Autor Wątek: Czym karmicie?  (Przeczytany 4978 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dolores

  • Gość
Czym karmicie?
« dnia: Listopad 16, 2007, 11:42:50 am »
Nie znalazlam takiego tematu na forum, wiec sama go zalozylam :lol
Juz za nieco ponad miesiac przyleci do mnie moj krolis :jupi Ale zastanawiam sie, jakie dobre jedzonko kroliczkowe jest dostepne w Anglii :hmmm
Mieszkam w Oxfordzie i nie spotkalam sie tu ze sklepem zoo(chyba, ze zle szukalam). Karme i akcesoria dla zwierzakow mozna kupic(choc klatek nie widzialam) w supermarketach, takich jak Tesco czy Sainsbury's. Ale nie spotkalam sie tam z siankiem, ziolami, sciolka, czy granulatem :( Przywiezienie z Polski granulatu to nie problem, ale nie mialabym jak przewiezc zapas sianka i ziol na 8 miesiecy :/

Dlatego chcialabym spytac mieszkancow UK czym karmia swoje futerka i gdzie to znajduja :heej

anka1388

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2007, 14:05:54 pm »
Jesli chodzi Ci tez o granulat to na tej stronce na dole pisze co nie co o zagranicznym granulacie : http://www.aseti.strefa.pl/pokarm.php
Mam nadzieje ze to choc troche pomoze :)

naomi19

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2007, 21:20:11 pm »
Skontaktuj się z Mandragorą.

Mandragora21

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2007, 22:15:38 pm »
dolores,   co to za sklep???
Nie mam tu królika, ale odwiedzam regularnie zoologi (a mieszkam w małym miasteczku) i z przyjemnością stwierdzam, że króliki są tam karmione granulatem, siankiem i warzywami.
w każdym zoologu można kupić sianko (hay)
i granulat (pellet)
warzywka to wiadomo, są wszędzie
Jak nie znajdziesz (w co wątpię), to wszystko jest na ebayu.

Mandragora21

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2007, 22:20:06 pm »
aha, problem natomiast stanowi opieka weterynaryjna, masz dobrego weta w okolicy?
Jest strasznie drogo (opłaca sie ubezpieczyć uchola, np w ASDZIE), poza tym lekarze bardzo często nie mają zbyt dużej wiedzy nt. chorób króliczych.
Śmiem stwierdzić, że jest jeszcze gorzej niż w Polsce

Katasza

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2007, 11:00:11 am »
ja moje uszate karmie firmowym granulatem ze sklepu "pets at home" ma w mierw dobry skla, jest podzial na mlode kroliczki i dorosle, poza tym wiadomo sianko, warzywa i owoce. musisz poszukac u siebie sklepu dla zwierzat, powinien byc. ja w Anglii spotykalam sie z duzymi sklepami, cos w rodzaju supermarketow, gdzie jest naprawde duzy wybor klatek dla zbojow i innych rzeczy z jedzeniem wlacznie. co do lekarzy. to chyba jest jak w Polsce, zdarzaja sie lepsi i gorsi. ja wedrowalam po wielu klinikach z Popielniczka i Rudym i w koncu trafilam na wspaniala ekipe lekarzy, ktorzy znaja sie na krolikach, swinkach morskich (a je rowniez mam) no i kotach. wiec wszystkie trzy gatunki zwierzat mam obslugiwane w jednym miejscu. nie moge powiedziec zeby u mnie bylo az tak drogo. owszem 0ostatnio wydalam kupe kasy na leczenie wieprzka, ale jak konsultowalam sprawe z polskim wetem to suma wyszla bardzo podobna. a zwazywszy na polskie zarobki to wrecz astronomiczna. narazie tylko moj chlopak pracuj a mimo wszystko stac nas na tyle zwierzat.

jak juz bedziesz miala ucholka i nie znajdziesz nic, to daj mi znac, cos wymyslimy, bo u mnie naprawde jest wielki wybor wszystkiego.

dolores

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2007, 13:19:02 pm »
Heh, dzieki :przytul

Zazwyczaj jak bylismy na zakupach nie zwracalam specjalnie uwagi na dzial dla zwierzat, bo ich po prostu nie mamy (tutaj). Ale teraz im blizej jest przyjazd naszego ucholka to zaczelam sie zastanawiac, gdzie ja kupie potrzebne rzeczy( na szczescie klatka i akcesoria przylatuja z malym).

Dzis bede w sklepie, to na spokojnie popatrze. Ale ze sklepami zoo w Oxfordzie sie nie spotkalam. Bede musiala poszukac w necie. Tak samo z wetem. Widzialam jedna przychodnie, ale czy znaja sie na krolikach- nie wiem.

No  nic- bede szukac.

Dzieki ;)

PS. Mandragora, chodzi Ci o Sainsbury's? To duzy supermarket, jak Tesco np. Maja tam prawie wszystko. U Was nie ma? Gdzie mieszkasz?

Mandragora21

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 17, 2007, 14:40:01 pm »
Cytat: "dolores"

PS. Mandragora, chodzi Ci o Sainsbury's? To duzy supermarket, jak Tesco np. Maja tam prawie wszystko. U Was nie ma? Gdzie mieszkasz?


Nie za bardzo rozumiem pytanie :hmmm  jest u mnie Sainsbury (Bridgwater w South West), ja pisałam o supermark. ASDA (jeśli miałaś na myśli ubepieczenia zwierzake domowych)
Jest też sieć supermarketów tylko dla zwierząt - wszyściutko od A do Z - jedzenie i wyposazenie, jak bede dzis przechodzic, to spisze nazwe, moze jest taki w Twojej okolicy  :lol

Mandragora21

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2007, 21:43:09 pm »
ten sklep to Jolleys
http://www.jollyes.co.uk/

dolores

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 18, 2007, 09:03:30 am »
Heh, sorki, zle zrozumialam :)
Bylam wczoraj w Sainsburym i jest gorzej niz myslalam( wczesniej sie nie przygladalam). Maja tylko jedzonko dla psow i kotow.
Zerknelam na stronke tego sklepu- fajowy jest. W Oxfordzie go nie ma, ale i tak nie bedziemy miec daleko do innego miasta.
Dzieki ;)

PS. Jakiej firmy kupujesz granulat?

Arya

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 18, 2007, 13:02:53 pm »
Dolores, pytanie nie było do mnie , ale odpowiem . N atej stronie : http://www.aseti.strefa.pl/pokarm.php na samym dole sa podane zagraniczne granulaty, polecane.

anka1388

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 18, 2007, 13:07:53 pm »
Cytat: "Patka966"
Dolores, pytanie nie było do mnie , ale odpowiem . N atej stronie : http://www.aseti.strefa.pl/pokarm.php na samym dole sa podane zagraniczne granulaty, polecane.


Najpierw przeczytaj caly temat;p podawalam ta stronke jako pierwszy post ... ;)

Arya

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 18, 2007, 13:11:23 pm »
Ojć przepraszam  :oh: Czytałam cały temat, ale już wczoraj...Możecie usunąc moje posty z tego tematu :)

justis

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 13, 2008, 01:43:16 am »
Yellow pages pokazuje 4 zoologi w Oxfordzie ( http://www.yell.com/ucs/UcsSearchAction.do?ssm=0&scrambleSeed=72846803&keywords=pet+shop&companyName=&location=oxford&M=0&x=0&y=0 ), mozesz wpisac kod pocztowy tutaj: http://www.blipstar.com/pahstore.html . Poza tym popytaj znajomych - ja mam maly sklep zoologiczny pod nosem i nic o nim nie wiedzialam. Maja tu tez jakies kosmiczne rozwiazania - dzial ze zwierzakami w centrum ogrodniczym - i sprzedaja tam kroliki. W supermarketach maja czasem gigantyczne dzialy dla zwierzakow, ale glownie kocio-psie artykuly sprzedaja.

Dostawy z Polski tez nie sa niemozliwe (jesli tylko ma Ci kto poslac paczke, a z pewnoscia ma), ale nie wiem czy w tym wypadku sa oplacalne.

Ja kupuje w Pets at home  (granulat tej samej marki). Jako poczatkujacy opiekun uchola, wraz z nim kupilam zestaw dla nowego krolika, gdzie byla miedzy innymi probka granulatu (?). Nazywa sie toto Junior & dwarf rabbit nuggets, ale wlasnie odkrylam, ze sklad rozni sie od wytycznych na stronce podanej przez Anke1388 i Arye - np. tluszczu 4.5%, a wlokna 16%. Ponadto jednym ze skladnikow sa platki zbozowe (cereals)??? W tygodniu udam sie na rekonesans i moze znajde cos lepszego.  

Weterynarze to straszna porazka (o naszych perypetiach ze szczeneniem pisze w dziale Opieka/Szczepienia). Jest lista kroliczych weterynarzy stworzona przez Rabbit Welfare Association, dostepna TYLKO dla czlonkow tegoz stowarzyszenia. Aby dostac sie w te szacowne szeregi trzeba przede wszytskim uiscic oplate. Jak to zobaczylam to padlam. Ale w sumie i tak weterynarz zajal sie krolikiem lepiej niz lekarz moim dzieckiem :/
Ceny - owszem astronomiczne. Nawet bez porownywania do polskich. My tez wykupimy ubepieczenie zdrowotne Bunnysiowi.

PS. Dolores - uszatek dolecial?

Purin

  • Gość
Czym karmicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2008, 17:49:47 pm »
Szukałam w wielu sklepach-nie ma.Nawet w superhipermarkecie M1 w Częstochowie :buu