Autor Wątek: Co oznacza machanie ogonkiem?  (Przeczytany 10941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosiek

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« dnia: Styczeń 23, 2006, 20:03:09 pm »
Od jakiegoś czasu Klopsik czasem "wyciąga" ogonek do tyłu i macha nim przez chwilę góra-dół.Co to oznacza?

poison

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2006, 21:34:49 pm »
hmmm... mój uchaty tak robi jak przymierza sie do sikania :)

Offline bea i tomek

  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 290
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2006, 18:27:47 pm »
macha, czy podnosi do góry tyłek?

Gosiek

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2006, 19:33:36 pm »
Macha.A czasem do tego dziwinie się wygina...jakby to opisać..."przyciska" tylną część ciała do podłogi, a przód unosi na wyprostowanych łapkach

Monia

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2006, 19:43:39 pm »
a co oznacza jak krolik sie tak jakby przeciaga :> i tak nogi troche prostuje przy tym wyciaganiu sie  :hmmm: i tylek tez unosi ;/

Puszek-lewek

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:38:41 am »
Jak się tak kładzie jak opisałś Monia to znaczy że się czuje bezpieczny

Monia

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2006, 20:48:42 pm »
on biega i biega i nagle stanie tak sie przeciagnie i potem usiadzie albo kica dalej :lol: i wczoraj mu sie probel z brzuszkiem zrobil:( byl twardy i usztaek nie mo robic bobkow:( ale jak go wymasowalam przez ponad godz to juz mu sie polepszylo ;)

margmiBOBEK

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2006, 00:38:07 am »
Szczerze mówiąc nigdy nie zauważyłem żeby króliś machał ogonkiem. Owszem, ogonek raz jest do dołu, raz do góry. Ale żeby tak sobie np stał i  nim wymachiwał to nie zauważyłem. Ogonek u nas zmienia pozycję jak króliś coś robi, np. wyciąga się, nachyla do miseczki. Ale tak sam z siebie to nie.
PS. mój króliś nienawidzi masaży. Wogóle nie lubi jak dotykam mu brzuszek. Ale może to uraz " z dzieciństwa" (jego przepuklina była wielokrotnie obmacana przeze mnie, przez wetów, a i po zabiegu na początku nie miał lekko ;) ) Całe szczęście, nasz żołądek znosi dzielnie dietę i nie mamy takich problemów

Elfik23

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2006, 09:21:23 am »
Hej!
Moja kiculka machała ogonkiem ale raczej na boki, jak kaczuszka, hmm jak to opisac,sama nie wiem, ale ewidentnie było widać że to objaw radości. Zwykle tak reagowała gdy zaszelesciło się jej jedzonkiem, to pomachała ogonkiem i już wskakiwała na kolana szukając czy jest coś co można by jej dać. To było bardzo słodkie. czasami tak robiła jak np biegała po pokoju i juz była troszke znudzona, a tu nagle ktoś ją zawołał tak słodkim głosem to ona wtedy machneła ogonkiem i startowała do nas. Słodki zwierzak. Ale to machanie ogonkiem zaczeło się hmm jak już była dojrzałą dziewczynką, w sumie niedługo potem jak zaczeła do nas "mówić", bo tak to była zwierzakiem który żadnych odgłosów nie wydawał ;) a potem jak nie chrumkanie, to bzyczenie, albo jakies czasem pojękiwanie gdy musiała zastrzyk u weta dostać..... popłakałam się, bo sobie tak uświadomiłam jaka ona była, że jak czuła się zagrożona to koniecznie chciała do mnie na ręce, jak małe dziecko chciała do mnie.... potem nawet u weta juz nie stawiałam jej na "stole" tylko była badana u mnie na rękach bo wedy była spokojna...boże jak mi jej brakuje. Miała 8 miesiecy, gdy zdecydowalismy się na sterylizację. wszystko było dobrze, po czym nagle miała zator i odeszła. to już 2 miesiące jak jej nia ma. Bardzo nam przykro.  :beksa:  uciekam bo sie całkiem rozrycze. stara baba ze mnie a tak nie potrafie zapomnieć. pozdrowienia dla wszystkich właścicieli uszatków!!!!

anita

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2006, 18:29:10 pm »
a mój królk to niewiem czy macha ogonem

Lupus

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2006, 12:50:21 pm »
Króliki machają najczęściej ogonkiem gdy przymierzają się do zrobienia bobka lub do wysiusiania się. Czasami też używają  ich do utrzymania równowagi lub gdy samica zachęca samca do tego i owego (podnosi wtedy wysoko ogonek) Z takim machaniem bez powodu niegdy się nie spotkałam, a wątpię by machanie ogonem u królika oznaczało to samo co u psa  :cojest:  Możę po prostu lubi machać ogonkiem  :diabel:  :D

kwiatu5

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 27, 2006, 21:45:06 pm »
mój macha ogonkiem jak mu się coś nie podoba, np głaskanie po wąsach, czasem gdy ma kaprys i nie chce iść na ręce macha ogonkiem, tuli uszy i szykuje do skoku aby podrapać :) żadko się to zdarza, zazwyczaj jak ma rujke. hehhe :) to wtedy kiedy przy głaskaniu wypina pupe do góry :D

anka1388

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 04, 2007, 12:16:16 pm »
Elfik23,  smutna ta Twoja historia... :( No ale czasem tak bywa...

Moj krolik nie macha ogonkiem, jak to co tylko go podnosi w trakcie zalatwiania sie...

Ola_Krk

  • Gość
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 08, 2007, 12:24:26 pm »
Elfik23 współczuję :( Mój piesio jakiś rok temu miał wylew i musieliśmy go uśpić ;( Dalej za nim tęsknimy okropnie.  :buu

Offline monika.k

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 746
  • Płeć: Kobieta
  • żyj tak jakby każdy dzień miał być ostatnim
Co oznacza machanie ogonkiem?
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 29, 2007, 14:40:01 pm »
Mój tuptuś odszedł dwa tyg temu deprecha straszna i gdyby nie nowe dwa uchole w moim domku to nie wiem czy bym to przezyła :(
Dziunia-baranek podrzutek , Pusia-o.belg znaleziona na ulicy. ; Dukat adoptowany z spk , Zebek i Misia adoptowane. Koty - Behemot vel Cynamon, Szaruś, Kubuś, Anielka, Chmurek.Za TM- Tuptuś, Dżekuś , Sisi  (31 październik 2010) , Trusia (9 maj 2011), Lucy - lewek ( 2012 ).