Autor Wątek: mieszanki  (Przeczytany 3588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kirkuska

  • Gość
mieszanki
« dnia: Październik 28, 2007, 14:00:20 pm »
Witam
Czy moge swojemu mlodemu kroliczkowi mieszac dwie mieszanki Vitapol junior i Vitakraft menu for kids z lucerna??

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
mieszanki
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 14:42:47 pm »
zadnych mieszanek - mieszanki - obojetnie jakiej firmy skladaja sie glownie z ziaren - NICZYm nie rozniac sie od zarcia dla szczura, chomika, czy swinki morskiej - krolik gryzoniem jednak nie jest  i ziarna tak naprawde sa w jego diecie totalnie niepotrzebne - jedyne co daja krolikowi to nadwaga...

lepiej juz jest zainwestowac w jakis dobry granulat. i mimo ze na pierwszy rzut oka granulaty wygladaja na drozsze - to tak naprawde bardziej oplaca sie je kupowac - krolik nie wybrzydza, nie wysypuje z miski polowy tylko dlatego zeby dokopac sie do czegos co mu smakuje, latwiej (o wiele) jest utrzymac odpowiednia wage a i w zwiazku z tym zaoszczedzi sie na wecie (otylosc przyczynia sie bardzo duzo do powstawania chorob nerek, watroby itp)
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

anka1388

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 19:46:26 pm »
Ja moge jeszcze dodac, ze polecam granulat Alex, Cuni Complete oraz Duo Cuni (choc moj tego ostatniego jakos nie lubi, to zalezy od smaku i upodoban krolika) :)

Chcialam tez spytac przy okazji czy mozna podawac krolikom granulat z lucerny Vitapol : http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3642&action=prod
I VITAPOL Puff Roll  (moj to strasznie uwielbia, daje mu to jako smakolyk, zrobi za to wszystko... ) : http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=3270&action=prod (mojemu wlasciwie daje cos bardzo podobnego do tego, ale nie umiem tego znalezc w internecie a pudelko wyrzucilam...;/ )
 ??

Offline Iras

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Kobieta
mieszanki
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 20:24:33 pm »
Jesli chodzi o granulat z lucerny - mozna - byle t nie byl podstawowy posilek. Jesli chodzi o te krazki z vitapolu - jako smakolyk - w porzadku. Od czasu do czasu nie zaszkodzi.

a ogolnie na temat karmienia - ja czyms takim karmie http://www.giantrabbitrescue.co.uk/mediac/400_0/media/Rabbit_Excel_2kg.jpg
Jesli nie widzisz nic złego w rozmnażaniu zwierząt bez rodowodu - obejrzyj

anka1388

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2007, 21:28:54 pm »
Ten z lucerny daje jako posilek na przemian z alexem wieczorem...
Czekam na opinie innych :)

naomi19

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 29, 2007, 10:13:27 am »
anka- ja kupiłam w ramach zapasów na zimę  granulaty z lucerny i brykiet z lucerny. W zimę nie mamy tak dużego dostępu do roślin jak w zimę, dlatego chcę im trochę urozmaicic zycie ;) Jeśli nie podajesz tego codziennie i w duzych ilościach to nie króliki nie powinny mieć żadnych problemów.

kucharz19

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 29, 2007, 10:24:08 am »
Cytat: "naomi19"
anka- ja kupiłam w ramach zapasów na zimę  granulaty z lucerny i brykiet z lucerny. W zimę nie mamy tak dużego dostępu do roślin jak w zimę, dlatego chcę im trochę urozmaicic zycie ;) Jeśli nie podajesz tego codziennie i w duzych ilościach to nie króliki nie powinny mieć żadnych problemów.



chyba nie mamy takiego dostępu do zielonego zimą co latem, co? :P

naomi19

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 29, 2007, 10:38:44 am »
:hahaha
Pomyłka oczywiście  :icon_8P

anka1388

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 29, 2007, 14:00:28 pm »
to dobrze :) bo wlasnie tez kupilam ten pokarm z lucerny jako urozmaicenie, poniewaz moj caly czas je Cuni Complete i dlatego kupilam ten z lucerny i alex na sprobowac... bo gdzies czytalam ze powinno sie dawac zlucerny co jakis czas krolikowi, ale niestety nie pamietam gdzie ;/ i nie bylam pewna czy na pewno moge to dawac;p

Offline Jadwinia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Kobieta
mieszanki
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2008, 19:34:33 pm »
Cytat: "Iras"
Jesli chodzi o granulat z lucerny - mozna - byle t nie byl podstawowy posilek. Jesli chodzi o te krazki z vitapolu - jako smakolyk - w porzadku. Od czasu do czasu nie zaszkodzi.

a ogolnie na temat karmienia - ja czyms takim karmie http://www.giantrabbitrescue.co.uk/mediac/400_0/media/Rabbit_Excel_2kg.jpg


a można to gdzieś w Józefowie kupić? nigdzie tego granulatu nie widziałam
"Przestań się oszukiwać, Ty też jesteś królikiem (...) Wszyscy tu jesteśmy królikami, w różnym wieku, w różnym stopniu, i kicamy sobie po świecie (...)"Lot nad kukułczym gniazdem, Ken Kesey

Rabbitka

  • Gość
mieszanki
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 08, 2008, 15:16:12 pm »
A czy dobra jest karma "Cuni Indoor Nature" firmy verse-laga,niema tam ziaren i pstrokatych kawałków,ale to chyba mieszanka bo jest tam napisane:"nie zawiera granulatu",a ja się na tym nie znam wiec zmienić tą karmę na DUO CUNI ??