Autor Wątek: dlaczego tak??  (Przeczytany 5117 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Asia13

  • Gość
dlaczego tak??
« dnia: Wrzesień 02, 2007, 19:28:10 pm »
Jak moj ferduś jest na wybiegu i zachce mu sie kupke to robi. to takie niekontrolowane załatwianie. A jak wie że mu się chce i że,, zaraz wyjdzie" kupka to sie zwija i od razu je swoje bobki. naszczescie ja szybko reaguje i mu nie pozwalam. mowie nie! I biore go na rece.
Jak go nauczyc zeby tak nie robil? dlaczego tak robi? jak temu zapobiec? To chyba niezdrowe? co?
Co myslicie? Pozdro :przytul

Rafał_0.o

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 02, 2007, 19:53:53 pm »
Były już takie tematy szkoda że się powtórzył  :zdenerwowany jest opcja szukaj  :/
sorki ale większość twoich tematów już była na forum ;/

michak

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 02, 2007, 20:55:04 pm »
Też miałem zamiar to powiedzieć. Zaczynasz spamować ;/

mru

  • Gość
Re: dlaczego tak??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 02, 2007, 21:55:14 pm »
Cytat: "Asia13"
Jak moj ferduś jest na wybiegu i zachce mu sie kupke to robi. to takie niekontrolowane załatwianie. A jak wie że mu się chce i że,, zaraz wyjdzie" kupka to sie zwija i od razu je swoje bobki. naszczescie ja szybko reaguje i mu nie pozwalam. mowie nie! I biore go na rece.
Jak go nauczyc zeby tak nie robil? dlaczego tak robi? jak temu zapobiec? To chyba niezdrowe? co?
Co myslicie? Pozdro :przytul


Asiu, w żadnym wypadku nie zabraniaj królikowi zjadania swoich bobków. Kupki, o których piszesz, a które królik wyjada prosto z odbytu, to cekotrofy, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, czyli niezbedne dla zdrowia królika, takie zachowanie jest naturalne. Poczytaj dokładnie na ten temat, polecam strone www.uszata.com (link bezpośrednio do tematu o cekotrofach http://uszata.com/eksplorer/dieta/system_pokar.html#natura)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 02, 2007, 22:47:28 pm »
Odnośnie notatki na stronce, która podał/a mru, jest napisane: "zdrowe cekotrofy - nie powinieneś ich nawet widzieć". Jednak ja bardzo często zauważam je u Fluffy'ego w kuwecie, albo w kojcu - zwłaszcza na rano... Troszkę się teraz zaniepokoiłam..

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Gina

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 02, 2007, 23:23:33 pm »
Amy Fluffy ma zbyt kaloryczną dietę dlatego nie zjada cekotrofów. Przeanalizuj stosowaną przez Ciebie dietę i zmień na mniej kaloryczną, a przestaniesz znajdować cekotrofy ;)

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2007, 07:08:44 am »
Hmm, ale jedynie co on je to jabłka, marchew, granulat, mieszankę (oba firmy vitapol - bo tylko te Fluffy lubi) i siano - niczego więcej nie tyka - czy takie jedzenie może być zbyt kaloryczne? On nawet nie lubi żadnych dostępnych ciasteczek dla gryzoni itp.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Asia13

  • Gość
Przepraszam, ale
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2007, 09:16:23 am »
Przepraszam że tematy sie powtarzają, ale to jest forum które odwiedzam jako pierwsze. nigdy wczesniej nie bylam nazadnym forum. wiec sorry!!
A z drugiej strony odpowiada się na pytania dziekuje tym ktorzy odpowiedzili z sensem , a nie pisali mi ze spamuje.
Bo ja to robie przypadkowo.  :(
I przykro mi, a WY się nademną ,,znęcacie" . chodzi mi o tych co zwracaja uwage.
zajmijcie się soba. WY TEZ MACIE PYTANIA.
pozdro. dziekuje za odpowiedz.  :bukiet

Offline Karusia

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 701
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2007, 12:42:25 pm »
Amy, no własnie, ta mieszanka... To ona jest zbyt kaloryczna, zrezygnuj z mieszanki i podawaj krolisiowi sam granulacic. Fluffy ma swieta racje, ze nie lubi ciasteczek dla gryzoni! to niezdrowe i absolutnie nie podawaj mu takich "zapychaczy", bo z cekotrofow całkiem zrezygnuje :/ . tak trzymaj Fluffy!
Trunia ['] na zawsze w moim :heart

michak

  • Gość
Re: Przepraszam, ale
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2007, 15:05:58 pm »
Cytat: "Asia13"

I przykro mi, a WY się nademną ,,znęcacie" . chodzi mi o tych co zwracaja uwage.
zajmijcie się soba. WY TEZ MACIE PYTANIA.
pozdro :bukiet



Jeżeli masz do mnie problem to ja napiszę że DOBRZE ŻE CI ZWRACAMY UWAGĘ bo nie chcemy żebyś dostała bana. Jakby to ludzie olewali moderator by się wkurzył i nigdy byś na to forum nie zawitała. Tylko tyle chcialem powiedzieć.

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2007, 17:31:43 pm »
Cytat: "Karusia"
Amy, no własnie, ta mieszanka... To ona jest zbyt kaloryczna, zrezygnuj z mieszanki i podawaj krolisiowi sam granulacic. Fluffy ma swieta racje, ze nie lubi ciasteczek dla gryzoni! to niezdrowe i absolutnie nie podawaj mu takich "zapychaczy", bo z cekotrofow całkiem zrezygnuje :/ . tak trzymaj Fluffy!


Powiem, Ci szczerze, że Fluffy w porównaniu do Pinusia jest o wiele bardziej "wybredny", że sie tak wyrażę. Pinuś jadła wszystko - dosłownie - począwszy od ziemniaków skończywszy na mięsie (potrafiła wejść na stół i wszamać kawałek mięsa)  :wow  , Fluffy natomiast je tylko i wyłącznie królicze jedzenie - co mnie w sumie cieszy, bo nie ma nadwagi jak Pinuś miała.
Ale wracając do tematu, to z tego co zauważyłam to Fluffy jak je mieszankę to wyjada z niej tylko niektóre rzeczy, a np. ziarenka pszenicy czy innych zbóż zawsze zostawia. Skoro mówisz, że mieszanka jest kaloryczna, to ograniczę ją stopniowo.
Fluffy to mój drugi królas, i szkoda, że jak Pinuś jeszcze żyła nie miałam tej wiedzy o królikach jaką mam teraz bo z pewnością jeszcze ze mną by była (tak na marginesie to trociny ją zabiły - całe życie kichała, kaszlała, a ja nie wiedziałam dlaczego - potem alergia przeniosła się na skórę i cierpiała niemiłosiernie  :buu i dopiero po jej śmierci dowiedziałam się z tego forum, że króliki bardzo często nie tolerują trocin - dlatego też teraz Fluffy ma piasek dla kota i jest cały i zdrów - no ale to nie miejsce na ten temat ;) )

Wracając do jedzenia to jeszcze chciałam się zapytać o kolby - polecacie czy nie?

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

michak

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2007, 17:35:09 pm »
Kolba to jednak skoncentrowana mieszanka. Uważam że można ją traktować jako przysmak. Ale wiesz jako przysmak zdrowsze i tańsze są warzywka ;-) Ja osobiście nieraz mu kupuje. Raz na miesiąc żeby zjadł coś jak fast food  :DD

Gina

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 04, 2007, 17:26:05 pm »
Kolba jest bombą kaloryczną dla kicajków. Do jej powstania najczęściej używają miodu, a co za tym idzie zawiera zbyt dużo cukrów. O wiele zdrowiej jest podać gałązkę, najlepiej z liśćmi ;)
Amy a próbowałaś dawać jakąś zieleninkę? Twój Fluffy jej nie lubi? A inne warzywa i owoce? Teraz mamy taką porę roku, że kicajki migą mieć bardzo zróżnicowaną dietę. Można nawet sobie pozwolić na zmniejszenie ilości podawanego granulatu, zastępując go właśnhie zieleninką ;) Tylko jeśli kicajek nie jest przyzwyczajony należy wprowadzać taką dietę powoli (ale to na pewno wiesz :P )

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 04, 2007, 18:11:26 pm »
Hmm w zeszłym roku nie mógł się oderwać od naci marchwi, sałaty, a teraz kręci nosem jak ją widzi, próbowałam z inna zielenina, ale jakoś mu się odmyśliło w tym roku, więc zostało mu tylko sianko, jabłka i marchew. Jak już mówiłam Fluffy jest strasznie wybredny. Próbuje mu dawać co tylko mogę i co tylko króliki mogą jeść, ale on jakoś nie jest zbyt zachwycony.  Fluffy to naprawdę ciężki przypadek.

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Gina

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:12:45 pm »
Mój Psotek był podobny. Jedyne czym nigdy nie gardził to zielona pietruszka i koperek ;) A tak to potrafił zjeść w jednym tygodniu np. selera, a już w następnym stwierdzić iż to jest be :oh:

A jak suszki np. z Zuzali? Wcina czy też kręci nosem? Pytam bo prawie każdą zieleninkę można ususzyć i może w takiej postaci bardziej trafi Fluffyemu do gustu :>

Offline Amy

  • Użytkownik
  • *
  • Członek SPK wspierający/honorowy
  • ***
  • Wiadomości: 2205
  • Płeć: Kobieta
dlaczego tak??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:28:43 pm »
Hmm, nie znam produktów z Zuzali, nie spotkałam sie z nimi w sklepie w którym się zaopatruję. Muszę sie jednego dnia rozejrzec po innych sklepach.
Powiedzcie mi czy arbuz szkodzi królikom? bo Fluffy czasami lubił sobie wszamać kawałek, a potem latał z różowym ryjkiem ;)

Pinuś ['] , Fluffy ['] , Pysio ['] & Flip [']

Offline reniaw

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2697
  • Płeć: Kobieta
  • Franuś
dlaczego tak??
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:35:06 pm »
Mozna podawac arbu7za,tylko bez skorki
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
- Albert Einstein

Gina

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2007, 20:38:33 pm »
Nie szkodzi, a w większości go uwielbiają :) Ja daję tylko miąższ, ale słyszałam już opinie iż można dawać też skórkę.
Suszki mają też Herbal Farm i Herbal Pats. Tu masz stronki na których są opisane ich produkty:
http://www.zuzala.com/
http://www.herbalpets.pl/
Na stronie Zuzali napisali, że w Poznaniu ich produkty można kupić w: sklep Zoologiczny ZWIERZYNIEC, C.H. Auchan, ul. Św. Antoniego 2, sklep ZOONATURA C.H. King Cross Marcelin, ul. Bukowska 156.

Misiak7

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 02, 2007, 20:27:39 pm »
Asia Czy to jest twój pierwszy królik ??  ??  ??

Dyziowa

  • Gość
dlaczego tak??
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 10, 2007, 22:16:34 pm »
Asia nie chcę żebyś pomyślała że się wymądrzam, bo jestem rok starsza od Ciebie.
Ale jeśli to Twój pierwszy królik ( a po wypowiedzi widzę że tak, i nie posiadasz zbyt duzej wiedzy o nim) to radzę Ci poczytać artykuły, kasiążki, stronę uszatą.
pozdrawiam