Autor Wątek: Czy to jest dobre???  (Przeczytany 11356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Purin

  • Gość
Czy to jest dobre???
« dnia: Grudzień 05, 2007, 15:24:31 pm »
Czy odpowiedni jest ,,Pokarm Podstawowy" firmy ,,Animals"?Oto jego opis: ,,Mieszanka paszowa badana laboratoryjnie,gwarantowana wysoka jakość"

Składniki:
Woda                   9,0%
Popiół surowy       2,0%
Białko ogólne       10,0%
Włókno surowe     5,0%
Tłuszcz surowy     3,0%

Zmienić ten pokarm,czy może być???

Offline bosniak

  • Członek SPK
  • ****
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
  • **
  • Wiadomości: 9532
  • GRUPA ADOPCYJNA SPK
    • Uszate serduszka czekają...
  • Moje króliki: Antosia i Masza
  • Za TM: Klusia, Venus, Nala, Diego, Jaskier, Rusałka, Azja, Moona, Astra, moja jedyna Helenka, Miś , House
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 05, 2007, 16:33:58 pm »
Zmienić. Zdecydowanie za mało włókna i trochę za dużo tłuszczu. Choć - moim zdaniem - trudno znaleźć granulat mający mniej tłuszczu niż 3% :( Ale z większą ilością włókna nie powinno być problemów :) Ja dawałam Vitapol, z tym że ostatnio znudził się Kluseczce i teraz dostaje Cuni Complete. Cuni Complete zajada (mieszam z Vitapolem).  :jupi Cuni Duo probowałam, ale nie chciała się tknąć. :/  Jako dodatek możesz spróbować granulatu z lucerny, ma więcej włókna, ale i tłuszczu :( Dawałam Kluchensowi po parę do podstawowego granulatu, chociaż go miała w nosie - wybrzydzacz mały  :diabelek
Zapraszam do Uszatej Przystani: www.facebook.com/uszataprzystan

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2007, 18:17:11 pm »
Przecież to mieszanka ! Musisz to zmienić, stopniowo na np. Duo Cuni. Jednak niektóre króle nie lubią DC , a lubią Cuni Complete - jeszcze lepszy granulat

Purin

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 06, 2007, 14:51:51 pm »
Wszystko byłoby ok,ale rodzice mówią:Nie zmienimy.Uszatek na tym pokarmie 7 lat wyżył . :(

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2007, 15:51:52 pm »
Cięzka sprawa z Rodzicami, sama przez nich muszę z własnego marnego kieszonkowego wydawać 10 zł na karmę dla królika, ale zwierzeta są u mnie na 1. miejscu...

Może powiedz Rodzicom , że jakbyście dawali dobrą karmę, to Uszatek by jeszcze dłużej żył. Powiedz im, że królik nie trawi ziaren i tych sztucznych dodatków które sa w mieszance, ze łuski ziaren wbiają się w dziąsla i powodują ropnie , i , że jesli królik nie ma wysokowłokiennego pokarmu ( jakim jest np. Duo Cuni )  to ma problemy z ukł. pokarmowym, a często problemy z nim prowadzą do śmierci króliczka :( Powiedz im też, że dieta królika musi być podobna jak najbardziej do naturalnej , a królik na wolności nie jada ziaren, że granulowany pokarm zawiera dużo ziół , takie iilości jakie my królikowi nie możemy zapewnić , a te ilości sa im bardzo, ale to bardzo potrzebne.Jak powiedza Ci, ze te granulaty , też zawierają ziarna to powiedz im, że owszem, ale te dobre granulaty jak np. Cuni Complete albo Alex nie zawierają ich w cale albo tam jakieś 5 % z 100 %.Powiedz im to wszystko to może pozwolą ci zmienić Zabce karme.

Rabbitka

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2007, 20:37:10 pm »
Lepiej nie kupować karmy "Animals" tez chciałam kupić zanim przeczytałam to:          
http://zwierzęta-forum.low.pl/vt4594.htm?highlight=najlepsza+karma

A jeżeli Ci się nie otwiera to wejdż na www.zwierzęta-forum.pl  a potem w wyszukaji wpisz "najlepsza karma"

A jak link się nie otwiera to w tamtym temacie chodzi oto,że jakieś kroliki zatruły się Animalsem :bejzbol  ;(  :/  :placze

gosiaw

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2007, 21:07:12 pm »
koniecznie przekonaj rodziców do granulatu. żadna mieszanka nie jest dobrym pokarmem. Patka966 podała dużo dobrych argumentów

Pan Zegarek

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 06, 2007, 21:18:47 pm »
Mam wrażenie, że niedawno ktoś pisał na forum, że skoro królik je już bardzo długi czas mieszankę, nie powinno się zmieniać jego diety. Może się mylę, więc proszę o zweryfikowanie informacji. ;)

EDIT
Zajrzałem na Twój blog i dopiero teraz zobaczyłem, że Twój poprzedni królik jadł przez 7 lat mieszankę, nie obecny. W takim razie przestawienie królika na granulat jest chyba najlepszym wyborem. :) Jednak, jak piszesz w drugiej notce, kolby nie są dla królika zdrowe. :urazony: A od trocin chyba lepszy jest Cat`s dream i inne pokrewne. :P
EDIT 2
Etam, króliki żyją przeciętnie dłużej niż cztery lata. :P Ale blog mi się nawet podoba, a dzięki konkursowi poznałem nową zabawę dla mojego królika. ;) Życzę wielu notek! :lol

Purin

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 08, 2007, 09:04:52 am »
Dziękuję...ehehe...bo widziosz,ja myślałam,że znam się na królikach...a tu takie cudo.... :icon_biggrin ale dzięki Wam nauczyłam się wielu rzeczy!Rodzice dali się przekonać!Zmienimy Ząbce karmę!Dwa dni się z nimi przekomarzxałam,he,he..

anka1388

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:12:22 am »
to super , ze zmienicie karme :)
wiesz juz na jaka?:)

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 08, 2007, 11:45:52 am »
Też bym chciała to wiedzieć :P
Bo skoro już zmieniacie, to może nie na jakiś Vitapolu, ale Duo Cuni(jeden z najlepszych), Cuni Complete ( najlepszy, a wcale nie taki drogi, 10,60 zł za 500 gram i to starcza na miesiac), Alex'a ( pół kilo jakieś 3,50 zł , a też sklad bdb., jakby co to moge podac strone internetową gdzie go kupisz, pół kilo w necie się nie oplca kupowac,ale juz 5 kg tak) lub Wildlife Premium Rodent Food ( tani, a ok.) .

Purin

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 08, 2007, 13:28:25 pm »
Namówiłam ich na Duo Cuni.Tata pojechał poszukać,czy jest w Radomsku,a jak nie ma,toznalazłam fajny internetowy sklep zoologiczny:).Oho,tata już jest!

anka1388

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 08, 2007, 14:41:46 pm »
Purin,  Duo Cuni jest bardzo dobrym granulatem... :)
napisz tylko czy znalazla w swoim miescie czy nie?
Ja kupuje albo we Wrocku jak tam jestem, albo przez internet www.animalia.pl :)
tyle ze ja kupuje Cuni Complete , bo moj Misiek nie lubi Duo Cuni...

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2007, 16:53:02 pm »
na www.animalia.pl się nie opłaca.taniej wychodzi w www.sklep.videozoo.pl

Duo Cuni jest bdb granulatem, ale jakby Zabka nie chciała go jeśc to kup Cuni Complete, jeszcze lepszy  a raczej 100% pewnosci , ze królik zje.

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2007, 17:51:48 pm »
na Videozoo CC jest tanszy ale jak tam wyglada z przesylka,chodzi mi o koszty?
pare dni temu zamowilam dwa opakow. CC i razem z przesylka placilam 32.30zl,a zamawialam platne przy odb.(paczka piorytetowa i do 4 kg)
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

anka1388

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2007, 18:48:03 pm »
moze i jest taniej, ale jak widzialam nie ma tam np. opakowania CC 2,5 kg, co w ogole sie o wiele bardziej oplaca :) A ceny suszkow zuzali sa takie same wlasciwie :)

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 09, 2007, 11:39:41 am »
Ja dodam, że ja np. miałam do wyboru Zoo Naturę lub sklep internetowy, i jak chciałam kupić sam pokarm i może 1 paczkę suszek to bardziej mi się opłacało w Naturze kupować, ale wczoraj np. zamowiłam na animalii marchewke suszoną ,bazylie, mlecz i Cuni Complete i o wiele bardziej mi się to oplaca niż w sklep. zoo doliczając, że jeszcze za dojazd się płaci ( do sklepu oczywiście). Tak więc w intern. się opłaca jak się kupuje trochę więcej.

anka1388

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 09, 2007, 15:19:57 pm »
dzisiaj kupilam sianko zuzali dla krolikow we Wrocku, bo wlasnie jestem;p (zaraz mam autobus do domu)
I zaplacilam za jedno 6 zl, a w animali est bodajrze ze 4,80 zl...
Jak bylam ostatnio z Miskiem na kastracji u weta we Wrocku to tez dam dalam za to sianko 6zl. czyli wlasciwie jak sie kupuje wieksze ilosci jedzenia przez internet to sie oszczedzi nawet liczac przesylke :)

Arya

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 09, 2007, 21:44:38 pm »
Anka, na animalii jest za 2,80 zł.Ja za sianko Zuzali daję 5, 20 zł, ale kicek niechetnie je je, woli 'swoje' niefirmowe, zielone, miękkie, z nieiwleka iloscią ziół, wielkość jak Zuzali, a 2 zł.

anka1388

  • Gość
Czy to jest dobre???
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 09, 2007, 22:00:34 pm »
a moze sie pomylilam. bo juz nie pamietam tych cen...
W kazdym razie sie taniej niz w sklepie :)
Moje uwielbiaja sianko z Zuzali jak zreszta inne produkty z tej firmy takze :)

Ostatnio kupilam sianko u mnie w zoologicznym, ktore jakos zawsze jadly... Za 2 zl.
Bylo zapakowane w taka folie, ale bez zandej nazwy firmy;/

Otworzylam je i powachalam... uuu...;/ masakra ... Jak jakies splesniale siano;/
Jak je troche wyjechalm to w srodku byly jeszcze wilgotne;/
W ostatecznosci je wyrzucialam... Nigdy wiecej go nie kupie.