Autor Wątek: Wybredny królik  (Przeczytany 2843 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylwia13

  • Gość
Wybredny królik
« dnia: Październik 27, 2007, 21:42:47 pm »
Wiem że granulat jest zdrowszy dla królików niż mieszanka, ale moja króliczka go nie nawidzi.
W sklepie zoologicznym dawali jej mieszankę "dako-art" potem przestawiłam ją na "macia"
gdy chciałam żeby jadła granulat (najpierw dałam 5 pałeczek granulatu do mieszanki) to go nawet nie ruszyła zawsze wyjada ziarenka a zostawia granulat :(
  Często w mieszankach jest granulat i w "maciu" też jest ,ale ona nawet granulat z mieszanki zostawia.
Nieraz jak na wieczór daje jej tylko troszkę mieszanki (tak żeby dno miseczki było przysypane) to jak rano się budzę to na spodzie miski zostaje sam granulat, a jak jej dam sniadanko to się na nie żuca jak by nie jadła cały dzień(to znaczy że jest głodna).
Mogli byście mi poradzić co mogę zrobić żeby jadła ten granulat?!
PROSZĘ!!! :*

Mandragora21

  • Gość
Wybredny królik
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2007, 21:54:34 pm »
Prawdopodobnie  akurat ten granulat z mieszanki jej nie podpasowal, bo cała reszta jest zbyt kusząca i aromatyczna?
Spróbuj sam granulat jej podawac np rano kiedy jest głodna i zjadłaby wszystko....
Dopiero jak odmowi jedzenia samego granulatu, to trzeba bedzie cos pokombinować...

anka1388

  • Gość
Wybredny królik
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2007, 22:10:20 pm »
ja tak jak Mandragora21,  raczej sprobowac rano dac jej kilka granulek graniulatu i zobaczyc czy zje. po tym dac jej troche mieszanki...
 Jesli nie zje to kupic inny granulat... polecam Cuni complete i alex. moj to uwielbia...

naomi19

  • Gość
Wybredny królik
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2007, 19:20:59 pm »
Bunia identycznie reagowała na zmiany pokarmów, a przestawienie z mieszanki, która była karmiona w sklepie na granulat graniczyło z cudem, ale udało się. Po prostu bierzesz królika głodem ;) Prędzej czy później zacznie jeśc nowy granulat. Oczywiście wszystko stopniowo, u mnie trwało to ok miesiąca (coraz więcej granulatu, coraz mniej mieszanki).

Sylwia13

  • Gość
Wybredny królik
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2007, 21:16:20 pm »
Kupiłam jej wczoraj granulat granulat WILDLIFE PREMIUM RODENT FOOD w Tesco.
Rano dałam jej tylko do jedzenia pare listków szuszonej jeżyny no i ten granulat, cudem nie zjadła listków tylko granulat, teraz dałam jej troszkę mieszanki i granulatu może zje jeszcze się zobaczy.
Radze jej zjeść bo jak nie to :bejzbol  :PP (żart)
Dzięki za rady! Lecz przydała by się jakaś jeszcze bo jak ta nie zaskutkuje to sę chyba załamę :buu