchy kopulacyjne nie sa zamiarami jednoznacznymi - jest to rowniez gest dominowania.
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

black_butterfly

  • Gość
Zachowanie dwóch samic
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2010, 15:50:17 pm »
Ja mam dwie samiczki i tez nam sie tak działo przed sterylizacją. Mala skakala na Pluszaczka przy poznawaniu sie pokazując "kto tu rzadzi" po czym to się skończyło. Plusz natomiast skakała na Małą jak osiągnela chyba troszke ponad rok, a może rok nie wiem dokładnie ale po sterylizacji wszystko sie skończyło i mamy spokój. To są poprostu takie rujki. Też się martwiłam i sprawdziałam po 3 razy dziennie czy to napewno dziewczynki, ale nie ma się czym martwić no tylko to że się przy tym męczą więc warto wysterylizować:)

Offline kotekkk77

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Kobieta
Zachowanie dwóch samic
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2010, 16:44:59 pm »
Z Truśką jestem umówiona na po świętach na sterylke, a STrusia jeszcze za młoda.