Autor Wątek: To jej dziecko ??????  (Przeczytany 2454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agatkak0

  • Gość
To jej dziecko ??????
« dnia: Listopad 04, 2007, 13:24:26 pm »
Okolo pol roku temu przynioslam do domu pluszowego krolika . Herma od razu sie nim zainteresowala... Okreca go , wylizuje mu kuperek , uszka .... Strzela przy nim luzaka (girki z tylu) ...... czy traktuje pluszaka jak wlasne dziecko czy po prostu sie nim bawi ? Nie miala jeszcze mlodych (i nie bedzie miec) wiec nie wiem jak zachowuje sie krolicza mama. Doradzcie mi cos .... :krolik  :heart  :krolik

Linka

  • Gość
To jej dziecko ??????
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2007, 17:16:16 pm »
Agatko - króliki różnie reagują. Jesli wiesz(albo i nie), że Herma nie miala mlodych to zapewne to nie jest jej "dziecko".
Królicze matki (królik dziki) szybko odchodzą od młodych (tj. wyganiają je). 6 tygodni i młode są już samodzielne do swojego, własnego życia. Samce się odpędza chyba. Lecz teraz Ci tego nie powiem, bo nie mam ksiązek i artykulow przy sobie zeby to sprawdzić, a ja już nie pamietam.
Troche inaczej wygląda sprawa królików hodowlanych. Zazwyczaj to hodowca decyduje kiedy młode przenieść do innej klatki (zazwyczaj się tak to robi, ale ksiązkowo powinno się matkę przenieść aby młode miały mniej stresu).
Takie zachowanie, jakie obecnie ma Herma może wynikać z tego, że cieszy się, że ma towarzysza - a na ile takie zachowanie się jej utrzyma? :P