Autor Wątek: moj krolas  (Przeczytany 4975 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kirkuska

  • Gość
moj krolas
« dnia: Listopad 30, 2007, 10:23:50 am »
Witam wszystklich
Jak czytam wiekszosc posotow dotyczacych waszych kroliczkow to wam bardzo zazdroszcze.Wasze kroliczki lubia sie bawic a to pilka a to jakimis katronami a to pluszakami a moj niestety niczym nie lubi sie bawic.Ma 3 miesiace u mnie jest od miesiaca i wogole niczym sie nie bawi!!:( wogole wydaje mi sie ze jak na 3 miesiecznego kroliczka bardzo malo bryka.Rano troche poskacze i poznym popoludniem troche ale tak okolo 5 minut.Czy to normalne ze jest tak malo aktywny jak na swoj wiek?? co powinnam mu w takim razie dawac do zabawy aby sie nie nudzil??Pzodrawiam i czekam na wasze opinie.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
moj krolas
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2007, 10:57:42 am »
A jaka jest dieta twojego uchola?
przypuszczam,ze nie prawidlowo go zywiesz i jest zbyt kaloryczna,wiec ucholowi sie nic nie chce,napisz co i w jakich il podajesz
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kirkuska

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2007, 11:09:05 am »
Reniaw rano daje mu dwie lyzki stolowe granulatu Dako-art i porcje suszonego mlecza,suszonej pokrzywy i suszona czarna porzeczke.Popoludniu dostaje porcje swierzych warzyw i zieleninke a na wieczor tez 2 lyzki stolowe granulatu.Pozdrawiam.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
moj krolas
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2007, 11:36:34 am »
dakoart nie jest dobrym granulatem z kilku powodow i jesli juz to moglby byc stos. ale u malych krolikow ze wzg na swoj sklad,m.in. duza il tluszczu i chyba bialka,nie pamietam dokl.
moze warzyw podajesz za duzo i owocow?!podawaj tylko czastki(doslownie), np marchewki ok.1-2 cm(plasterek),tak samo z owocami i nie wszystko na raz
jak najwiecej SIANA i bedzie Ok,zrobi sie zywszy :P
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

kirkuska

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2007, 12:07:10 pm »
Dziekuje ci bardzo.Chyba rzeczywiscie za duzo mu tych warzyw podaje.Ogranicze ich ilosc.Zobaczymy czy zrobi sie zywszy.Moze on juz ma taki charakter?? nie wiem sprobuje i zobaczymy.

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2007, 13:19:37 pm »
No to musisz zmienić mu nieco diete :)
Dako-art zmien na np. Burgessa, Duo Cuni albo Alexa. 24/24 w klatce musi być siano.Granulat ogranicz do max. 3 łyżek skoro dostaje już sporo mokrego.Jka najwięcej zieleniny - warzywa tylko jako przysmak i będzie ok. Poztaym w złych porach go dajesz na wybieg wg. mnie. Mój rano i w ciągu dnia tylko leży na półce, za to tak od około godziny 19:00 do zamknięcia czyli 21:00 bryka jak oszalały.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
moj krolas
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2007, 23:13:21 pm »
u mnie jest problem-mam dwie panny, które się leją :( .. no i Mysza ma gorzej, bo biega w dzień,a raczej ma otwartą klatkę..też nie zawsze korzysta z tej wolności. akurat gdy się ożywia, to my kładziemy się spać i trza Zająca wypuścić. ale podejrzewam, że królik dostosowuje się do pory, w której ma szansę się wybiegać i korzysta z wolności w takim stopniu, na jaki ma ochotę.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2007, 14:25:01 pm »
Rzadko się zdarza, by 2 króle bez sterylizacji/kastracji sę polubiły.Jesli chcesz by żyły w zgodzie panny to je wysterylizuj.Znajdź dobrego weta i zrób to, unikniesz też na przyszłość ewentualnych wodomaciczy i ropomaciczy.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
moj krolas
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2007, 20:29:07 pm »
no,  na to się zanosi :hmmm ... póki co brak mi funduszy, bo to jednak 2xpoważny zabieg :/
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2007, 21:12:40 pm »
No rozumie,.Sterylizacja to jakieś 200 zł , u ciebie x 2.
Gdzieś już pisałam, ze ktoś tu polecał dr.Barana, mogłabyś się jego wypytac co i jak, i u niego spróbować.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
moj krolas
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2007, 22:40:06 pm »
zbliża się pora szczepień, więc dzięki za namiary.
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 11, 2007, 12:59:41 pm »
No tak dokladniej to jest to w lecznicy Arka (?) na ul.Chłopskiej ( nr. nie pamietam)

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
moj krolas
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2007, 13:52:49 pm »
Arka jest na ul. Chłopskiej 2A. To jest bliziutko Wielickiej - jadąc tramwajem/autobusem trzeba wysiąść na przystanku "Bieżanowska". Nie będę opisywać dokładnie - na każdej mapie naprawdę łatwo znaleźć i trafić. Numer do Arki to 658 83 65. Pana Barana polecam serdecznie  :*
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2007, 17:34:28 pm »
Ja do szczepień itd. chcę się przerzucic na dr. Diarre, ale na cos poważniejszego ( odpukać ! ) to bym jechała do Arki.

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
moj krolas
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:06:18 pm »
Bieżanowska to jednak spory kawałek :/  mam tylko jeden transporter, więc byłby problem z zabraniem obu Pań jednocześnie.
A czy ktoś może wyrazić opinię nt. dra Wandasa z lecznicy na Wawrzyńca? bo nie wiem czy on jest króliczym specem..
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Arya

  • Gość
moj krolas
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 11, 2007, 20:38:35 pm »
Na innym forum króliczym polecała go jedna dziewczyna.Możesz spróbować....