Autor Wątek: Żółte zęby  (Przeczytany 2335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Żółte zęby
« dnia: Październik 01, 2007, 14:59:44 pm »
Oglądałam dzisiaj bardzo dokładnie mojego króliczka, sprawdzałam jego stan ogólny i kiedy oglądałam zęby zauważyłam, że jak zwykle górne siekacze zaszły mu za dolne. No i oczywiście trzeba będzie iść do weta żeby je wyrównał do prawidłowego zgryzu. Ale zauważyłam przy okazji oglądania, że na dolnych siekaczach pojawił się brzydki brązowo-żółty osad. Górne siekacze są ok. Od czego to może być i czy jest groźne?? Czy to kamień nazębny?? I dlaczego taki kolor mają tylko dolne zęby a górne są ok??

Offline cytryna27

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Płeć: Kobieta
Żółte zęby
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2007, 16:01:55 pm »
Byliśmy u weterynarza. Jeden z zębów najprawdopodobniej jest martwy. Zrobił się cały niemal czarny. Rozważamy możliwość zabiegu usunięcia zęba, bo to przedni z zębów. Weterynarz twierdzi że Kuki sobie bez niego poradzi, ale ja się waham jeszcze, przeraża mnie kolejna narkoza :(

skorpion81

  • Gość
Żółte zęby
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2007, 08:15:35 am »
Domyślam się co czujesz. Każda narkoza to ryzyko, które zwiększa się wraz z wiekiem i ilością przebytych narkoz.
Z drugiej strony od martwego zęba mogą się robić jakieś powikłania. Może ropnie albo inne . Więc jeśli to jedyne wyjście to 3a usunąć. Trzymam kciuki za Ciebie i Kukiego.